Zavrieť

Porady

Ukoncenie zmluvy s digi tv

Ahojte poradaci.
3 .11 mi prisli pozriet z digi poruchu na prijmaci, technik mi hned oznamil ze to sa neda opravit ze mii da novy pristroj s programami naviiac a pod. Jeho kolega mi dal podpisat zmluvu , tu to podpiste a podobne upozornil ma na to ze budem iba jeden mesiac mat HBO a ine zadarmo, a budem paltit o 1,50 eur viac ale len meiac, tak ja reku ze dobre, nic ine, dali podpisat , necital som ,urcite , zmluva bola otocen len na poodpis a ja som ani neriesil nakolko som o nich ziadal len opravu , teda som myslel ze podpisuje len preberaci protokol, teraz po takmer dvoch tyzdnoch mi pride papier ze :Važeny zákaznik, na základe Vami podaného návrhu ..... a dalej viazanost 24 mesiacov , to ma nastvalo najviac ze som sa o tomto nedozzevdel az teraz, mozem nejakym sposobom odstupit od zmluvy a vratit sa k starej zmluve , bez toho aby som porusil ich zmluvu a nedriapali od omna 100 eeur ako pokutu a pod. Dakujem za odp
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Máš ponaučenie - čítať všetko.
    Zmluva je často viacstranová, preberací protokol sa zmestí aj na jeden papier (dokonca to tam majú i napísané).
    Takže si kontroluj dátumy, aby si "neprešvihol" termín na odstúpenie/ukončenie zmluvy. 1 mesiac pred ukončením, inak automaticky to máš na ďalších 24 mesiacov (rarita to slovenského biznisu).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancibakanci odstupit od zmluvy sa da , uz som to prebral aj s digi, a to je dolezite , ja som mal len prvy rok zmluvu na viazanost, inak to mam 1,5 bez viazanosti ,ziadne pokracovanie ani nic,len teraz ako mi to menili mi dali podpisat tuto blbost, aj podla SOI je zmluva zavadzajuca , uz v prvom slove ze som poziadal, nemaju nijaky doklad a to uznalo aj digi ze nemaju doklad o tom ze som o nejaku zmenu poziadal ja sam k tej zmluve zmluva mi priisla postou , a mam im ju zaslat , to co mi dali podpisat , bol preberaci protokol, vies niekedy sa nezmestia len na jednu stranu , konkretne tento ma strany 3, a v tom preberacom protokole je aj kolonka inak mala ako vzdy ze s prebranim noveho pristroja , preberam aj kampan jesen 2014 , a to je podla SOI nevyhodna zmluva pre spotrebitela ,a cele je to zavadzajuce nakolko clovek mysli ze podpisuje preberaci protokola pritom podpisu uz konkretnu zmluvu, ja som to odoslal do SOI a oni mi to preposlali oznacene co je v tej zmluve nie podla zakona a idu to preverit , takze tak
    misoft No ak si podpísal len protokol a zmluva prišla poštou, nepodpisuj - ostáva v platnosti stará zmluva.
    A tiež máš recht - nemôžu podmieňovať servis nejakými dodatočnými podmienkami... SOI by sa mala na to pozrieť. A tých DIGI-blbcov upozorni na neplatnosť toho, čo tam "vložili" - aby náhodou nemali problémy i s RTV!
    jancibakanci SOI sa na to pozrie prijala môj podnet, aspon tak napísali, digi uz vedia a uznali ,povedali mi ze mozem odstupit od zmluvy , naco som im povedal ze to nie je zmluva a poslal im na mail mail od SOI, ale onii su tam jak blbci v celej digi, ja mam neustaly problem s nimi , pocnuc vypnutim koli nezaplateniu, co som im preposlal mailom sipo doklad ,uznali ze platba im presla islo o 3 mesiace, pritom sipo musis platit mesacne, a po roku zistia ze nemaju platbu , po case volali ze platbu nasli , ze vsetko je ok, tak som im odpisal za ten mesiac nebudem platit co som bol off, sek poslali ,zaplatil som potom ma dorazilo ze prisla pokuta a znovuzapojenie , volam tam a povedia vsak ste bol vypnuty koli neplateniu ,tak znova to iste dookola preposielat sipo doklad a znovu ospravedlnujeme doslo ku chybe, po 2 mesiacoch znova upomienka, dovolat s atam je neskutocny problem, na info linke drze papuule neskusene no hotova katastrofa, davno by som odisiel od nich , ale tu kde byvam je signal jedine na skylink a ten enchcem, tak trpim tych homotlkov a pevne verim ze raz dostanu poriadnu pokutu a vymenia cele vedenie od manazmentu az po vratnika a upratovacky ,
    nunenko majiteľ sa zmenil, ale rumunské praktiky zostali.
    Zažili sme obdobné starosti, ale u˛je pokoj, pretože výpoveď to vyriešila. Neoprávnene si vyýiadali poplatok za znovupripojenie, hoci nikto od nich spoplatnené znovupriupojenie nechcel, to by sme už vtedy boli na nich kašlali.
    jancibakanci telekom tomu moc nepomoze, ja som napisal len hlavne veci, vypadky signalu, cakanie na technika horsie ako cakanie na godota od Becketta , vazne mesiac som cakal na technika , vyvolaval pisal maily, cez ich web som im pisal a onima odfajcia ze maju na to poruchovu linku a ja im hovorim a naco vam teda je web stranka ked ignoracia velika, dovolat sa im clovek nevie, ale hlavne ze caka hodinu, fakt cisty rumuni teda cigani, jedine love to je u nich dolezite, fuj , toto hadam nejak porusim a co budem kukat aj na volnu telku s 2 programami ale toto uz ne
      zbaliť

    Ukoncenie zmluvy s digi tv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.