Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
jj2202
alušik, prosim ťa to oznámenie o nedoplatku alebo preplatku už vypisuje poistenec nie zamestnávateľ, že? idem im to mailovať.

dakujem

nie som Alušik, ale dúfam sa neurazí ak odpoviem, že áno Oznámenie o nedoplatku......... poistenec vyplní a pošle naspäť zamestnávateľovi po vykonaní RZP, aby zamestnávateľ vedel či má nedoplatok , alebo preplatok :p
0 0
jj2202 jj2202

jj2202 je offline (nepripojený) jj2202

aj keď bol zamestnaný len január/február 2005?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Barbara
áno vystavíš mu iba " DOKLAD o výške............:p na základe žiadosti. Žiadosť Ti musí podpísať do 15.5.2006
Barbara opravím ťa. Žiadosť o vystavenie potvrdenia..... bolo potrebné dať do 7.5 respektíve 9.5. Do 15.5. sa žiada už o samotné zúčtovanie
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

SZČO popri zamestnaní. Od 17.12.2004 MD, živnosť pozastavená. Po skončení MD nástup na rodičovský príspevok. Od 1.9.2005 obnovená živnosť popri poberaní rodičovského príspevku, príjmy zo živnosti do 78.000,- Sk. Aké tlačivo použiť a čo všetko k tomu treba? Ďakujem za názory, na ZP mi nevedia odpovedať.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Máte niekto po ruku to tlačivo o Výške príjmu a o preddavkoch?
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Prosím Vás mala by som zopár otázok ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia:
-zamestnanec, ktorý má príjem zo závislej činnostia popri tom mal príjem z prenájmu, musí robiť ročné zúčtovanie sám, alebo na príjem za prenájom sa do úvahy neberie

- ďaľší prípad mám , že zamestnanec má príjem zo závislej činnosti a v inej firme robil na dohodu, musí započítať aj príjem z dohody a urobiť si ročné zúčtovanie sám

ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

miriza
Máte niekto po ruku to tlačivo o Výške príjmu a o preddavkoch?
Prikladám:
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

dudel
Prosím Vás mala by som zopár otázok ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia:
-zamestnanec, ktorý má príjem zo závislej činnostia popri tom mal príjem z prenájmu, musí robiť ročné zúčtovanie sám, alebo na príjem za prenájom sa do úvahy neberie

- ďaľší prípad mám , že zamestnanec má príjem zo závislej činnosti a v inej firme robil na dohodu, musí započítať aj príjem z dohody a urobiť si ročné zúčtovanie sám

ďakujem
1. Príjmy z prenájmu sa do úvahy neberú.

(5) Zamestnanec, ktorý nie je samostatne zárobkovo činná osoba podľa § 11 ods. 4 a má príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) má povinnosť platiť poistné aj z týchto príjmov. Vymeriavací základ pre odvod poistného z týchto príjmov je vo výške podielu základu dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorý nie je znížený o poistné na verejné zdravotné poistenie a 2, 14.



2. Ak mal štatút zamestnanca celý rok a popri tom mal niekde dohodu, túto dohodu tiež do úvahy neberiem pri ročnom zúčtovaní poistného.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Nič v zlom ale ja už si pripadám ako obohratá platňa
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

dudel
Prosím Vás mala by som zopár otázok ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia:
-zamestnanec, ktorý má príjem zo závislej činnostia popri tom mal príjem z prenájmu, musí robiť ročné zúčtovanie sám, alebo na príjem za prenájom sa do úvahy neberie
Príjmy z prenájmu sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu na ZP.

dudel
- ďaľší prípad mám , že zamestnanec má príjem zo závislej činnosti a v inej firme robil na dohodu, musí započítať aj príjem z dohody a urobiť si ročné zúčtovanie sám
Pokiaľ mal príjem na dohodu v mesiaci, kedy bol zamestnancom alebo SZČO, príjem z dohody sa neberie do úvahy pre RZP(ako keby dohodu ani nemal). Ak takýto zamestnanec nebol počas roka SZČO, ani samoplatiteľ a má povinnosť urobiť RZP (mal kolísavé príjmy), môže o RZP požiadať zamestnávateľa.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

BOBY
SZČO popri zamestnaní. Od 17.12.2004 MD, živnosť pozastavená. Po skončení MD nástup na rodičovský príspevok. Od 1.9.2005 obnovená živnosť popri poberaní rodičovského príspevku, príjmy zo živnosti do 78.000,- Sk. Aké tlačivo použiť a čo všetko k tomu treba? Ďakujem za názory, na ZP mi nevedia odpovedať.
No dievčatá, ako správne Poraďáčky by sme mali odpovedať aj na túto otázku. Lenže meditujem, či X alebo stačí B?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

BOBY
SZČO popri zamestnaní. Od 17.12.2004 MD, živnosť pozastavená. Po skončení MD nástup na rodičovský príspevok. Od 1.9.2005 obnovená živnosť popri poberaní rodičovského príspevku, príjmy zo živnosti do 78.000,- Sk. Aké tlačivo použiť a čo všetko k tomu treba? Ďakujem za názory, na ZP mi nevedia odpovedať.

RZP na tlačive typu B.
Opravujem, bude potrebné RZP na tlačive X, nevšimla som si hneď prvú vetu "
SZČO popri zamestnaní"
Naposledy upravil matafe : 10.05.06 at 11:43
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

BOBY
SZČO popri zamestnaní. Od 17.12.2004 MD, živnosť pozastavená. Po skončení MD nástup na rodičovský príspevok. Od 1.9.2005 obnovená živnosť popri poberaní rodičovského príspevku, príjmy zo živnosti do 78.000,- Sk. Aké tlačivo použiť a čo všetko k tomu treba? Ďakujem za názory, na ZP mi nevedia odpovedať.
A keď to je do 78.000 nemalo by to byť tlačivo typ X?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlas, BOBY - tlačivo X. Nemôže byť B, lebo ide o osobu, ktorá je stále aj zamestnancom, aj keď je na rodičovskej dovolenke. Čiže je tam súbeh a VZ je nižší ako 78000.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie. Tá hranica sa pri výbere tlačiva sleduje, iba by mal v priebehu roka viac platiteľov (viac zamestnaní, alebo kombinácie zamestnanie-SZČO-samoplatiteľ). Ak bol len SZČO, tak robí tlačivo B bez ohľadu na VZ.

OPRAVA - je živnosť popri zamestnaní, to som si nevšimla, takže X.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je tam súbeh, nemôže byť B.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zamestnanec bol v priebehu roka 2005 na dlhodobej PN (stále bol zamestnancom), od 19.01.2005 do 18.12.2005, v tomto období za neho platil poistné štát. Musí vykonať RZ, ak áno na akom tlačive?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jozef Mihál
Súhlas, BOBY - tlačivo X. Nemôže byť B, lebo ide o osobu, ktorá je stále aj zamestnancom, aj keď je na rodičovskej dovolenke. Čiže je tam súbeh a VZ je nižší ako 78000.
Jožko, som rada, že si to vyriešil. Ja som meditovala nad tým, že či ho mám brať ako zamestnanca, keď je na rodičovskej dovolenke. Iné bolo, keby bola na tej rodičovskej dovolenke a pracovný pomer by bol skončený, tak? Vtedy by to bolo B.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

Napriek tomu, že som si prečítala všetky príspevky neprišla som na to, ktoré tlačivo mame vypisat našim zamestnancom. Verim, že mi pomôžete a budem v tom mať konečne jasno.
1. 1-3/05...zamestnaný, 4-8/05...ÚP, 9-12/05...zamestnaný-príjem spolu
počas roka bol do 78.000,-Sk
2. 1-8/05...nezamestnaný(poberal dávku v hmotnej núdzi),
9-12/05....zamestnaný - príjem spolu počas roka aktiež pod 78.000,-Sk
3. 1-8/05...študent SŠ, 9-12/05...zamestnaný - príjem pod 78.000,-Sk

Vopred Vám ďakujem.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

vie niekto kde nájdem príklady na RZZP typ S, SA, SB vyplnené , niekde som to tu už videla ale už to nemôžem nikde nájsť. Vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať