Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
Rakova Rakova

Rakova je offline (nepripojený) Rakova

Ahojte poradaci, mam otazku. Som SZCO a od 1-3/05 som mala pozastavenu zivnost koly poberaniu rodic.prispevku, lebo som mala babo. Od aprila mam obnovenu zivnost. Podavam tlacivo S a nejake dalsie??? Dakujem
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

ak si urobí zamestnanec RZ typu S lebo bol aj konateľ bez príjmu výsledok bude z RZ preplatok 5Sk , zamestnávateľovi to nemusí hlásiť, lebo to nie je viac ako 100 Sk , vrátia mu tých 5Sk ? a teda potom na rok si musí robiť daňové priznanie
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Rakova
Ahojte poradaci, mam otazku. Som SZCO a od 1-3/05 som mala pozastavenu zivnost koly poberaniu rodic.prispevku, lebo som mala babo. Od aprila mam obnovenu zivnost. Podavam tlacivo S a nejake dalsie??? Dakujem

Keď si SZCO čisto, tak tlačivo B
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
buba
ak si urobí zamestnanec RZ typu S lebo bol aj konateľ bez príjmu výsledok bude z RZ preplatok 5Sk , zamestnávateľovi to nemusí hlásiť, lebo to nie je viac ako 100 Sk , vrátia mu tých 5Sk ? a teda potom na rok si musí robiť daňové priznanie

nedoplatky a preplatky do 100,-Sk sa nehlásia nikde a keď je SZCO tak robiť daňové priznanie na rok musí , tlačivo typ B

0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Rakova
Ahojte poradaci, mam otazku. Som SZCO a od 1-3/05 som mala pozastavenu zivnost koly poberaniu rodic.prispevku, lebo som mala babo. Od aprila mam obnovenu zivnost. Podavam tlacivo S a nejake dalsie??? Dakujem
Ak si v roku 2005 bola iba SZČO, potom RZP na tlačive typu B.
(Tlačivo S sa používa, ak je v roku u poistenca nejaký súbeh zamestnanie, SZČO, samoplatiteľ )
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Možno mám triviálnu otázku,ale opýtam sa.Zamestnávateľ musí vydať doklady (ročné zúčtovanie alebo potvrdenie o príjme) zamestnancom,ktorí ho o to požiadajú.T.z.že zamestnávateľ dáva podpisovať žiadosť VŠETKÝM zamestnancom automaticky a oni v žiadosti označia,či žiadajú alebo nežiadajú spomínané doklady? Alebo zamestnávateľ vystavuje doklady len tým,ktorí ho o to sami požiadajú. ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil sylva : 19.05.06 at 07:23 Dôvod: chybný text
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sylva
Možno mám triviálnu otázku,ale opýtam sa.Zamestnávateľ musí vydať doklady (ročné zúčtovanie alebo potvrdenie o príjme) zamestnancom,ktorí ho o to požiadajú.T.z.že zamestnávateľ dáva podpisovať žiadosť VŠETKÝM zamestnancom automaticky a oni v žiadosti označia,či žiadajú alebo nežiadajú spomínané doklady? Alebo zamestnávateľ vystavuje doklady len tým,ktorí ho o to sami požiadajú. ďakujem za odpoveď.
Vydá len tým, ktorí mu predložia žiadosť a na tej uvedú, čo žiadajú, či jedno, alebo druhé. Teda vykonanie RZ, alebo vystavenie dokladu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sylva
Možno mám triviálnu otázku,ale opýtam sa.Zamestnávateľ musí vydať doklady (ročné zúčtovanie alebo potvrdenie o príjme) zamestnancom,ktorí ho o to požiadajú.T.z.že zamestnávateľ dáva podpisovať žiadosť VŠETKÝM zamestnancom automaticky a oni v žiadosti označia,či žiadajú alebo nežiadajú spomínané doklady? Alebo zamestnávateľ vystavuje doklady len tým,ktorí ho o to sami požiadajú. ďakujem za odpoveď.
Potvrdenia vystavuješ len na základe podpísanej žiadosti a zúčtovanie robíš tiež len na základe žiadosti od zamestnanca.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Mal povinnosť (do 9.5.2006) vystaviť doklad o zaplatených preddavkoch tým zamestnnacom, ktorí ho o to požiadali. Zamestnanci, ktorí nepotrebujú ani potvrdenie ani robiť RZ nemusia podpisovať žiadosť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
sylva
Možno mám triviálnu otázku,ale opýtam sa.Zamestnávateľ musí vydať doklady (ročné zúčtovanie alebo potvrdenie o príjme) zamestnancom,ktorí ho o to požiadajú.T.z.že zamestnávateľ dáva podpisovať žiadosť VŠETKÝM zamestnancom automaticky a oni v žiadosti označia,či žiadajú alebo nežiadajú spomínané doklady? Alebo zamestnávateľ vystavuje doklady len tým,ktorí ho o to sami požiadajú. ďakujem za odpoveď.

Takže žiadosť vyplní len ten, kto chce,alebo komu treba / príjem mal nad alebo pod 43095 aspoň v 1 mesiaci v roku 2005 /,aby zamestnávateľ mu vykonal RZP. Netreba všetkým!
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

možem sa prosim aj ja spytat?

kamarat robil od začiatku roka poistovanie pre Allianz a od oktobra si založil zivnost. platil do zdravotnej poistovne od toho oktobra 910 Sk. to je 3 mesiace . jeho prijem bol z poistovania dost vysoky. bolo to mesačne aj nad 60 tis. poradi mi niekto ako to mam počitat a ake tlačivo použit? to bude musiet doplatiť?
vdaka
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

dadia1
možem sa prosim aj ja spytat?

kamarat robil od začiatku roka poistovanie pre Allianz a od oktobra si založil zivnost. platil do zdravotnej poistovne od toho oktobra 910 Sk. to je 3 mesiace . jeho prijem bol z poistovania dost vysoky. bolo to mesačne aj nad 60 tis. poradi mi niekto ako to mam počitat a ake tlačivo použit? to bude musiet doplatiť?
vdaka
Pokiaľ nemal iné príjmy len to poisťovanie a živnosť tak podáva tlačivo typ B.
Pretože sprostredkovanie poistenia je tiež posudzované za príjem SZČO a mal byť nahlásený na DÚ. V RZZP si vypočíta svoj nedoplatok za rok 2005 a do 30.9.2006 ho doplatí
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Barbara
nedoplatky a preplatky do 100,-Sk sa nehlásia nikde a keď je SZCO tak robiť daňové priznanie na rok musí , tlačivo typ B

Ale on odovzdá to RZ na zdravotku a vrátia mu ten preplatok alebo nie , od akej sumy vracajú?
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

dakujem za radu. to asi znamena, ze bude mat pekne velký nedoplatok, ze?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
buba
Ale on odovzdá to RZ na zdravotku a vrátia mu ten preplatok alebo nie , od akej sumy vracajú?

takteda do 100,-Sk nevracajú a ani nezrážajú, t.z, .že nad 100,- vracajú, aj zrážajú.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Ahojte.Prosím poraďte mi.
Konateľ 01-08/2005 pobera odmenu 4 000,- Sk mesačne(32 000,- Sk), odvody do ZP 910,- Sk podľa zákona SZČO,zaplatené odvody 01-04/2005( 3 640,- Sk).Od 24.01.-30.06.2005 PN, pracoval doma. Od 09-12/2005 konateľ ( podľa zákona zamestnanec), odmena 4 000,- Sk mesačne
( 16 000 Sk), odvody do ZP 10% spoločnosť(1 600,- Sk), 4% konateľ
(160 Sk) zaplatené. Aké tlačiva mám pre neho použiť a aké potvrdenia priložiť k ročnému zúčtovaniu, bude to tlačivo S,SA,SB. Píšem prvykrat, tak dufam že to bude dobre. Oxana.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím odpovedzte mi niekto na príspevok 620. Ďakujem
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
maxipc
Ahojte.Prosím poraďte mi.
Konateľ 01-08/2005 pobera odmenu 4 000,- Sk mesačne(32 000,- Sk), odvody do ZP 910,- Sk podľa zákona SZČO,zaplatené odvody 01-04/2005( 3 640,- Sk).Od 24.01.-30.06.2005 PN, pracoval doma. Od 09-12/2005 konateľ ( podľa zákona zamestnanec), odmena 4 000,- Sk mesačne
( 16 000 Sk), odvody do ZP 10% spoločnosť(1 600,- Sk), 4% konateľ
(160 Sk) zaplatené. Aké tlačiva mám pre neho použiť a aké potvrdenia priložiť k ročnému zúčtovaniu, bude to tlačivo S,SA,SB. Píšem prvykrat, tak dufam že to bude dobre. Oxana.

tlačivo S s listami SA a SB tak ako píšeš, a priložíš Doklad o príjmoch...........:p
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Netka
Ahojte poraďáci. Už je v tom chaos.
Chcem sa spýtať či musí ten kto robí RZ len z toho dôvodu, že jeho príjem bol od 9-12 viac ako 13 000,- tento príjem aj nejako oddokladovať.
A ak pracoval na DOVP len v mesiacoch 11-12 tak podáva RZ ak jeho príjem bol viac ako 13 000,- alebo pomerná časť z 13 000,- teda 6500,-???
Prosím poraďte mi.
Ďakujem
Proste ak v období 9-12 mal príjem viac ako 13000,- robí si RZ. Je jedno či to bolo za jeden mesiac, alebo za tri. Musí doložiť nejaké potvrdenie, ak robil na dohodu, tak myslím že by to malo byť potvrdenie o príjme (to isté ako k DP).
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Ďakujem Barbara za rýchlu odpoveď. A ešte mi poraď, treba aj potvrdenie o jeho PN zo soc. poistovne Oxana
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať