Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
jar88
misoft
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......
Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš. To je celé.
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.
Ty si fakt *****! Choď a pozri sa v obchodoch - šunka XXX 60% , šunka YYY 50%, šunka ZZZ 75% - teda podiel mäsa.
Recept nepustí, recept sa upraví, v recepte sa A nahradí B a je to. Tvar podobný, vzhľad podobný, chuť podobná, ale obsah iný.

Takže zase si riadnu volovinu tresol - ako vždy.
Keď som predával konzervy ŠHR tak bravčové vo vlastnej šťave bolo samá svalovina a tie isté konzervy v predajnej sieti samá flaxa Tak som sa pýtal riaditeľa na ten rozdiel Jednoduché vysvetlenie :"Podniková norma na výrobu danej konzervy bola schválená Objednávateľovi teda štátu sme predložili cenovú ponuku podľa receptúry. bola odsúhlasená"
prišiel obchodný zástupca zo siete s predom stanovenou cenovou požiadavkou. Odpoveď "Podnikovú normu sme splnili, ale miesto stehna a iných výrezov sme použili menej hodnotné mäso"
Záver .Debata pri stanovovaní ceny
A, naša cena prispôsobená výrobnej kalkulácii
B, k cene požadovanej obchodníkom bola prispôsobená výrobná kalkulácia
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mám vlčiaka, susedovci majú takého ratlíka a keď idem s tým mojim okolo tak ten malý aby dokázal že je pes šteká ako nepríčetný, tak si ešte trocha pokrič a bude kľud, alebo si nájdeš nové nezmysly.
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchačík, vtáčik, liptáčik...čik, čik, čik, lebo to niekto vyšteboce na teba, ako verejne brýzgaš na dobrodinca, čo dal prácu, plácu.....
Rozmýšľaj, uvažuj, zvažuj
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ľutujem, ale práve tento argument nemám veľmi rada. Verím, že aj keď niekto u niekoho pracuje, môže mať väčšie vedomosti ako majiteľ, ale nemusí mať zmysel pre podnikanie, jednoducho by to nevedel. Preto však ešte nemusí byť zdieraný. Tiež skúsenosť z rodiny.
Čo mám odsledované zo súčasného života, že tie ročnice a päťročnice majú skôr súkromný charakter ako firemný, dokedy Mercedes, aký dom a pod. Aj keby na úver, ale musí si zachovať dekórum pred rovesníkmi, spolužiakmi ..., isto je to imidžovka, ale zasa trochu poctivého pohľadu aj na seba by neuškodilo, nehovoriac už o zamestnancoch.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

alaya1
Nerozumiem tomu, ze ak niekto nie je spokojny s pracou, pristupom, preco neodide, pripadne to neskusi sam- podnikat. Dvere na zivnostensky urad ma kazdy otvorene. Odbornik sa iste nestrati.
nemá rád mercedesy, mladé frajerky a vily s bazénom.....čo nečítaš ?
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Vsetci "uspesni slovaci" "vsetky mozgy zo SR" robia PRE niekoho, aj ked maju zivnost a sami zamestnavaju ludi /ja to nazvem otrokov/ vid Taiko a spol...
Je naivne si mysliet, ze jednotlivec dokaze konkurovat sieti, co ma niekolko prevadzok a desiatky-stovky-tisice-desattisice" zamestnancov.
To su iba populisticke reci vydieracov, majitelov koncentracnych taborov a je jedno aku maju kapacitu.. Spaja ich to, ze pracuju iba za ubytovanie a stravu.
1. Fiiiiha. Ja ako zivnostnik zamestnavam otrokov ? Ci dokonca ja ako zivnostnik niekoho zamestnavam ? To vies viac ako ja
Alebo si zase nieco nepochopil, ci zle precital ?
2. Jednotlivec dokaze co si zaumieni. Prikladom su tisice uspesnych jednotlivcov na Slovensku. Chce to vsak nefrflat, snazit sa, nespoliehat sa na niekoho ineho, odvadzat poriadnu robotu a ist si za svojim
4 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kukučka
Retroaktivita je to pokrútenie zákona, etiky, morálky. Kedy to už pochopíš? Pochopíte???
Najskôr by etika a morálka musela byť. Ak sa teda niečo udeje v rozpore s etikou a morálkou nevidím žiaden dôvod byť proti retroaktivite. To nám len štetináč a ostatní právnici v politike dávajú kritériá a dôvody prečo svinstvo má zostať bez trestu. A veta " v súlade so zákonom" na vytáča do vývrtky.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

kukučka
Retroaktivita je to pokrútenie zákona, etiky, morálky. Kedy to už pochopíš? Pochopíte???
možno zákona.aj ked najvačšie ústavné kapacity napísali v otvorenom liste, že nie...
komu teda veriť....23 ústavným právnikom či anonymu na nete ??
...určite to nie je pokrútenie morálky a etiky...

jedena vec tu vela diskutujúcim uniká...spravodlivosť musí byť nad zákon a nie naopak....
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Kde bývate, tam chodí vaše dieťa do školy bez výnimky zo zákona, takýto projekt spustili Fíni asi v 70. r., po 30 r. dosiahli výsledok, že iba 2% žiakov zo škôl povinnú dochádzku neukončí.
otváranie škôl s vyučovacím jazykom menšín(maďarským) je vychádzanie v ústrety ich požiadavkám a právam. To nie je segregácia?
otváranie škôl( čo by sa v osadách najmä pre ročníky 1 - 5 hodilo ) pre Rómov, je rasová segregácia a iná diskriminácia,
No toto nech mi niekto vysvetlí.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
taiko
jar88
taiko
jar88

Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor. A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.
Taiko, nie že dovolili, oni o to lepšie jednoducho nastoja. Im vôbec nezáleží na ich slobode a dokonca im nezáleží ani na slobode ich detí a vnukov. Im nezáleží ani na ich právach. Im stačí to, čo stačí švábom. A tak sa aj správajú ako šváb.
O ake "lepsie", vsak si tot vyssie pisal, ze u nas nie je jednoduche zneuzit pravo a to uz je to "lepsie". Ci nie ? Ci ako je to teda ?
Ze Ty si zase pisal o niecom inom nez ja ?
Asi si tému dobre nečítal.
Predsa som tu písal aj o tom, že je rozdiel medzi súdnictvom a parlamentom. Ľudia nestoja o dobrých politikov, o dobrých poslancov, o dobré politické strany, o dobré politické programy. Im stačia také, aké tu máme. Veď si spomeň, ako sa začala rozmáhať kotlebovčina a rôzne ľudové hliadky, ako napríklad "slovenskí branci" a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach. Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
Kde si to nabral, že obyvateľstvo nestojí o jeho dobrých zástupcov od dola až po najvyššie funkcie, vrátane EP? To tu testuješ ľudí?
Dobre vieš, že nemá na výber. Stačí sa pozrieť zakaždým na kandidátky. Jedine sa nezúčastniť, čo je nereálne, al. vybrať menšie zlo, al. jednoducho vybrať z predloženej ponuky. Ale to už nie je v žiadnom prípade o demokracii, ale o diktáte.
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Na fóre? Jednoduché - hoci nie vždy, nevšímať si, ignorovať atď, treba natrénovať.
Horšie je to v rodine, na pracovisku. V krčme po papuli, alebo valaškou.
4 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

585 miliónov € - dlhy nemocníc. Neplatili to čo mali.... zaplatíme to VŠETCI.... a nemocnice budú naďalej čierne diery....
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

voliči smeru nečítať.....je to po čínsky....

https://visolajsky.blog.sme.sk/c/458...a.html?ref=tit
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Zobral som to z inej taikovej témy (čo ma potešilo...)
Nandrolon napísal:

Jar88: Dotácie poškodzujú ten tvoj neustále ospevovaný trh. Či zrazu ti to nevadí??? Keď na tom možno aj ty osobne profituješ?

