Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 16:47
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Pochváliť
áno poznám to, ďakujem
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Pochváliť
Jaj , prepac. Som ta nechcel podcenit.
Bolo by to asi treba vidiet, ako to mas, potom by sa dalo nieco vymyslat. Mozno nastartovat do nudzoveho rezimu windows, tam otvorit google chrome, zavriet a restart do normalneho rezimu by vedel dat ten chrome dohromady. Pripadne obnovit predvolene nastavenia google chrome v jeho nastaveniach pod tymi troma bodkami. :-)
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Pochváliť
vôbec to neberiem ako podcenenie, ja ti ďakujem za radu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Keďže som spomínal, že tu okrem Windows 10 budem "hádzať" aj iné novinky v oblasti Windows a programov pod Windows, tak pridávam teraz jedno varovanie.
Pokiaľ používate Google Chrome, môže sa stať, že odrazu vám zahlási, že je potrebné si "stiahnuť" nový font (znaková sada, písmo), aby mohol "zobraziť" obsah.

Ale tento "font" je však malware (potenciálne nebezpečný program), ktor ani antivírusy nedokážu detegovať.

Viacej tu:

http://www.zive.sk/clanok/123327/nes...e-ide-o-malver



0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie tipy pre prácu s Win10:
http://technet.idnes.cz/reset-window...0_software_dvr
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
A pridám ďalšie rady na "uľahčenie" práce s Win10:
https://www.cnews.cz/tip-oznameni-ko...dy-windows-10/

A k tomu malý cukríček :
Ovládanie máp v Google Mapy (Google Maps):
https://www.cnews.cz/tip-ovladejte-g...-sikme-snimky/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
A do tretice.
Pretože tento mesiac (M$ to stopol, pretože aktualizácie "vraj" neboli v poriadku) aktualizácie neboli (a ani pre Win7, Win8, Win8.1) vydali aspoň opravnú záplatu pre flash player.
Pre Win 10 je to KB4010250 https://www.cnews.cz/zaplatovaci-ute...-flash-player/ a zároveň pre Microsoft Defender.
U starších systémov je potrebné si to nainštalovať ručne (ja používam - nepropagujem - na to Avast 2017 a jeho funkciu na kontrolu a update zastaralého software). Vo WU sa však objaví nástroj na odstránenie škodlivého software.
Naposledy upravil misoft : 23.02.17 at 18:49
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
A pokračujem.
Takže tento mesiac prídu aktualizácie.
Preto pozor! Majitelia Win7, Win8.1 - príde aktualizácia KB2952664 (pre W7) alebo KB2976978 (pre W8.1).
Žiaľ - sú to "aktualizácie" ktoré opätovne povolia telemetriu, skontrolujú a pripravia W7 a W8.1 na W10!
http://www.ghacks.net/2017/02/10/kb2...eleased-again/

Vzhľadom k tomu, že sú ako Voliteľné - neinštalujte ich!

M$ nasadil druhé kolo, ako dostať Win10 do všetkých počítačov a odstaviť takto Win7 a Win8.1. Treba si to kontrolovať, pretože je predpoklad, že M$ toto (pod iným KB) znova v budúcnosti vypustí. Pokiaľ budem rýchly a zistím - budem informovať.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pochváliť
Mám už nastavenú automaticķú aktualizáciu...zistím neskoro, bude sa dať odinštalovať?.
..nechcela by som do toho zasahovať, som rada, že som dala do poriadku NB..
alebo predsa dať aktualizácie podľa výberu...veď cez leto nebudem pri NB, ale pri grile
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Otvor si službu Windows Update (Start - Ovládací panel - Windows Update) - vľavo dole vyber Nainštalované aktualizácie - vyhľadať v zozname tú aktualizáciu - klik PTM a Odinštalovať.
Vzhľadom, že táto aktualizácia je Voliteľná - nemala by sa automaticky inštalovať a pravdepodobne ani nebude nainštalovaná a nebude v zozname nainštalovaných.
Nastavenie spôsobu inštalácií (tak to mám ja) - Zmeniť nastavenie - Dôležité aktualizácie - rozbaliť výber trojuholníčkom a vybrať Vyhľadávať aktualizácie, ale poskytnúť možnosť vybrať , či sa prevezmú a nainštalujú.

Pokiaľ sa chcete "zbaviť" aktualizácie vo Voliteľné - jednoducho po otvorení Windows Update uvidíte oznam o dostupnosti aktualizácií. Tie Dôležité sú zvýraznené a pod tým k dispozícii voliteľné aktualizácie.... Klik na to a máte ich prehľad. Potom stačí na danú aktualizáciu kliknúť PTM a vybrať Skryť aktualizáciu. To isté sa dá robiť i s Dôležitými aktualizáciami - tak isto si ich skryjete a nebudú sa objavovať.
Naposledy upravil misoft : 10.03.17 at 16:02
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie tipy na uľahčenie práce pre desiatkarov:

http://technet.idnes.cz/prohlizec-ed...5_software_dvr
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pochváliť
tiež som sa tomu bránil, ale nedávno som prešiel na w10 a všetko OK
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Nuž - po roku a niečo.... ten operačný systém by mal byť aj pozlátený. Ale vždy sa nájdu nejaké chybičky krásy, ktoré mnohokrát "odpíšu" systém. Veď funkcionality pridávajú a skúšajú za pochodu (síce to robili aj predchádzajúce verzie) - v poriadku, ale spôsob, akým to M$ robí - ten je obrovskou chybou. Nemožnosť odmietnuť aktualizáciu. Predtým aktualizácia prakticky znamenala preinštalovanie systému (a sťahovanie GB dát aktualizácie), defaultne nastavená telemetria... a mnoho ďalších vecí... to zhnusilo mnohým tento systém.
Nepíšem, že je zlý, len nie je užívateľsky priateľský, je podriadený tvorcom, tí určujú, čo bude robiť (nie užívateľ).

Ja som (už som spomínal) na sedmičkách.... mám ich prispôsobené pre seba, o aktualizáciách rozhodujem ja (i keď po novom sú tie kumulované balíky). Až skončí podpora - 2020 - možno i ja prejdem na desiatky. Ale to už bude iný stroj, desiatky za tie tri roky budú také, že už obrovské kiksy nebudú a bude (možno) aj užívateľsky priateľskejší.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pochváliť
Až skončí podpora - 2020 - možno i ja prejdem na desiatky
Ja na to nevidím dôvod. Aktualizácie mám úplne vypnuté. Už niekoľko rokov. Nemám žiaden problém. Je pravda, že chodím len na pár web stránok. Zásadne nenavštevujem rizikové stránky.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pochváliť
2020. A nebude už vtedy 11?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Údajne - toto bude posledné. Ale jeden nikdy nevie.....
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pochváliť
misoft
Údajne - toto bude posledné. Ale jeden nikdy nevie.....
to znie ako proroctvo o konci sveta :-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
O konci sveta? Možno o neuralgických sieťach .... možno budeme prepojení celosvetovo inak.....
Ako sa vraví?
Nekrič HOP, kým ti nepreskočí!
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pochváliť
bettylou
2020. A nebude už vtedy 11?
To akože za "10" nasleduje "11"? To v MS nikdy neplatilo:
3.1, NT, 95, 98, ME/2000, XP, Vista, 7, 8, 10...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Tento utorok boli aktualizácie pre všetky verzie Windows.
Zistenia:
KB4013867 - platí pre Silverlight - teda OK
KB4012215 - súhrnná aktualizácia - aktualizuje aj IE11. Trochu zaváňa, ale je v podstate OK.
KB890830 - removal tools - OK

Ale pozor!
Nenápadne, bez toho aby užívateľ chcel, sa stiahne (aj napriek nastaveniam na samotné rozhodovanie, či chceš, alebo nechceš) aktualizácia KB2999226 - v popise vraj aktualizácia pre systém Windows (teda len všeobecný popis).
Ovšem čo to obnáša?
Toto!
https://support.microsoft.com/sk-sk/...ime-in-windows
Aktualizácia pre C Runtime a v popise je toto:
Windows 10 Universal CRT je súčasť pre operačný systém Windows, ktorá umožňuje fungovanie CRT v operačnom systéme Windows. Táto aktualizácia umožňuje, aby počítačové aplikácie systému Windows, ktoré sú závislé od vydania Windows 10 Universal CRT, fungovali v starších verziách operačného systému Windows.

Microsoft Visual Studio 2015 vytvára závislosť na súčasti Universal CRT, keď sa aplikácie zostavujú pomocou súpravy Windows 10 Software Development Kit (SDK). Túto aktualizáciu môžete nainštalovať v starších operačných systémoch Windows, aby príslušné aplikácie fungovali správne.
Inými slovami - ďalšia finta, ako napchať (proti vôli) knižnice pre Win10 do starších verzií.
Túto (žiaľ, mne sa to objavilo aj napriek tomu, že som si určil, čo budem a nebudem aktualizovať) mi už napchalo do PC a dokonca (niekedy aktualizácie to robia) neurobilo bod obnovy!
Takže po reštarte to tam budem mať a budem musieť odinštalovať.

Ponechám niekoľko dní a zistím, čo všetko bude robiť.
Naposledy upravil misoft : 15.03.17 at 19:23
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04