Zavrieť

Porady

Etiketa Porady

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vážení členovia Porady. Po viac než polroku fungovania tejto diskusnej stránky by som rád otvoril tému etikety - teda nepísaných pravidiel správania sa na Porade. Pár vecí ma tu totiž mrzí a myslím, že by bolo dobre si ich touto formou vyjasniť a tie nepísané pravidlá na tomto mieste napísať.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.

13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.


20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Ak máte námietky alebo ďalšie nápady, navrhnite ako doplniť či zmeniť tieto pravidlá.
K diskusii bola založená nová téma, vzhľadom k tomu, že táto pôvodná téma sa stala dlhou témou s 35 stranami.
http://www.porada.sk/t89141-diskusia...te-porady.html
Naposledy upravil Richard : 27.08.08 at 20:36 Dôvod: Rozšírený bod 15.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ja by som povedal, ze to bola tema, kde kazda strana (teda zamestnanec aj szco/firma) povedala, ako to funguje u nej, ake su vyhody/nevyhody spoluprace s nou, s tym ze niektori nesuhlasili s nazorom toho druheho a niektori to dali to na vedomie nevhodnou formou, t.j. nie "myslim si, ze nemas pravdu" alebo "som ineho nazoru", ale skor "ako si dovolujes tu vobec nieco pisat", "ty nic nevies a trepes blbosti", alebo "chod niekam"... tusim to je porusenie bodu 10 Etikety?

pisem to sem nie preto, ze som bol jednym zo zainteresovanych, ale preto, ze sa divim ze tema bola proste zmazana, pritom tam boli pre niekoho mozno aj zaujimave informacie a mozno pre niekoho dovod na pousmiatie sa... mozno stacilo presunut ju do inej zlozky...

ktovie, ako dopadnu ine temy, ine prispevky (mozno aj tento...)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Presne tak, bolo to porušenie bodu 10 Etikety. Je načase trošku si podiskutovať, či vymazanie uvedenej témy bolo správne. Vymazať celú tému, to je dosť silná káva. I vymazanie jednotlivého príspevku adminom je citlivá záležitosť ale asi by sme admina v tomto mali rešpektovať. Zrejme ale mali zainteresovaní najprv dostať čas (dostatok času) na to, aby si sami svoje príspevky upratali.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Stihla som si tú tému prečítať pred vymazaním. A myslím si, že svet nespadne keď tu nie je. Ak bude mať niekto podobný problém, ako sa riešil, a nečítal to, myslím si že zavedie novú tému. A zase bude mať každý možnosť vyjadriť sa. Uvidíme ako.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Richard
Bola to téma, kde sa škriepili živnostníci s sročkármi a účtovníkmi-zamestnancami, kto má väčší patent na účtovníctvo :-)))))
Richard tiež som mala 2 príspevky v tej téme. Bola som kľudnučká, slušnučká a myslím aj nestranná Je mi to skutočne ľúto, že to takto muselo dopadnúť, ale dúfam, že sme sa poučili.



Všetko dobré, trpezlivosť a pevné nervy s nami

Hela /ALDA/
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Jozef Mihál
Presne tak, bolo to porušenie bodu 10 Etikety. Je načase trošku si podiskutovať, či vymazanie uvedenej témy bolo správne. Vymazať celú tému, to je dosť silná káva. I vymazanie jednotlivého príspevku adminom je citlivá záležitosť ale asi by sme admina v tomto mali rešpektovať. Zrejme ale mali zainteresovaní najprv dostať čas (dostatok času) na to, aby si sami svoje príspevky upratali.
Dostal som hlásenie, že téma je ošklivá a ozvali sa aj hlasi, že ju treba vymazať.
Tak som tak urobil. Ak by som sa začal šprtať v každom príspevku, asi by bolo ešte viac ohňa na streche.
Ak veľmi chcete ja ju tam dám späť :-) a môžete si to vydiskutovať :p

Inak už som vymazal aj userov, ktorý porušili etiketu (iba v pripade SPAMu na Porade). Ak sa nezakročí hneď a rázne, tak sa iba vytvára priestor na znižovanie ľatky etikety a pravidiel na Porade...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ECKA
Richard tiež som mala 2 príspevky v tej téme. Bola som kľudnučká, slušnučká a myslím aj nestranná Je mi to skutočne ľúto, že to takto muselo dopadnúť, ale dúfam, že sme sa poučili.



Všetko dobré, trpezlivosť a pevné nervy s nami

Hela /ALDA/
ALDA a načo toľko nickov? Ak nevieme heslo, treba si ho nechať poslať na emailovu adresu. Máme tu na to automat, takže je to hladké. Ak nie, napíšte mi že ste to jednoducho zabudli.
Ak chcete zlúčiť Vaše nicky (prezývky) do jednej napíšte mi a zlúčim Vám všetky príspevky pod jeden nick...
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Richard
Dostal som hlásenie, že téma je ošklivá a ozvali sa aj hlasi, že ju treba vymazať.
Tak som tak urobil. Ak by som sa začal šprtať v každom príspevku, asi by bolo ešte viac ohňa na streche.
Ak veľmi chcete ja ju tam dám späť :-) a môžete si to vydiskutovať :p