------------------------
Dotácie ako také mi vôbec nevadia, rovnako ako dane a poplatky.
Ale pri niektorých dotáciách, mi veľmi vadí ich dôvod a naviac aj spôsob samotného dotovania.
Hlavne mi vadí potreba a dôvod dotovať poľnohospodárstvo. Dokonca dotovanie vývozu dotovanej prdukcie mimo EÚ.
Pritom tu žijú skupiny ľudí, ktorí si ani tie dotované potraviny nemôžu dovoliť kupovať. Veď je to choré.
Presne to je tunel a nie to, čo tu viacerí prezentovali v súvislosti s podnikateľmi, ako napríklad Široký, Baštrnák, dokonca aj Bugár a podobní.
Konečne sa dá s niečim súhlasiť...DOTÁCIE.

Poľnohospodári plačú, lebo mráz...lebo dažde, lebo slnko...a plačú už vopred, ešte ani poriadne nezorali.
Ale ktorý z nich platí poistku ?
Dotované produkty idú aj tak hore, bez ohľadu na počasie a úrodu.

Dotácie pre študentov a ich zadarmiko vyvážanie sa šírom šárom po republike. Pritom stačilo urobiť len tie preukážky na zľavnené cestovné a fertig.

Dotácie pre študentov a štúdium zadarmiko ? Kuwa, veď to je choré...mladý vyštuduje, atrament ešte nezaschol na diplome a hajde do zahraničia za lóóóve makať...viď taiko, ktorý ospevuje Holandsko.

Dotácie na ZŤP a na invalidov ? Kúúúúwa, keby došlo k prehodnoteniu zdravotného stavu, to by bolo úspory v rozpočte.

Kuwa štát...dotuje tam, kde nemá...a tam, kde by mal, tam kladie bobek...


Ešte aj tie dotácie na tie rodinné strany...kuwa, to je tiež parádny tunel.
Je viac, ako jasné, že si vôbec nepochopil na čo reaguješ. Ako vždy si mimo a vždy si len prihreješ svoju polievočku.
Písal som o dotáciách a hlavne som mal na muške dôvody a spôsoby.
-------------------------
Nedá mi však nezareagovať na tvoje osočovanie ľudí, ktorí vyštudovali "zadarmo" a dopustili sa tej "bezcharakternosti", že odišli zarábať a žiť inak, ako sa žije tu na Slovensku. Vraj spoločnosti nič nedali. (Zabúdaš, že ich rodičia dali. Dali aj keď mnohý nechceli. Prešustrovali tu celý svoj život.)
Ty si tiež študoval tu na Slovensku a tiež zadarmo. Čo si ty dal spoločnosti? Ty si myslíš, že ti o to niekto stál. Karel Kryl to pekne vyjadril, nasrat jó nasrat.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Treba to chápať, asi tak, že na celom svete (civilizovanom) platí, že človek nemôže byť majetkom. Teda legálne nemôže byť majetkom.
No a z toho je možné odvodiť, že ani občan Slovenskej republiky, aj keď to znie, že patrí republike, nepatrí jej. Vždy je to slobodný človek a tak sa nemá čo vykupovať, ako nejaká koza v arabskom svete.
Ono je to trosku o davani a brani.
Predstav si situaciu, ked prijmes do firmy cloveka. Posles ho na training na nejaku technologiu, ktory training bude stat 3500EUR. Ten clovek sa vrati z trainingu, zistil, ze jeho cena stupla a ze v zahranici zarobi 3x toko ako u Teba a na druhy den da vypoved. Investoval si do vzdelania zamestnanca a Tvoja investicia vysla navnivoc.
Ako by si vnimal celu vec v takomto pripade ? Ako si pisal vyssie, nic nie je zadarmo. Aj vzdelanie je tovar, ktory niekto musi zaplatit. Samozrejme mozeme namietat, ze zamestnavatel ma urobit vsetko preto, aby si zamestnanca udrzal a mal z toho training osoh, lenze......
Preto som tu sliepku a kura spominal.
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
bjuty smis
fico to teraz zabil.........

slovensko totiž potrebuje :

potrebuje vládu, ktorá bude dôveryhodná v úsilí o zužovanie priestoru pre netransparentné a korupčné správanie

a on tým myslel svoj zlepenec zlodejov ....
Ani zo srandy nehovoril o účinnom zvyšovaní transparentnosti alebo znižovaní korupcie, radšej tliacha o nejakom nemerateľnom "úsilí", ktoré by veľmi chcel aby vyzeralo dôveryhodne, ale na ktoré mu prikývnu len skorumpovaní európski kolegovia.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
buchač
Lebo to, čo píšeš, nemáš z vlastnej hlavy.
Lepší prehľad ???...nefandi si...
----------------------
Má on niečo z vlastnej hlavy? Má on vlastne hlavu? Alebo má náhradu? Kapustnú hlavu? Tá by bola aspoň užitočnejšia......
Pekne sa nám predvádzaš. Gebula plná kapustuy a kalerábov, sto krát ohnutý lapasáckou buzeráciou, bez akejkolvek hrdosti a úcty k vlasynej dôstojnosti a ty si zrazu dovolíš?
Ty komu nikdy nebolo dané používať vlastný rozum? Ty gumová kapusta.
Ak by som raz napísal, že s pánom bohom.., a nakoniec by som sa vrátil, hanba by ma fackovala. Chlap musí mať slovo a hrdosť, inak je len onuca.
5 2
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Reagujem na Buchača. U ožrana nikdy nevieš, čo ho napadne. A to nemusíme chodiť ani do Čiech. S Marekovými starými rodičmi sa veľmi dobre poznám (poznala som sa - dedko už zomrel). https://www.cas.sk/clanok/329846/nes...v-kaluzi-krvi/
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88

Tiež som tu spomínal, že nechápem, ako sa môže niekto báť opitého, alebo inak indisponovaného jedinca. Veď ten indisponovaný človek, je v tej situácii úplne bezbranný.
Blá, blá, blá....no skutek utek.
Ani za svatého normálna odpoveď .... proste neexistuje.

Prikladám Ti link na jednu udalosť, kde fásol mladý od staršieho, napitého (indisponovaného) jedinca nakladačku.
Už po prvej - zákernej rane, dostal mladý repete od tej konštrukcie a bol natotál vyradený...ten indisponovaný si potom s ním už robil, čo len chcel.

http://www.topky.sk/cl/100157/134312...i--hrozi-basa-
------------------------------------
Už budem mať 62 rokov, ale stále nie som trasľavý starec. Stále mám pevné ruky, prsty, brucho, ramená.
Len ten rozum je na hniličku....ach jo.
Buchač, ty si vôbec neuvedomuješ, že týmto príspevkom si tu o sebe napísal, že si obyčajný poseroutka.

Dal si to sem, ako príklad, čo v tebe osobne vzbudzuje rešpekt a hrôzu. Ukázal si mi, aká "konštrukcia" ťa dokáže zahnať, alebo dohnať až k pokakaniu trenírok.
Je to tak, ako som už dávnejšie napísal, že väčšina populácie sú baby a nie chlapi. Ale radi sa hrajú na pánov tvorstva. Hlavne doma pred ženou a deťmi. No a ak sa neposlúcha, dám jednu "výchovnú", aby vedeli, že úcta a rešpekt musí byť. Samozrejme že strach je potom na prvom mieste.
----------------------
To bude asi ten hlavný dôvod, prečo si v lese a sám.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať