Zavrieť

Porady

vdovsky dochodok

manzelke zomrel otec.Mal 85rokov.Jeho dochodok starobny bol 360eur.Svokra pobera 320eur.Kolko bude svokra poberat vdovsky dochodok resp.ako sa tato suma vypocita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    VD = 108 eur. viď zák o SP . (polovica zo 60%)
    zze/2003-461/81/2
    Naposledy upravil Katy a R : 06.11.17 at 15:38
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor cize 30%
    Ale skor sa mi zda ze autor(ka) malazaujem o celkovy dochodok starobny + vdovsky, nie samotny vdovsky.
    Mam dojem ze sa oba starobne dochodky nasobia nejakym koeficientom.
    Alebo sa mylim a dostane svojich 320 + 108 ?
    Tweety Až tak veľa, hm. rolleyes
    Katy a R viktor - treba si pozrieť zákon - odpoveď je na túto konkrétnu položenú otázku. (dojem nepomôže) . v inom prípade to takto vôbec nemusí byť
    ivka70 a nie je to tak, ze jej ostane vyssi a polovica zo 60% bude z toho nizsieho? cize 360+96?
    Katy a R áno ostane jej celý vyšší dôchodok - 320 eur a polovica toho nižššieho - 1/2 z 216 eur - a to je tých 108
    vicktor Ake "ano dostane vyssi", ked tento vyssi je vlastne nizsi?
    Mam dalsi dojem , ak nezabudnem kuknem doma lajstro.
    Katy a R čo je nižšie ? - veď hádam 320 je viac, ako 216? - či???
    veronikasad victor, neberie sa do uvahy celý dôchodok zomreleho, ale len 60 % z neho a to sa porovnáva s dôchodkom poberatela. Preto 216 a nie 360€
    vicktor Katuska, nic v zlom, ale preco si to nenapisla hned ze sa neporovnavaju dva DOCHODKY ale jeden dochodok s castou druheho dochodku...?
    Citujem "polovica toho nižššieho" - malo byt polovica nizsej sumy, ciastky, ...
    Cmuk.
    veronikasad Katuška to napísala správny. Vdovský dôchodok je 60 % starobného a v tomto prípade je nižší ako starobný dôchodok vdovy.
    veronikasad Ak by napr. starobný dôchodok zomreleho bol 600€. 60 % z neho je 360€. Potom by sa vdove vyplácal celý vdovský dôchodok a polovica z jej starobného.
    vicktor Spravne ako-tak, ked to treba doplnat a vysvetlovat.
    Predpokladam ze nie som jediny ktory bral do uvahy dva dochodky, ale v skutocnosti tu vystupuju tri - dva starobne a jeden vdovsky.
    Napr. ivka vo vselicom exceluje a tu hla... vid vyssie.
    ivka70 jasneee, zabudla som, ze sa porovnava tych 60%. vdaka
    viktor, ved som sa len pytala, nie som v tej teme nejako doma
    Katy a R viktor, veď kto nepotrebuje - tak nemusí vedieť .. ale predsa upresním, že ak ide o vdovu v dôchodku - tak sa porovnávajú jej dva dôchodky - starobný dôchodok zomrelého už predsa vôbec neexistuje! - pripnem radšej zákon do príspevku - nech je to presné
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.