Zavrieť

Porady

Etiketa Porady

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vážení členovia Porady. Po viac než polroku fungovania tejto diskusnej stránky by som rád otvoril tému etikety - teda nepísaných pravidiel správania sa na Porade. Pár vecí ma tu totiž mrzí a myslím, že by bolo dobre si ich touto formou vyjasniť a tie nepísané pravidlá na tomto mieste napísať.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.

13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.


20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Ak máte námietky alebo ďalšie nápady, navrhnite ako doplniť či zmeniť tieto pravidlá.
K diskusii bola založená nová téma, vzhľadom k tomu, že táto pôvodná téma sa stala dlhou témou s 35 stranami.
http://www.porada.sk/t89141-diskusia...te-porady.html
Naposledy upravil Richard : 27.08.08 at 20:36 Dôvod: Rozšírený bod 15.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno. Treba uvažovať, či registráciu na Porade neumožniť len na odporučenie iného skúseného člena.
Ak by sme mali k dispozícii tlačidlo Nesúhlas, asi by som ho v tomto prípade použil

Aj keď občas sa ani nevládzem čudovať ( ) správaniu niektorých zaregistrovaných členov
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno. Treba uvažovať, či registráciu na Porade neumožniť len na odporučenie iného skúseného člena.
To by bol začiatok konca porady.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

endrju Pozri príspevok
Ak by sme mali k dispozícii tlačidlo Nesúhlas, asi by som ho v tomto prípade použil

Aj keď občas sa ani nevládzem čudovať ( ) správaniu niektorých zaregistrovaných členov

Dovoľte malý postreh- môj názor je ten, že pri takom obrovskom počte zaregistrovaných ľudí a zároveň veľkom počte denne prítomných ľudí je percentuálny pomer tých "nedisciplinovaných" minimálny. Za celý čas čo sem chodím je naozaj k počudovaniu, že sa to tak podarilo Sú veci, ktoré jednoducho aj kvôli tomu dokážem prehliadnuť
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pred časom som dostala som ss s oslovením: Vážený pán Mihál ...

A dnes toto:
Ahoj! Prosím ťa, zdá sa mi, že by si mi vedel poradiť.

Milé, nie?

P.S.: neviem teraz čo so svojím nickom.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jana Acsová Pozri príspevok
Pred časom som dostala som ss s oslovením: Vážený pán Mihál ...

A dnes toto:
Ahoj! Prosím ťa, zdá sa mi, že by si mi vedel poradiť.

Milé, nie?

P.S.: neviem teraz čo so svojím nickom.
Janka ostaň len Jankou Však on - ona sa zbadá kto si
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Jana Acsová Pozri príspevok
Pred časom som dostala som ss s oslovením: Vážený pán Mihál ...
To bol snaď len žart.

Jana Acsová,398717
A dnes toto:
Ahoj! Prosím ťa, zdá sa mi, že by si mi vedel poradiť.

Milé, nie?

P.S.: neviem teraz čo so svojím nickom.
No a toto nemá chybu
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Manual Pozri príspevok
Janka ostaň len Jankou Však on - ona sa zbadá kto si
Taktak. Janko, správne radíš Janke
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jana Acsová Pozri príspevok
Pred časom som dostala som ss s oslovením: Vážený pán Mihál ...

A dnes toto:
Ahoj! Prosím ťa, zdá sa mi, že by si mi vedel poradiť.

Milé, nie?

P.S.: neviem teraz čo so svojím nickom.
Janka, pošli ako odpoveď autorovi (autorke) SSky jedno chýbajúce písmenko "a".
Určite mu (jej) vypadlo nechtiac z obáky pri príprave SSky na odoslanie

No a nick AVO je tiež pekný a je aj "bezpohlavný"
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
endrju Pozri príspevok

No a nick AVO je tiež pekný a je aj "bezpohlavný"
......
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je to nedôvera alebo pohodlnosť?

Prosím zadávateľov témy, resp. otázky, aby si prečítali aj príspevky/odpovede k nim. A aby si prečítali tému aspoň od svojho príspevku do konca....pretože sa stáva, že odpoveď príde ( správna, zrozumiteľná, odsúhlasená ) a napriek tomu sa otázka od tohože člena objavuje opakovane v novej téme/otázke.

Taktiež sa objavujú mierne agresívne poznámky typu "odpovie konečne niekto na moju otázku?"......stačí prečítať si tému od začiatku, alebo pár ppríspevkov pred "mojou" otázkou a zistíme, že otázka bola zbytočná, odpoveď na problém je o dva príspevky "späť".

Nepostupujme štýlom: zaradím sa na koniec témy a opýtam sa na mnohokrát zodpovedané, potvrdené - dôverujme si a nebuďme pohodlní .

Návod na hľadanie pre vás dôležitých odpovedí (ak ešte neviete, ako): kliknite si svoj nick a potom na vami zadané príspevky...a prečítajte si odpovede
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Paula Pozri príspevok
..................
Taktiež sa objavujú mierne agresívne poznámky typu "odpovie konečne niekto na moju otázku?"......
................
a aj uvedomili si takýmto štýlom vyzývajúci, že prispievanie do Porady je založené na dobrovoľnosti.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Marína Pozri príspevok
a aj uvedomili si takýmto štýlom vyzývajúci, že prispievanie do Porady je založené na dobrovoľnosti.
...keby len na dobrovolnosti. V tomto zdaňov. období veľa času zabijeme pri odpovediach, ku ktorým musíme hľadať správne znenie zákona, riešenie , odvolávky na §, ktoré dajú v dobe daňových priznaní veľa časovo zabrať. Naša snaha pomôcť , kvalifikované odpovede nie sú v niektorých prípadoch ani povšimnuté a už vôbec nie sú odmenené ani slovíčkom ďakujem.
Naposledy upravil renča1 : 06.03.07 at 05:28
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Doplnený bod 15:

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.
----------------------------

Len pripomeniem, že osočovanie členov Porady v nadväznosti na ich hodnotenie či bodovanie atď. môže vyústiť v zrušenie členstva.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

................ ale poďakovať môžem...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ak dostanem bodík - snažím sa vždy SS-kou poďakovať. Čo budem tajiť - poteší! Ale rovnako ma poteší poďakovanie v texte - vidím, že som možno nepísal až tak zle. Vždy je to o morálnom ocenení. Včera či predvčerom som sa ale stretol s názorom: že akože namiesto peňazí, akože zaplatenie... fuj! Snažil som sa to dotyčnej vysvetliť. Neviem, či sme sa porozumeli.

"Prideľovanie" bodíkov niektorým ľuďom nerobím - to by som sa nabodoval napr. u Janky Acsovej, či Jozefa Mihála, či ... Nie zo zásady, skôr snáď z ostychu.
Cením si hádam ale najviac súlad vtipu s odbornosťou odpovede, ochotu pomôcť - a to je u veľa ľudí na Porade. Dúfam, že ma Richard nevylúči - ale zrejme vplyvu sympatií sa asi nevyhneme , hoci pri oceňovaní si napr. niekedy nevšimnem, komu bodík dávam.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
STRELEC Pozri príspevok
"Prideľovanie" bodíkov niektorým ľuďom nerobím - to by som sa nabodoval...
Tvoje slová sú veľmi milé, ale ver mi, že niekedy, keď toho času nie je nazvyš a popri všetkom tom zhone sa pristavíme na Porade (a venujeme jej nemálo času) je aj to ocenenie motivujúce. A naopak ...
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

Prečo mi nefunguje heslo? Určite som ho nezabudla, pretože ho používam už dosť dlho!!!!!!!!!!!! Musela som zmeniť meno. Robili sa na Porade nejaké systémové zmeny? Vďaka za serióznu odpoveď
Bookee predtým Diamant
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bývalý diamant, stačí ak si obnovíš heslo pomocou formulára tu
http://www.porada.sk/login.php?do=lostpw

Odkaz na formulár "zabudnuté heslo" je priamo v prihlasovacom okienku. Inak žiadne zmeny sa nediali.

Tiež si mimo témy ! Prosím keby ste aj môj aj bookeeho príspevok poslali do tmy...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nezaberá ani toto...OK, od dnešného dňa začínam budovať čiernu listinu a na tomto mieste ju zverejňovať.
Ja som sa zas rozhodol tiež robiť svoj zoznam nežiadúcich. Je na ňom niekoľko "chronických blikačov" - nickov, ktorí blikajúci otázniček pri svojej téme používajú chronicky. Tento lekársky výraz je asi na mieste .
Výhoda pre mňa - nebudú sa mi ich príspevky zjavovať. Nevýhoda pre mňa - nebudú sa mi ich príspevky zjavovať.

PS: Ako rozpor sa javí na tejto moja reakcia na blikajúci príspevok Dana7. Už som to napravil zrušením príspevku.

Naposledy upravil STRELEC : 26.03.07 at 06:38
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, ja len takú malú nepodstatnú otázku. Dá sa zistiť, kto mi dal súhlas a k akému príspevku? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať