Zavrieť

Porady

Prajem učiteľom, aby ich štrajk mal zmysel

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj keď som mimo témy, držím ti palce, občas napíš ako sa ti darí.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misomiso
Ano, vsetko sedi, Smer sa boji vzdelaneho volica ako cert kriza, s nastupom sucasnej opozicie by sa mohla crtat vacsia podpora skolstvu, ale zasa mozno aj zvysenie bezpecnostnych rizik pre nas vsetkych, bohuzial.

Ale ta tema strajku ma pre mna stale aj hodnotovo orientovany kontext - aha - na co som prave v spravach nahodou narazil http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/cl...styri-planety/

Ani nemam cas citat cely rozhovor a myslim, ze to ani nie je nutne na to, aby som mohol vyhlasit, ze ten chlapik presne vie kde je sever. Staci preletiet par klucovych viet v prvych odsekoch.

Tak ucitelia - neucitelia, vyrzte, strajkujte za lepsiu buducnost, vyssie plary a stastnejsi zajtrajsok.

Ja sa idem vybrat presne opacnou cestou. Idem si po prvy raz v zivote dopriat skutocnu dovolenku. Oddych od vsetkeho, a to doslova.

Este potrebujem par dni, aby som zariadil vo firme veci tak aby som mohol "opustit lod". Odchadzam na stredne Slovensko na samotu a spolocnost mi tam bude robit iba nejake drevo do pece, tenisky, voda a zopar knih. Jedlo ani notebook neberiem. Sam som zvedavy, ako dlho vydrzim, lebo este pred par mesiacmi som bol tak totalne zavisly na jedle, ze som nevydrzal nejest viac ako 90 minut.

Chcel by som tam takto ostat aspon dva tyzdne, uvidim. Kadopadne to bude novy zazitok a nesmierne sa na to tesim...
Miso nebodaj do Zaježovej?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
každá jedna politická strana má sponzorov...
preto to nechápem, aká to má byť nevýhoda....
sa "skáče" ako sponzor píska?!...sponzor o nerobí za "dakujem"....
každa jedna strana bude kvákať pred voľbami ako nie s robom....a po...ked budú mať možnosť skočia ako po údenom....a hlavne takí čo pričuchli iba na dva roky...
3 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

[
Miso nebodaj do Zaježovej? [/QUOTE]

Nie, pocul som ze tam zije nejaka specificka komunita ludi, ale ja chcem byt sam. Totalna samota. Rad by som spoznal svoje dusevne aj fyzicke limity.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misomiso
[
Miso nebodaj do Zaježovej?
Nie, pocul som ze tam zije nejaka specificka komunita ludi, ale ja chcem byt sam. Totalna samota. Rad by som spoznal svoje dusevne aj fyzicke limity.[/QUOTE]
Držím palec! Ak sa vrátiš do civilizácie, ozvi sa...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
bjuty smis
každá jedna politická strana má sponzorov...
preto to nechápem, aká to má byť nevýhoda....
sa "skáče" ako sponzor píska?!...sponzor o nerobí za "dakujem"....
každa jedna strana bude kvákať pred voľbami ako nie s robom....a po...ked budú mať možnosť skočia ako po údenom....a hlavne takí čo pričuchli iba na dva roky...
hej..
ale to má každá politická strana...a je na nej, ako si to ustojí..

preto nechápem, prečo to má byť procházkova nevýhoda...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko, a ako podporujú štraj učitelov ich vlastní odborári ??

Komisia rady Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku pre prácu s mladými členmi (,,Komisia mladých“) združuje zástupcov mladých členov zväzu z celého Slovenska a zo všetkých úrovní školstva. Komisia mladých týmto vyjadruje nesúhlas s pripravovanými krokmi Iniciatívy slovenských učiteľov vedúcimi k vyhláseniu štrajku na dňa 25. 01. 2016
http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/Oz...u-strajku.alej
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
lujza.j
bjuty smis
každá jedna politická strana má sponzorov...
preto to nechápem, aká to má byť nevýhoda....
sa "skáče" ako sponzor píska?!...sponzor o nerobí za "dakujem"....
každa jedna strana bude kvákať pred voľbami ako nie s robom....a po...ked budú mať možnosť skočia ako po údenom....a hlavne takí čo pričuchli iba na dva roky...
hej..
ale to má každá politická strana...a je na nej, ako si to ustojí..

preto nechápem, prečo to má byť procházkova nevýhoda...
v jeho prípade je to...ked sa pomýli aj pravdu povie....len potom bol pucung a jeho bla bla bla...
pozri nie je to riešenie ale ja voliť nepojdem JA nemám koho...za posledných 10r som videla,počula,zažila.....
Naposledy upravil lujza.j : 27.01.16 at 15:19
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak to je iné....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čerstvé http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-kto-najmenej/
Platy: Kto si polepšil najviac a kto najmenej
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
lujza.j
bjuty smis
každá jedna politická strana má sponzorov...
preto to nechápem, aká to má byť nevýhoda....
sa "skáče" ako sponzor píska?!...sponzor o nerobí za "dakujem"....
každa jedna strana bude kvákať pred voľbami ako nie s robom....a po...ked budú mať možnosť skočia ako po údenom....a hlavne takí čo pričuchli iba na dva roky...
hej..
ale to má každá politická strana...a je na nej, ako si to ustojí..

preto nechápem, prečo to má byť procházkova nevýhoda...
prochazkova nevyhoda je ze dnes nevie, co hovoril vcera a zajtra bude hovorit ine, nez slubil dnes
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko, a ako podporujú štraj učitelov ich vlastní odborári ??

Komisia rady Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku pre prácu s mladými členmi (,,Komisia mladých“) združuje zástupcov mladých členov zväzu z celého Slovenska a zo všetkých úrovní školstva. Komisia mladých týmto vyjadruje nesúhlas s pripravovanými krokmi Iniciatívy slovenských učiteľov vedúcimi k vyhláseniu štrajku na dňa 25. 01. 2016
http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/Oz...u-strajku.alej
no prave, ze oni ich za svocji vlastnych odborarov vraj nepovazuju. Pre mna su vsetci odborari banda parazitujuca na ludoch.
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
Čerstvé http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-kto-najmenej/
Platy: Kto si polepšil najviac a kto najmenej
toto je super
"Aj keď firmy o tom otvorene nehovoria, v praxi majú problém nájsť školy ochotné zapojiť sa do duálneho vzdelávania. Jedna z troch automobiliek poskytla drahý obrábací stroj súkromnej strednej škole a po roku ho našla zabalený a nedotknutý. Predstaviteľ automobilky, ktorý si neželal byť menovaný, tiež spomína na učiteľa strednej školy, ktorý pri predstavení výrobnej haly závodu u žiakov „uspel“ s poznámkou: „Tak poďme pozrieť, ako pracujú otroci.“
0 0
nell11 nell11

nell11 je offline (nepripojený) nell11

Každý jeden nespokojný učiteľ má možnosť dať výpoveď a ísť pracovať do súkromnej firmy. Urobila som to aj ja, pred 8 rokmi som bola učiteľka na ZŠ, odišla som
a trpko som to oľutovala. Teraz keď si porovnávam výplatu z býavalými kolegyňami učiteľkami, som na tom horšie ako oni. Ja s vysokou školou a perfektnou angličtinou zarábam v čistom 750 EUR, pracujem denne 9-10 hodín, mám 25 dní dovolenky za celý rok. Bývalé kolegyne učiteľky zarábajú 800-900 EUR v čistom, pracujú 5-6 hodín denne a sú 3 mesiace v roku doma. Veľmi rada by som sa do školstva vrátila, ale bohužiaľ nemám kde, pretože žiadny učiteľ nechce dať výpoveď a starí učitelia nechcú ísť do dôchodku. Čiže zamestnať sa v školstve je pre mňa dosť problém a tak veeeľmi by som chcela...Týmto som chcela povedať, že tým našim učiteľom je v škole ozaj dobre. Alebo sa tu nájde nejaký učiteľ ktorý by som mnou menil?
10 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Potvrdzujem mzdy v školstve ako uvádza nell11. Robím s pôžičkami, mam prehlad, ale to som už písal a opakujem sa.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
nell11
Každý jeden nespokojný učiteľ má možnosť dať výpoveď a ísť pracovať do súkromnej firmy. Urobila som to aj ja, pred 8 rokmi som bola učiteľka na ZŠ, odišla som
a trpko som to oľutovala. Teraz keď si porovnávam výplatu z býavalými kolegyňami učiteľkami, som na tom horšie ako oni. Ja s vysokou školou a perfektnou angličtinou zarábam v čistom 750 EUR, pracujem denne 9-10 hodín, mám 25 dní dovolenky za celý rok. Bývalé kolegyne učiteľky zarábajú 800-900 EUR v čistom, pracujú 5-6 hodín denne a sú 3 mesiace v roku doma. Veľmi rada by som sa do školstva vrátila, ale bohužiaľ nemám kde, pretože žiadny učiteľ nechce dať výpoveď a starí učitelia nechcú ísť do dôchodku. Čiže zamestnať sa v školstve je pre mňa dosť problém a tak veeeľmi by som chcela...Týmto som chcela povedať, že tým našim učiteľom je v škole ozaj dobre. Alebo sa tu nájde nejaký učiteľ ktorý by som mnou menil?
1. mozes napisat v ktorej skole si ucila a kde robis teraz?
2. mozes napisat ako si dosla k tym trom mesiacom doma?
3. mozes napisat, ktoru VS si vystudovala?
4. co Ta viedlo k tomu, ze si sa prave dnes zaregistrovala na porade.sk ?
Naposledy upravil taiko : 27.01.16 at 21:29
Screen Shot 2016-01-27 at 22.27.18.png  
0 2
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

taiko - už mi len povedz, načo toto (tú stránku z pokecu) sem vešiaš ??? .. čo si nejaký inkvizítor, alebo čo?

pokiaľ viem, tak svoj príspevok aj s iným názorom si sem hocikto môže napísať - aj keď je iný, ako tvoj ! či ?
4 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Katy a R
taiko - už mi len povedz, načo toto sem vešiaš ??? .. čo si nejaký inkvizítor, alebo čo?

pokiaľ viem, tak svoj príspevok aj s iným názorom si sem hocikto môže napísať - aj keď je iný, ako tvoj ! či ?
nie, nie som inkvizitor a ano, prispevok si sem moze dat kto chce. Ale ja mam pravo pochybovat a svoju pochybnost slusne vyjadrit. Myslim, ze aj ja patrim k hocikumu, kto si sem moze napisat prispevok.
A k tomu vesaniu, to co som sem prilepil je verejne a dostupne kazdemu.
Naposledy upravil taiko : 27.01.16 at 21:44
0 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

taiko
nie, nie som inkvizitor a ano, prispevok si sem moze dat kto chce. Ale ja mam pravo pochybovat a svoju pochybnost slusne vyjadrit. Myslim, ze aj ja patrim k hocikumu, kto si sem moze napisat prispevok.
A k tomu vesaniu, to co som sem prilepil je verejne a dostupne kazdemu.
- a bránil ti niekto založiť túto tému ... alebo sme chceli od teba, aby si vysvetľoval svoje pohnútky?
.......
a aby som napísala aj niečo k téme :
bola som dnes podporiť učiteľov na ich mítingu ... pretože si myslím, že to vôbec nie je len o platoch (sa to zovšeobecňuje) ... a ak niečo chcú presadiť, tak treba teraz (pred voľbami)
Ale som dosť rozčarovaná, že aká slabá účasť bola - napriek tomu, že sú niektoré školy celkom zatvorené a veľa v "núdzovom" režime.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Katy a R
taiko
nie, nie som inkvizitor a ano, prispevok si sem moze dat kto chce. Ale ja mam pravo pochybovat a svoju pochybnost slusne vyjadrit. Myslim, ze aj ja patrim k hocikumu, kto si sem moze napisat prispevok.
A k tomu vesaniu, to co som sem prilepil je verejne a dostupne kazdemu.
- a bránil ti niekto založiť túto tému ... alebo sme chceli od teba, aby si vysvetľoval svoje pohnútky?
nebranil, ani ja nebranim a nechceli, lebo nebolo treba, kedze som ich vysvetlil sam
btw: Podla Teba je ten prispevok fakt koser?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať