Zavrieť

Porady

Chorvátsko - Vodice

Ahojte,
chystáme sa po prvýkrát na dovolenku do Chorvátska autom do Vodíc.
Môžte pridať nejaké vlastné skúsenosti ako tam je? A ešte som počula niečo také že na chorvátskej hranici robia probém keď sa vyvážajú potraviny. Ako je to s diaľničnými poplatkami a tak. Privítam všetky rady od skúsených dovolenkárov . dík
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jozef.ripper jozef.ripper

jozef.ripper je offline (nepripojený) jozef.ripper

Dobrý deň.
Včera som písal o dovolenke vo Vodiciach. Veľmi dobre poznám aj ostrov Murter je tam nádherne.Pieskové pláže 50 m pri vstupe do mora ,avšak v sezone je tam dosť veľa ľudí. Ja tam chodím z Vodíc na jednodňový výlet autom ,inak vo večerných hodinách je tam nuda. Ak chcem mať nádherné kúpanie tak si požičiam 5 miestný motorový čln-nie je drahý a idem do zátoky oproti ostrova Prvič-perfektné. Veľmi pekný zážitok je aj cesta loďou -Jadrolínia, ktorá denne premáva z Vodíc do Šibenika a späť .Plavba trvá asi 2 hod.a ide okolo cca štyroch ostrovov. v Šibeníku stojí cca 3 hod. a ide späť do Vodíc,to stačí na prehliadku mesta. Inak v Šibeniku nie sú pláže ako vo Vodiciach. Chcel som tu napísať stránku tej pani ,ale upozornilo ma , že sa to nedá odoslať. Skuste cez google , xenola alebo adria-utazas.hu
S pozdravom Joe.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Kľudne tu napíšte webovú stránku ,tej vilkyizabelky.To sa môže to je rada nie reklama.
http://www.adria-utazas.hu/index_cs....=utazas&id=107
pre mňa je to ako som už písal ďaleko od centra,ale možno niekomu to nevadí.
1 0
jozef.ripper jozef.ripper

jozef.ripper je offline (nepripojený) jozef.ripper

Do centra je to asi 30 min.peši , ale vo večerných hodinách je to veľmi príjemné a okrem toho od hotela Olympia chodí vláčik. Inak dájú sa v Izebele požičiať horské bicykle.
1 0
Summer Summer

Summer je offline (nepripojený) Summer

Do Vodic chodím pravidelne uz 5 rokov po sebe a vyzerá to tak, že tam skončím aj tento rok. Milujem to mesto. Kde budete bývať?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

tak to je super práve to som potrebovala počuť
my sme si ubytovanie objednali cez nemeckú cestovku cez internet - jeden apartmán sa volá JELA za 350,- EUR na týždeň a druhý OMAZIC za 336,- EUR.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Poplatky za použitie diaľnice sú približne od 3-4 Eur na 100 km a vyše. Cesty v Chorvátsku sú prevažne v dobrom stave, pričom v poslednej dobe tu nastal rozsah budovania ciest prvej triedy a diaľnic. Prístup do turistických centier je teda vynikajúci aj vďaka práve dostavanej diaľnici, ktorá od maďarských hraníc (priechod cez Goričan) smeruje až k pobrežiu Jadranského mora. Preto už nemúsite do Chorvátska cestovať cez Rakúsko a Slovinsko. Nevýhodou diaľníc okrem platenia, sú aj príliš dlhé rady na mýtnych stanovištiach. Celý dialničný úsek od maďarských hraníc (s Chorvátskom), po pobrežie mora v okolí Splitu (cesta tam aj späť) vás výjde okolo 2100 - 2500 Sk. V Maďarsku si treba pred vstupom autom na diaľnicu kúpiť diaľničnú známku na čerpacích staniciach. Štvordňová maďarská diaľničná známka stojí 1460 HUF (okolo 235 Sk), desaťdňová 2300 HUF (okolo 369 Sk) a mesačná 3900 HUF (okolo 624 Sk) . Na vedľajších cestách si musíte zvyknúť, že sú užšie a kľukatejšie. Maximálna rýchlosť povolená na diaľnici je 130 km za hodinu, na cestách mimo obce je povolených 80 km za hodinu, v obciach je povolených 50 km za hodinu.
0 0
Summer Summer

Summer je offline (nepripojený) Summer

Je to stredne veľké mesto, s veľkým prístavom a nádhernými jachtami. Mesto je plné atrakcií, muziky zmrzliny, palaciniek...... dosť!!!!! Ja už chcem dovolenku!!!
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

a čó povieš nato naše ubytko summer? nič ti to nehovorí? a aké sú pláže?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Do Chorvátska chodíme každý rok. Boli sme aj vo Vodiciach. Ubytovanie máme vždy v súkromí , zaistím telefonicky. Vo Vodiciach sme boli na doporučenie známych, ale nemali sme dobré ubytovanie. Majiteľ býval v dome a bol dosť čudný, vadilo mu naše vysedávanie na terase do polnoci. My sme boli na dovolenke,tak sa nám nechcelo ísť spať zavčasu ani deťom. je to dosť rušné mestečko. Ale odporúčam ísť na MURTER, je tam krásne, je tam piesková pláž, celý deň sme nevyšli z vody. Boli sme v Šibeniku - nie na plážach, ale pozerali sme pamiatky. A hlavne treba navštíviť aj Krku - národný park, vodopády. Strávili sme tam celý deň a bolo super, kúpali sme sa pod vodopádmi, okolo Vás plávajú ryby... No proste super!!! Jaj , hneď by som išla.
0 0
Dorka Dorka

Dorka je offline (nepripojený) Dorka

žuzu máš aj nejaký tip na ubytovanie na ostrove?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

Zužu a čo strava? Počula som že Chorvátsko je pre nás dosť drahé.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Fakt je, že Vodice sa aj nám veľmi páčili. Boli sme tam minulý rok a pretože sme nútení brávať na dovolenku aj nášho jazvečíka ubytovanie si vyberáme medzi apartmánmi, kde dovolia aj malé zvieratá. Ak si dobre pamätám, tak OMAZIC ma zaujali jednak svojím pekným vonkajším, ale aj pekným vnútorným vybavením - samozrejme, že nemôže tam ísť psík. Nachádzali sa aj pomerne blízko k pláži. Tie druhé apartmány JELA, myslím, že sú tiež pekné, ale zdá sa mi, že sú pomerne ďaleko od pláže - podľa nás je od 200 m ďalej od pláže ďaleko, avšak myslím, že JELA sú cca 400-500 m od vybetónovanej pláže. Môžem sa však mýliť, preto prosím brať moje informácie s rezervou. My sme chodili na pláž blízko ubytovania, bola upravená, pod stromami, prístup do vody dobrý - malé kamienky - odporúčam obutie do vody, dali sa zakúpiť lehátka - spokojnosť sama. V blízkosti boli stánky - dobré palacinky - mňam, mňam...
0 0
Summer Summer

Summer je offline (nepripojený) Summer

mena apartmánov mi nehovoria nič. možno keby som vedela lokalitu. pláže sú tam rôzne a každý si vyberie akú má rád. sú tam betónové pláže priamo na mestskej pláži, pieskové a aj malé kamienky. Jediné čo mi tak trochu na tom mieste vadí je, že nevidíš šíre more. Všade naokolí sú ostrovy . Doporučujem potom zbalit nejakého miestneho občana s loďkou a dať sa prepraviť na ostrov ZLARIN. Je to perfektné miesto kde vôbec nechodia autá. Len lode.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Dorka
žuzu máš aj nejaký tip na ubytovanie na ostrove?
konkrétne ktorý ostrov?

čo sa týka stravy, my sme vždy ubytovaní v súkromí, varíme si sami. Na večere ideme do reštaurácie, keď máme chuť na niečo špeciálne.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

mne stále nedá pokoj tá strava keď si varíte sami tak predpokladám že potraviny si beriete z domu. Nemáte s tým na hranici problém?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Do Chorvátska chodíme už 8 rokov, zatiaľ sme nemali žiaden problém.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

tak to je fajn lebo mňa kolegyňa v práci presviedča že jej známi dostali minulého roku pokutu na chorvátskej hranici lebo prevážali zamrazené mäso v autochladničke
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Áno je to pravda, surové mäso je zakázané prevážať cez hranice. Nie je veľká pravdepodobnosť že budú colníci kontrolovať, ale stáva sa to. Niektorí nakupujú potraviny aj priamo v Chorvátsku v obchodných reťazcoch, ale väčšina ľudí si to vozí.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Keď by ste jedávali v reštike je to drahšie, ale keď nakúpite a varíte si, tak to nie je také hrozné.
Ja som tam bol vlani keď, som šiel do Tučepy, ale po 3 kole cez Vodice som sa pýtal manželky, či kúpila poznávačku na Votice. My sme totiž kufrovali, šoféri tam boli prvý krát a ani sprievodca nebol s nami.
0 0
Dorka Dorka

Dorka je offline (nepripojený) Dorka

Zužu myslím Murter. Chceme ísť s 2 ročným dieťatom a hladáme niečo na súkr. pre 2 dospelé osoby a dieťa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať