Zavrieť

Porady

na čo mám nárok pri výpovedi?

V marci to bude osem rokov čo pracujem v jednej firme-SBS.Za ten čas firma dvakrát zmenila názov a trikrát zmenila konateľa,ale ľudia vo firme sú stále rovnakí.Za všetky tie roky mi nedali ani jeden jediný stravný lístok a nepreplatili mi ani jednu zdravotnú prehliadku,bolo ich šesť-vstupná prehliadka,dvakrát po zmene firmy a trikrát prehliadka po dvoch rokoch.Ak by som dal výpoved,môžem tie stravné lístky a peniaze za zdravotné prehliadky od nich žiadať?Prípadne mám nárok aj na odstupné?Ešte dodám že sú mi dlžní výplatu za august 2016,vraj mi ju nemôžu dať lebo sa súdia s niekým kto im nezaplatil-to je posledný mesiac so starým názvom firmy.Ked som sa ich pýtal v akom je to štádiu,povedali mi že ma to nemusí zaujímať a že sa nemusím báť že by som tie peniaze už neuvidel.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  El Cid je offline (nepripojený) El Cid

  El Cid
  NIE JE TO KTOVIEČO
  Pri skončení pracovného pomeru výpoveďou zo strany zamestnanca z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, nárok na odstupné zamestnancovi nevzniká.

  Nevyplatenie mzdy v dojednanom termíne je porušením predpisov na strane zamestnávateľa a zamestnanec má právo :
  1. sťažovať sa na inšpektoráte práce . Inšpektorát práce môže zamestnávateľovi uložiť povinnosť doplatiť omeškanú mzdu a uložiť mu pokutu

  2. podať na polícii trestné oznámenie, lebo nevyplatenie mzdy a odstupného je trestným činom, pokiaľ v tom čase na vyplatenie mzdy existovali peniaze, ktoré neboli nevyhnutne potrebné na prevádzku zamestnávateľa. V rámci trestného konania si môže zamestnanec uplatniť sumu, ktorú mu je zamestnávateľ dlžný, ako sumu náhrady škody.

  3.domáhať sa vyplatenia mzdy aj v občianskom súdnom konaní na základe návrhu na vydanie platobného rozkazu.

  4. okamžite skončiť PP, v zmysle ustanovenia § 69 Zákonníka práce, ak mu zamestnávateľ nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti, ale iba písomne a v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel. t.j. ak bude dôvodom okamžitého skončenia omeškanie zamestnávateľa s výplatou mzdy za január, ktorá je splatná do konca februára., od 15. 3. sa zamestnávateľ dostáva do omeškania s platením výplaty a zamestnanec sa o tomto dôvode dozvie okamžite a do jedného mesiaca môže okamžite skončiť pracovný pomer so zamestnávateľom. Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
  kopretinka 22.01.18 18:41 odstránil(a) z Porady

  na čo mám nárok pri výpovedi?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.