Zavrieť

Porady

Zaplatiť poštovné podvodníkom za balík, ktorý som neprevzal...

Objednal som si iphone z e-shopu novemobily.sk, no po prečítaní recenzií na heureka.sk som sa rozhodol objednávku ešte v ten večer zrušiť - stihol som to skôr, než prišiel akýkoľvek email s potvrdením objednávky. Na môj mail však predajca neodpovedal, na ďalší deň mi prišlo upozornenie, že balík odoslali. O 10 min neskôr prišla aj odpoveď na moje STORNO - nie je možné, pretože balík už vyexpedovali. Poučený chybami a otrasnými skúsenosťami ich zákazníkov som balík neprebral. Predajca odo mňa teraz vymáha 15€ za poštu. Príde mi to trochu prehnaná suma, ale v podstate mi nevadí ju zaplatiť... Ale rád by som k tomu mal nejaký doklad. To som napísal aj predajcovi. Keď na môj mail nereagoval, napísal som ešte jeden, v ktorom som sa slušne spýtal, či sa dočkám odpovede. Reakcia: „S Vami uz bude komunikovat iba nase pravne oddelenie , s clovekom ako Vy nemame o com uz komunikovat , pred vytvorenim siobjednavky si prosim precitajte obchodne podmienkzy“. Presne tak, ako to tu je. Žiadny enter/odstavec, žiadny pozdrav. Je mi z nich nazvracanie, písal som do Heureky, no oni to nepovažujú za svoju zodpovednosť, mám sa obrátiť na SOI, čo urobilo už niekoľko zákazníkov tohto e-shopu. Mne sa tým ale asi nechce strácať čas....
Kto je teda v práve? Mám si ušetriť stres a poslať im tých 15€, alebo zotrvať? Nie som tvrdohlavý, no do študentského rozpočtu a hlavne nejakej predstavy o spravodlivosti zasiahne aj tých 15€...

Vopred vďaka.
Naposledy upravil Hispida : 07.04.17 at 10:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemusíš prevziať. zásielku im vrátia späť. Neboj, predajca nebude požadovať poštovné.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak je to takto,že ozaj neseriozny obchod,tak to neprevezmi,čítala som pre zaujímavosť tie recenzie,nech vymáha tých 10eur (ale nebude....)Objednávku si zrušil pred vyexpedovaním,oni neodpovedali,as vedeli,že prečo.
    Nepreber to,lebo sa asi nedočkáš peňazí,ak budeš chcieť odstúpiť od zmluvy.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hispida Vyvinulo sa to tak, že som balík neprevzal a o pár dní prišiel email, že som im tým spôsobil škodu 15€, ktoré mám uhradiť do 7 dní na účet, inak to budú vymáhať... Nerobí mi problém tých 15€ zaplatiť, ale tá suma mi príde trochu prehnaná a rád by som o tom mal nejaký doklad... Sú to neseriózni ľudia, čo ak budú tvrdiť, že peniaze neprišli alebo niečo podobné?
    kukučka Poštovné 15 €? SA mi to nevidí, neplať. Nepozrel si si na zásielke, kedy bola odoslaná? Možno skôr, ako si objednávku zrušil, žiadaj kópiu dokladu.
    arizona Ak sa zasielka vratila spat,tak odosielatel musel postovne zaplatit 2x,mozno preto je take vysoke. ale nepises,kedy si rusil objednavku,nevieme, ci predajca uz medzitym tovar poslal,alebo nie. Vymahat postovne od teba nemoze,len sa vyhraza...
    Hispida Ono to bolo tak, že som objednávku zrušil ešte v ten istý večer, ako som ju vyhotovil a na ďalší deň mi prišiel mail, že ju odoslali. O 10 min neskôr mi prišla odpoveď na storno, že nie je možné objednávku zrušiť, lebo ju už vyexpedovali.
    vicktor Maju v obchodnych podmienkach polozku 15 eur za neprevzatie zasielky?
    A co pisu o storne objednavky?
    Pises ze si zrusil skor nez potvrdili objednavku, t.j. tiez skor nez expedovali. Som zvyknuty ze e-shop posiela seriu mailov - potvrdenie, pripravena na expediciu, prevzatie kurierom. Poslali? Az po stornovani alebo ani to?
    Vyzera to tak, ze nic neplat a oznam heurekarom.
    Hispida V podmienkach majú, že dobierka kuriérom stojí 4,5€, nič viac. O zrušení objednávky nič nepíšu. ( http://www.novemobily.sk/obchodne-podmienky ) Tie podmienky si podľa mňa napísali sami.
    Tento e-shop poslal jediný mail - že evidujú moju objednávku. Vzápätí som ju ja zrušil. O 24 hodín mi prišiel mail, že ju odoslali a o 10 min neskôr odpoveď na moje storno, ktoré už nebolo možné, keďže zásielku odoslali. Tiež uviedli, že mám možnosť do 14 dní odstúpiť od zmluvy... Ale viete ako by to vyzeralo. Zaplatím 300€ za rozobratý telefón, hneď odstúpim od zmluvy, pošlem ho späť... Oni to budú naťahovať, povedia, že sa cestou rozbil, alebo že som ho dokonca rozbil ja... Takže som ho ani neprevzal, radšej zaplatím tých 15€
    Heureke som už písal, vysvetlil som im celú genézu môjho problému a odkázal som ich aj na desiatky podobných v diskusii. Odpovedali, že nie je v ich kompetencii posudzovať pravdivosť týchto príspevkov a odkázali ma na SOI...
    vicktor Podla mna "storno objednavky" je povinne v OP. Pozrel som na jeden e-shop kde som kedysi kupoval a maju tuto kapitolu.
    Ti tvoji maju uvedeny organ dohladu aj s kontaktnou e-adresou - napis.
    webik Hispida: ako ste nakoniec dopadol?
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nie si povinný, a ak by si aj neskôr zaplatil to poštovné, tak je to zanedbateľná škoda oproti platbe za zlý telefón. Vlastne máš šťastie.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nuž, skúsme sa pozrieť, čo by musel predajca urobiť, aby mohol dať tých 15€ na exekúciu. Najskôr by musel podať na súd platovný rozkaz - tam má poplatok. Proti platobnému rozkazu sa vždy môžeš odvolať a dokladovať, že si objednávku stornoval. A tu by to malo celé končiť. Fakt sa mu bude pre 15€ chcieť toto všetko absolvovať?
    kopretinka 03.08.17 12:29 odstránil(a) z Porady

    Zaplatiť poštovné podvodníkom za balík, ktorý som neprevzal...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.