Inak už som vymazal aj userov, ktorý porušili etiketu (iba v pripade SPAMu na Porade). Ak sa nezakročí hneď a rázne, tak sa iba vytvára priestor na znižovanie ľatky etikety a pravidiel na Porade...
Nic proti rozhodnutiu vymazat temu, ja som len patral po dovodoch a vyzname. Spravovanie pospolitosti v akejkolvek forme je velmi obtiazne. Ale zato podiskutovat mozeme.
Schvalne som si daval vyhladavat pojmy ako vymaz, ci vymazanie, nic v spojitosti so spravovanim Porady som nenasiel.
Takze staci par hlasov na vymaz? Kolko hlasov treba na nevymaz?
Mimochodom, o tych bodoch etikety, je to dost hladania, mohlo by sa to objavit ako "separatne menu", alebo aspon vo "FAQ"?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Myslim, ze podstata demokracie je v tomto: nezdielam vas nazor, ale budem sa usilovat zo vsetkych sil, aby ste ho mohli prejavit
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Ako novy clen som si precital Etiketu a slubujem ze ju budem dodrziavat
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Téry
Ako novy clen som si precital Etiketu a slubujem ze ju budem dodrziavat
Vítame ťa !!!! - to sa cení takéto predsavzatia !!!! :p
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vitaj batoľa
Naposledy upravil Richard : 15.03.08 at 15:28
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Richard
ALDA a načo toľko nickov? Ak nevieme heslo, treba si ho nechať poslať na emailovu adresu. Máme tu na to automat, takže je to hladké. Ak nie, napíšte mi že ste to jednoducho zabudli.
Ak chcete zlúčiť Vaše nicky (prezývky) do jednej napíšte mi a zlúčim Vám všetky príspevky pod jeden nick...
Richard, prepáčte, ale mám tu ešte jeden nic Ečka, už som Vás /ak Vám mám znovu vykať, aj to beriem a prepáčte/.., prosila, aby ste mi to dali do poriadku,/ešte aj osobne/ ale nereflektovali ste A Tento ECKA? Mám preto, že sa neviem v BA prihlásiť pod ALDA, doma som stále prihlásená aj vo firme v Pezinku, ale tam mi to nešlo a preto som stále pod ECKA. Samozrejme dajte to poriadku podľa Vášho uváženia aj keď ma zrušíte, hádam to prežijem, ja som sa snažila na začiatku prihlásiť s heslom cez meil, ale nešlo to. Asi som to vtedy domotala./to sa týka Ečka/
Mne vôbec nejde o to, koľko mám príspevkov, aj keď ich nezlúčite, pre mňa
má Porada iný význam: spoznala som veľa dobrých ľudí, s ktorými či tu na Porade, alebo osobne je mi fajn a mám sa stále čo učiť



Ešte raz sa ospravedlňujem......
Naposledy upravil ALDA : 24.07.05 at 10:15
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef Mihál
Presne tak, bolo to porušenie bodu 10 Etikety. Je načase trošku si podiskutovať, či vymazanie uvedenej témy bolo správne. Vymazať celú tému, to je dosť silná káva. I vymazanie jednotlivého príspevku adminom je citlivá záležitosť ale asi by sme admina v tomto mali rešpektovať. Zrejme ale mali zainteresovaní najprv dostať čas (dostatok času) na to, aby si sami svoje príspevky upratali.
V súčasnosti sa netreba čudovať ak niekomu "prasknú nervy" a povie to, čo by rád zobral neskôr späť. Keďže na Porade si väčšina členov nepraje konflikty, tak by mohla existovať možnosť nápravy pokazeného po upozornení zo strany "nezainteresovaných".
Možno by pomohlo v prípade kontroverzných tém zriadenie nejakej "karantény", v ktorej by podľa Jozefovho návrhu mali prispievateľa čas a možnosť upratať svoje príspevky. Ostatní Poraďáci by mali zároveň možnosť poučiť sa na takomto príklade.
Okrem toho existuje aj možnosť uzamknutia témy pre nové diskusné príspevky.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ALDA, tak som ťa zlúčil do jednej jedinej a jedinečnej ALDy na Porade :-)

To vykanie bol iba preklep :-)))
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Vymazanú tému som oživil a kto si nájde s odstupom času v tejto téme nedostatky, nechám naňho aby si ich sám upravil...

Téma je v podstate zaujímavá .-), ibaže bez invektív!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Richard
ALDA, tak som ťa zlúčil do jednej jedinej a jedinečnej ALDy na Porade :-)

To vykanie bol iba preklep :-)))
Bóžinku mám radosť
0 0
Johnny Johnny

Johnny je offline (nepripojený) Johnny

Jozef Mihál
Milí a vítaní noví členovia, prečítali ste si už niekedy túto tému?
Áno. Dnes a veľmi sa mi páči.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

K tej vymazanej téme-ja som bol za vymazanie pretože tam bolo toľko diletantizmu aký by som od ľudí živiacich sa účtovníctvom nečakal a hanbil by som sa za také názory.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

durisovad
Myslim, ze podstata demokracie je v tomto: nezdielam vas nazor, ale budem sa usilovat zo vsetkych sil, aby ste ho mohli prejavit
Voltaire - a celkom s nim suhlasim.

Aj ked momentalne je popularnejsi Zemanom propagovany citat
Rad budu chodit bos, kdyz moje bota zustane v prdeli blbce.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

elli, to mohlo ísť do "srandičiek"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať