Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Súhlasím.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Vraj, človek má krátku pamäť odvtedy, čo sa naučil si správne obliecť kabát?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
„Čítam komentár jedného nepoučiteľného hlupáka, ktorý niekoľkokrát vyzdvihuje „troch statočných Američanov“, ktorí boli počas oslobodenia v Prahe (pričom tých 140 000 vojakov Červenej armády, ktorí padli v bojoch na našom území, mu ani len nestojí za zmienku) a pri výročí Dňa víťazstva namiesto vďaky osloboditeľom púšťa oheň a síru na Sovietov, že kvôli ich rozhodnutiu nás neoslobodili Američania… Chcem všetkým takýmto latentným šovinistom, klusom, dostálom, osuským, šimečkom a podobným pripomenúť, prečo nás neoslobodili ich vytúžení Američania: lebo otáľali s otvorením druhého frontu, kým Červená armáda krvácala pri Stalingrade, Kursku a inde. A áno, som im vďačný, keď nám pripomínajú, že nás neoslobodili len Rusi, ale aj Ukrajinci, Rumuni, Kazachovia a iní. Aj ja to tak robím. A verím, že odteraz začnú každý rok pri výročí okupácie z roku 1968 pripomínať, že k nám nevtrhli len Rusi, ale aj Ukrajinci, Gruzínci, Nemci, Poliaci, Maďari či Bulhari. Potom uverím tomu, že chcú byť dôslední a nešíria len nenávisť medzi národmi.“
http://malinova.blog.pravda.sk/2019/...o-na-totalitu/
---------------------------------------
Posledné roky čoraz bezočivejšie zaznievajú rôzne spochybňovania zásluh Červenej armády na oslobodení nielen Československa ale aj ďalších európskych krajín od nemeckej okupácie. K relativizácii tejto skutočnosti sa omieľajú rôzne z kontextu vytrhnuté historické fakty, či vymenúvanie všetkých existujúcich etník v rámci Sovietskeho zväzu, v snahe vytvoriť dojem akoby Rusi tvorili v Sovietskom zväze div nie menšinu. Zaujímavé je, že títo istí internetoví „historici“ už pri auguste 68 hovoria len o ruskej invázii.

Ďalším argumentom je, že nášho oslobodenia sa zúčastnili aj ďalšie štáty. Spomínajú sa Američania, Rumuni, Poliaci, Francúzi a ďalší. Všetci si samozrejme zaslúžia vďaku, ale netvárme sa, že ich pomoc pri našom oslobodení bola kľúčová, respektíve že by nás mohli oslobodiť aj sami bez Sovietov, ktorí niesli celú ťarchu bojov na svojich pleciach. Pretože každý jeden z európskych štátov mal možnosť bojovať a poraziť Hitlerovské Nemecko, ale ani jeden mu nedokázal vzdorovať viac ako pár týždňov. Takže sa natíska jedna podstatná otázka, na akú pomoc by sa zmohli tieto štáty, keby Nemcov nehnala Červena armáda? Odpoveď je na žiadnu a dnes by sme už neboli.
http://suleiman.blog.pravda.sk/2019/...razila-nemcov/
A to nevieš, že keby neboli Nemci zaútočili na Sovietsky zväz, to by bol do 14 dní zaútočil na Nemecko. zdroj : Jar 88 asi pred týždňom
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
Nandrolon
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Obrovsky...jeden zavraždil mladeho novinara a jeho priatelku...za peniaze...
Druhy vybehol na obrubnik lavym kolesom...to si až tak sprosty ?

Ožraty ako prasa pri 0,75 promile...
Asi ty...to je v civilizovovanej europe norma...
Pozri anglanov, irov...to len tu ste bolsevici toto zaviedli

Slušne slovensko vyhnalo bolševikov ako ty od hranta....čo ma s tymto spoločne ?

Ty tu nemusis citovat slobodny vysielac....on cituje teba..
keby tam išlo tvoje decko a skončilo by v drevenom futráli, inak by si spieval, lebo ten čo pije je vždy vinník a výhovorky že paril do noci, to má každý kto bol prichytený, charakterisktiky si nechaj pre hovoriť svojich príbuzných. Ty si fakt chorý, alebo si žil v inom štáte, kedy u nás vládli boľševici
Keby tvoje decko...(
Takto abslutne primitivne skušaju niektori jednanie.......okamžite im ukažem dvere...
Vy...čo nie ste schopni po 2.
poharoch vina soferovat by ste nemali nikdy...naozaj nikdy
Tak co s tym ma slusne slovensko ?? Naozaj si nestojis za slovom ??
Človek, ktorý je triezvy a vypije 2 poháre vína a má cca 0,75 promile, nie je to isté ako človek, čo sa v noci opije ako doga do mrtva a ešte po 6-tich hodinách má 0,75 promile.
Ja dokonca tvrdím, hoci zákony SR to nedovoľujú, že ten prvý je relatívne ešte v "pohode", ale ten druhý aj keby mal nulu, tak po takto prepitej noci má reflexy hodné 3 ročného decka.
Problém je to, že alkohol má u nás nulovú toleranciu /nie je to úplná pravda, nemienim rozvádzať/, ale človek, ktorý nafúka nulu po trojdňovej pijatike, kedy ešte chodí tackajúci môže šoférovať do aleluja.
Takže bjuty si trochu mimo. On nenafúkal 0,75 promile. On nafúkal 0,75 promile po 6-tich hodinách pitia, to znamená, že chľastal ako divá sviňa hoci vedel, že ráno bude šoférovať /a tam je ten problém toho slušňáka/. Predpokladám, že policajti si museli nasadzovať sluchátka, lebo sa ich snažil "uškriekať na smrť". :- ))))))) Nechcem vidieť, koľko mal ten slušňák v noci... A ide to viac dole ako 0,2/hodinu....
Nandy presne na tej jeho reakcii je založená fantasmagoria že ON je z tých výnimočných a (ostatní sú sráči) čo dokážu aj po dvoch decoch vína riadiť bez problémov (aj ten opitý chlapec pri Martine jazdil na štvrkolke si myslel že on je z tých výnimočných a zabil trinásťročnú kamarátku, to má do konca života, ak má trocha svedomia, bude žiť s pocitom že ju zabil, ak ho nebude mať, tak môže ísť robiť žoldáka tam môže veselo zabíjať)
Ide po ceste tackajúci sa automobil. Teda samostatne, auto ... Polícia, hliadka si ho všimne a zastaví ho, auto. Aaaaaa, veď je to Stanke, herec. Skús či je to ozaj herec. O chvíľu, nie, nie je, 0.75 a nie je to percentá.

Aj tak bolo. Na sedadle šoféra som sedel, ale volantu som sa nedržal! Keď tam nebol. A teraz, kto je vôl?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
BXLmiami
No to som bola aj ja.Pokiaľ neriešilo problémy v zdravotníctve spolu s Radičovou vojskom.A teraz Cigánikovou.Voľby do EU parlamentu dostane hlas ten,čo podporuje Salviniho a povedal to jasne a nahlas.Ale parlamentné voľby fakt netuším.Tam široko daleko nie je nikto kto by bol hoden skazenej soboty.
Vaše problémy v zdravotníctve nikdy nikto nevyrieši.
Jediné riešenie je v zavedení skutočného zdravotného poistenia.
Žiadny obyčajný človek (občan) nedokáže posúdiť čo je správne v zdravotníctve robiť a ako to správne financovať.
Ako neplatiť zbytočné lieky, operácie, vyšetrenia, ako ich správne oceniť, ako rozhodovať o prístrojoch o ich nákupných cenách a tak ďalej. Na to treba poriadne týmy odborníkov a na to, aby vôbec mohli vzniknúť, treba skutočný trh a skutočnú konkurenciu.
-----------------------------
No a tomu sa tu všetci bránia a radšej budú mať zdravotníctvo také, aké ho máme. Nechápu, že časom to bude stále len horšie, alebo v tom lepšom prípade to bude len stagnovať. Pritom bude jedno, aká veľký technologický pokrok nastane. Vždy to bude len pre tých vyvolených.
zisk dvojnásobný vo výške 35 mil eur hovorí za všetko
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
A to nevieš, že keby neboli Nemci zaútočili na Sovietsky zväz, to by bol do 14 dní zaútočil na Nemecko. zdroj : Jar 88 asi pred týždňom
A to vieš, že dva nicky mám hlboko v prdely...???
A to z dôvodov :
- sú neslušní
- nevedia diskutovať
- urážajú
- prekrúcajú fakty..historicky overené fakty
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vsetko je o ludoch a aj zdravotnictvo....
Ked su naklady na ambulanciu napr.5 000e...preco nevyzrat poistovnu na 15 tis.a ruka hore...zdravotnictvo-cierna-diera
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
pavol54
A to nevieš, že keby neboli Nemci zaútočili na Sovietsky zväz, to by bol do 14 dní zaútočil na Nemecko. zdroj : Jar 88 asi pred týždňom
A to vieš, že dva nicky mám hlboko v prdely...???
A to z dôvodov :
- sú neslušní
- nevedia diskutovať
- urážajú
- prekrúcajú fakty..historicky overené fakty
https://www.valka.cz/12194-Souboj-Titanu
Poměr sil na jednotlivých směrech v tomto případě ukazuje, že průběh rozvinování sovětské armády směřoval k tzv. Žukovovu plánu útoku levým křídlem. Snaha o koncentraci přibližně poloviny tanků v úzkém pásmu mezi Pripjatí a Karpatami navíc jednoznačně prokazuje ofenzivní sovětské úmysly. Rychlá koncentrace sil počátkem léta 1941 pak naprosto vyvrací veškeré úvahy o tom, že pokud vůbec Stalin plánoval útok, mělo k tomu dojít až v roce 1942.

Kvantitativní vícenásobná převaha sovětské strany je tušena či známa již desítky let. Stejnou dobu však představuje nejprve sovětská a nyní část ruské historické obce tezi o velké kvalitativní převaze německé tankové síly, jež spolu s momentem nenadálosti zapříčinila sovětskou katastrofu v létě 1941. Kvalitativní srovnání techniky obou tankových vojsk je však velice obtížné, ne-li zcela nemožné. Obě vojska totiž byla vytvářena na základě naprosto rozdílných teoretických představ ohledně jejich užití. Německé tankové vojsko bylo vytvářeno do (středo)evropských geografických podmínek, proto byla hlavní pozornost věnována optimálnímu poměru hmotnosti, pancéřové ochrany a rychlosti, přičemž se – na rozdíl od jiných států – věnovala i dosti velká pozornost pohodlí osádky. Hlavním úkolem těchto tanků bylo rychlé pronikání do hloubky nepřátelské obrany, jejich výzbroj byla účinná na kratší vzdálenosti. Bývalé československé tanky, které doplnily tankový park, byly konstruovány především jako mobilní protitankové zbraně, takže při nízké hmotnosti měly účinnější výzbroj, což ale bylo kompenzováno slabším pancířem.
-----------
Rozvinutí tankových sil na německé straně i rozvinování tankových sil na sovětské straně souvisí zcela jednoznačně s operačními plány, jednak směrnicí č. 21 z 18. prosince 1940 na německé straně (plán Barbarossa), jednak návrhem směrnice z 15. května 1941 na sovětské straně (Žukovův plán). Pohotovost k akci byla na německé straně dosažena 21. června 1941, pohotovost k akci mohla být na sovětské straně dosažena v první červencové dekádě. Vzhledem ke skutečnosti, že operační rozvinutí by na jedné i druhé straně nemohlo být odvoláno, lze chápat tezi „německý útok předstihl obdobnou sovětskou akci pouze o několik dnů“ jako aspoň zčásti prokázanou.

Vyšlo v časopise Naše vojsko, ročník 2007, čísla 6 a 7.
Prečo sa Nemecko nepripravovalo na obranu svojho územia ale kvôli obávanému útoku ZSSR muselo okupovať pol europy? A potom doktrína bola vypracovaná v v Drank nacht osten a rozparacovaná do operačných plánov napr Barbarossa Ak mi to naše vojsko zverejní napíšem že si napr. hlavný veliteľ plánovač a pod a za niekoľko rokov to budú všetci veriť. Územie sa bráni tak že sa ničí útočiaci nepriateľ najefektívnmejšie keď " ešte sedí" na mieste. Tak sa netreba čudovať že boli rozpracované plány útočné
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Územie sa bráni tak že sa ničí útočiaci nepriateľ najefektívnmejšie keď " ešte sedí" na mieste. Tak sa netreba čudovať že boli rozpracované plány útočné
Povedané starou klasikou..." Najlepšia obrana je útok. "

Kuwa...Šak aj Američania sa len bránia ... a preto majú po celom svete základne.


Ma dojal s tou citáciou z "Války.cz".
Článok dlhý jak fras, ale vyberie si len to, aby mohol "argumentovať"...no vo výsledku mu vyšla riadna hlúposť.
...a to nevravím, že článok pojednáva o počtoch tankov a súvislostiach s ich nasadením...a nie o nejakom útoku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Niečo pre našich fajnšmekrov o našich osloboditeľoch od nacizmu a fašizmu.
To len k tomu, čo tu pavol54 o mne tvrdil.
Vraj ja som tvrdil to čo tvrdia v tomto videu.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
jar88
To vieš buchač, články na války cz sú vo veľkej miere aj riadne vyzdrojované. To nieje to o čom vás na bolševických vojenských školách učili. Už to konečne pochop a čo to si aj doštuduj.
----------------
Mohol by si však spomenúť, čo tí Američania po celom svete vlastne bránia.
Urobím výnimku a zareagujem na tvoje drísty.

Za tých pár rokov by si už mohol vedieť, že nemám vyštudovanú vojenskú, ale civilnú školu.
Jésus márihuanna...a Ty si objavil len teraz válku.cz...???...lebo v poslednej dobe sa ňou príliš oháňaš.

Takže si pozri aj iné veci, tie, s ktorými si svojho času zavádzal jak kurva na rohu.
Ty si tiež kurva...akurát medzi tebou a tou na rohu je jeden podstatný rozdiel...tá kurva na rohu má charakter....ty si len kurva bez charakteru a chrbtovej kosti...proste kurva.
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol54, ale on zabudol dodať že to bola iba ôsmačka ostrihaná na krátko :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
bude zapísaný na slovenskom múre nárekov ak hrdina
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
Akosi vám z debaty vypadla červená armáda - naša osloboditeľka od nacizmu a fašizmu, na čele s báťuškom Stalinom. A vraj sa so mnou nedá debatovať, lebo ja neviem debatovať.
-------------------------
Naviac práve ty (buchač) si ma niekedy v minulosti naviedol na stránku "válka.cz", kde si sa snažil podporiť svoje tvrdenie ich odbornosťou. Išlo o nejaké "dôležité" vedomosti o RPG. Nuž som si tam prečítal aj niečo viac. Niečo na čo ty, asi nie si až tak zvedavý.
-----------------------------------
Myslím, že tam popisujú aj agresívne koloniálne, či imperiálne výboje USA.
Jedným je agresia proti Španielsku na Kube a druhá agresia na Filipínach.
No a viac o tých amerických imperiálnych výbojoch ani čiarka. Tak neviem.

PS asi si si uvedomil, že čím viac do toho budeš vŕtať, tým viac sa to otočí v prospech USA a neprospech ZSSR.
Moja mama sa učila maďarský dejepis a keď sme chodili do školy tak bol úplne iný. Ktorý bol pravdivý z hľadiska dejín slovenského národa? To máš to isté aj dejinami o vojnách vždy ich píšu viťazi a kedže sme tretiu svetovú prehrali, tak tie predošlé prepisujú víťazi poslednej. A vždy sa nájde pre každú dobu dosť nektritických YNTELIGENTOV čo to žerú aj s navíjákom
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Môžeš si prečítať aj knihu Zrod velmocí. Je to o čosi obsiahlejšie, ale aj presnejšie.
Naviac píšu to ľudia, ktorí tiež kukali na svet spoza železnej opony, ako ty a ja a tak to tak aj vidia.
Oni to všetko vidia, ako ty. Ty ktorý si vedel čo a kto je za oponou. Viete o čo im vtedy išlo a tak samozrejme viete o čo im ide aj dnes.
Neboj, aj mne o tom odmlada rozprávali, ale mne to akosi nepripadalo logické a normálne. Vždy som o tom pochyboval a akosi som pochopil, že len klamú. No a klamú stále.
Ty si mi aký jasnovidec ty vieš ako to vidím ja, čo máš guľu alebo viac ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
vyšumelo ako jarný vánok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať