Zavrieť

Porady

Zaváranie uhoriek

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, či nevie niekto z poraďákov na dobrý odskúšaný recept na zavárané uhorky bez sterilizácie.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Bez sterilizácie používam nálev od Dr. Oetkera.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Elena Navrátilová
Bez sterilizácie používam nálev od Dr. Oetkera.
Ak Vás môžem poprosiť , nenapísali by ste mi ho. Mám tých uhoriek dosť veľa a nechce sa mi ich robiť až do rána. Ešte sa chcem spýtať či sa Vám nikdy nepokazili. Mám aj ja nejaké recepty , aj som ich skúšala ale skoro vždy sa mi zošušťali a na spodu vo fľaši sa urobila taká biela usadenina.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ja používam normálny nakladač alebo deko. Horúcim zalejem uhorky, zatvorím, otočím hore dnom a hotovo. Málokedy niektorý pohár prekvasí, ale sú jedlé, len sú trochu kyslejšie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ten nálev od Dr. Oetkera sa volá pikant fix, ale bývajú dva druhy. Sladkokyslý a pikant.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ešte pridám recepty ale aj s následnou sterilizáciou. Je to vlastne skoro jedno či varíš nálev a máš hotovo, alebo podávaš do fliaš šikovno a potom na 10-15 min. sterilizuješ, nie?
Takže:
1. postup:
----------
na dno pohára kôpor, mrkvu, cibuľu, cesnak, chren /nemusia byť, skutočne kto má čo rád/, naukladáš uhorky. ks čierne aa nové korenie, 1 hrebíček/ klinček/, 1 bobkový list, 4 ks spolarinu, 4 lyžice octu, 1 káv. lyžička deka, zaliať vodu. Sterilizovať 10 min.

2. postup:
----------
3 zrnká celého čierneho korenia, 2 zrnká nového korenia, 1 bobkový list, 1 kávovú lyžičku soli, 2 polievkové lyžice cukru, 3 štamperlíky octu, dolejeme vodou, sterilizujeme 15 min.
Do pohára dáme 1 cibuľku, 1 mrkvu, tršku kôpru, 1 strúčik cesnaku. Uhorky z jednej aj druhej strany odrežeme končeky, aby nálev lepšie vsiakol.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Robím tak ako Zuziana , ale keď mám viac veľkých , tak robím aj rýchlokvasené. Do veľkého 3 l skla dám naspodok kôrku z chlebu , kôpor, cibuľu, cesnak , viničové listy, môže byť aj feferónka. Nakladiem uhorky , medzi ne ešte dám kôpor a zalejem prevarenou vlažnou slanou vodou. Na 1 l vody 50 g soli.Zakryjem a nechám tak. Za 4-5 dní sú už dobré. Majú inú chuť ako klasické nakladané a moja rodina ich zbožňuje. Treba ich však potom preložiť do inej nádoby, chlieb vyhodiť a zaliať len tým precedeným nálevom. Je to rýchla práca a aj rýchla konzumácia.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Aj také idú u nás na odbyt.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja robím také ako Elena Navrátilová druhý postup,len neodkrajujem konce uhoriek.Musia sa sterilizovať,ale sú výborné.Aj varenie nálevu zaberie čas,tu nálev variť netreba a sú bez chémie.
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Pani Elenka pošlite mi recept alebo info kde nájdem recept Dr. Oetkera.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

To nie je recept. To je hotový prípravok ako aj nakladač DEKO, a také. Len sa volá Dr. Oetker. Dostať ho v potravinách. Netreba vôbec špekulovať pri dochucovaní. Je úplne chuťovo super.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

neviem, či nie som ,
čo sa týka uhoriek, určite som, bez sterilizácie - nie som

KAPUSTA ŠPECIÁL
7 kg kapusty
2 kg papriky
1 kg cibule všetko pokrájať na rezance

Nálev: 1 l octu, 60 dkg kryš. cukru,
1 deko (zelko) - preosiate cez sitko
1 kávovú lyžičku pyrosiričitanu

Všetky suroviny zmiešať, nechať postáť 24 hodín, naložiť do fliaš, fľaše uzatvoriť, nesterilizovať!

Suroviny pustia šťavu, ktorú treba do fliaš tiež dávať. Sterilizovať netreba, pyrosyričitan sa o konzerváciu postará, kapusta vydrží celý rok.
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Elena Navrátilová
To nie je recept. To je hotový prípravok ako aj nakladač DEKO, a také. Len sa volá Dr. Oetker. Dostať ho v potravinách. Netreba vôbec špekulovať pri dochucovaní. Je úplne chuťovo super.
Ďakujem za odpoveď . No to som nevedela. Ja robievam klasické s dekom , ale skúsim to pohľadať v potravinách a urobím si ich. Treba poskúšať aj niečo nové.Vďaka.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Kočky ja by som Vám ešte poradila , keď sa nenahneváte, zavárať rusle. je veľmo jednoduché a výborné, takže,
väčšie uhorky rozpolíme, vyberieme lyžičkou zrnká, nakrajáme na ľubovoľné tvary, potom papriku nakrájame aj cibuľu, zo všeho koľko cete, lenže pozor, lebo po vymačkaní bude z toho menej,
takže keď už máme vše pokrájané, vše posolíme, pokoreníme s mletým čiernym korením , pomiešame a necháme , aby to pustilo šťávu/ asi tak 1 hodinu/ . potom vymačkáme a dáme do fliaš a spravíme nálev z deka a pridáme aj cukor, koľko cete. ale potom ja to cedím, aby sme nemuseli chrumkať tie semienká, lebo to neni bohvi co a potom zalejeme s tým nálevom to rusle a sterilizujeme podľa toho či ceme trošku tvrdšie, alebo mäkkšie, my máme radi tvrdšie, takže to sterilizujem asi tak 10 minút.
je to ňňammm.:p
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Barbara rusle robím aj ja , ale mám trochu iný spôsob, jednak bez papriky, len ošúpané uhorky a veľa cibule , keď sú drobné zrnká, tak ich nechávam.Uhorky pokrájam na dlhšie tenšie pásiky, cibuľu tiež rozoberiem, aby bola tenká a dlhá. Nenechávam odstáť, ale hneď nakladiem do skiel a zalejem horúcim nálevom z Deka a nesterilizujem. Je to skutočne mňam. Pripomína to chuťou kyslé ryby.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

My sme ako deti volali takéto uhorky "šmýkaľkové". Pri jedení sa dobre šmýkajú dolu krkom. Ďakujem za spomienku a návrat do detstva.Poteší to.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
DanielaSĽ
Barbara rusle robím aj ja , ale mám trochu iný spôsob, jednak bez papriky, len ošúpané uhorky a veľa cibule , keď sú drobné zrnká, tak ich nechávam.Uhorky pokrájam na dlhšie tenšie pásiky, cibuľu tiež rozoberiem, aby bola tenká a dlhá. Nenechávam odstáť, ale hneď nakladiem do skiel a zalejem horúcim nálevom z Deka a nesterilizujem. Je to skutočne mňam. Pripomína to chuťou kyslé ryby.

Daninka vyskúšaj aj s paprikou, je to ešte lepšeše, uvidíš
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

prosím vás, čo je to pyrosiričitan ?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

pyrosiričitan - alebo dvojsiričitan draselný - obchodný názov Borkén, používa sa na sírenie muštu a vína a pri nakladaní zeleniny
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Snáď môžem pridať aj jeden recept, ktorý používam viac ako 30 rokov a je úplne bez chemikálií. Len s koreninami!
Nálev na znojemské uhorky – overené - SUPER
Suroviny a postup:
Nálev na 1 l:
0,75 l vody, 0,25 l octu, 75 g cukru (3 kopcovité lyžice), 25 g soli (menej jako 1 zarovnaná lyžica – asi polovicu)
Do 0,7 l pohára:
1 – 2 malé cibuľky (alebo kúsok veľkej), 1 klinček, 2 zrnká čierneho korenia, 2 zrnká nového korenia, 3 – 4 plátky mrkvy, asi 20 zrniek koriandra, 1 väčší bobkový list (vavrín), pár plátkov cesnaku, a kto chce, dobré sú aj vínne listy, kôpor apod.

Postup:
Prevarením si pripravíme nálev a necháme trochu vychladnúť. Potom dáme do pohárov koreniny, uhorky a poháre položíme na drevenú dosku. Ešte teplý nálev lejeme priamo na uhorky (nie na sklo – prasklo by!) temer do plna a potom sterilizujeme asi 10 – 15 minút pri 75 – 80 °C. Sú vynikajúce – presne jako originál znojemské!
Libor4
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Včera som zavárala rusle. Robila som ich prvý krát.S paprikou aj bez. Ani som nevedela že také niečo existuje. Dúfam že to naozaj bude "mňam" pre našu rodinu. O dva-tri týždne ochutnám aké budú. Nemôžem sa dočkať. Pik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať