Zavrieť

Porady

Vratenie DPH z nemecka

Prosim Vas ma niekto z vas skusenosti s vratenim DPH z nemecka? Ako to funguje? Tovar kupeny v nemecku musism prihlasit na DPH na slovensku?(na akom tlacive?) Akym sposobom sa ziada o vratenia DPH z cudzich krajin? Ked to nechcem robit cez rozne agentury, ale sama. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kto ste, čo ste(podnikateľ, občan, osoba identifikovaná na daň), prečo ste nakupovali v Nemecku s daňou, na aké účely bude slúžiť predmet nákupu atď.
    Bez doplnenia nie je žiadna odpoveď pre vás relevantná.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    Som FO (zivnostensky list) identifikovana pre DPH na slovensku. Chcem si kupit notebook v Nemecku pre firemne ucely. Este som ho nekupila. Vyplyva mi z toho, ze keby im poviem, ze som identifikovana pre DPH na slovensku, tak mi ho daju bez DPH? Celkovo sa pytam aj pre ine ucely. Nakupujeme pohonne hmoty, ked nam chodia vozidla do zahranicia a platime automaticky DPH. Tak by som chcela vediet ako sa postupuje aj v takychto pripadoch pri vrateni DPH. Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v prípade NB nakupuj bez DPH, vezmi si identif. kartu, nemám s tým skúsenosť, ale funguje to.... podpíšeš im asi vyhlásenie, že si berieš tovar na Slovensko....
    ..............
    PHM nakupuješ s DPH,...akurát viem, že existuju frmy, cez ktoré sa vybavuje vrátenie DPH..niekto snád doplní.

    Vratenie DPH z nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.