Zavrieť

Porady

suhrnny vykaz ,DP DPH a datum na fakture

Dobry den ,

sme mesacny platcovia DPH - v januari sme prvy krat vystavili fakturu do CR - dodanie tovaru za 70,- platcovi DPH.( vo 02 bude druha faktura cca 100,- )..

Mozeme vystavit suhrnny vykaz stvrtrocne aj ked sme mes. platcovia?
a na fakture ma byt datum dodania a zdan. plnenia 13.01. - berie mi to do DPH r. 15 a 16. Nevadi ked to bude v DP DPH za 01 a suhrnny vykaz bude vystav. az za 1.Q ?

dakujem
Naposledy upravil emily 2 : 25.02.17 at 07:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pozri § 80 zákona o DPH, výkaz sa môže podávať štvrťročne, nemusí sa mesačne.
    emily 2 ...Dakujem za odpoved a nevadi ze to bude v tom DP DPH za 01, ci netreba upravit na tej fakture datum ( mame MRP) ? - to ma trosku myli, lebo SV budeme mat 1x a nechcela by som dostat pokutu...
    Dav Nič sa neupravuje, žiadne iné dátumy. Plnenie je v 1, v 2, a v SV je to za 1.Q. podané v apríli, budú tam 2 položky, alebo, ak je to ten istý odberateľ, len 1 položka. MRP to robí správne.

    suhrnny vykaz ,DP DPH a datum na fakture

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.