Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a materská škôlka

U nás dávajú do materskej škôlky so súhlasom riad. MŠ svoje deti aj matky poberajúce rodičovský príspevok a nie sú zamestnané.
Keď sme na to upozornili zriaďovateľa MŠ - primátora mesta a jej priameho nadriadeného, tak nám tvrdili a tvrdia, že to nie je protizákonné.
Vieme 100%, že je to nezákonné. Prosíme Vás, ktorý zákon, predpis, smernica a konkrétny paragraf, odsek je v tomto smere platný, aby sme im ho ukázali? Ináč ich nepresvedčíme.
Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

veronikasad Pozri príspevok
Trval kolegyni pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky ? Ak ano, nech sa prihlási na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie. Vznikne jej nárok na dávku v nezamestnanosti. Popri poberaní dávky môže pracovať na dohodu - s možným príjmom cca 136 €.

Ak však ide o nástup do práce u súčasného zamestnávatela, nárok na dávku v nezamestnanosti jej vznikne iba v prípade, ak pracovný pomer ukončí a znovu nastúpi od 1.12.
Veronika ďakujem, ale ona u nás skončila ešte pred materskou, nárok na dávku v nezamestnanosti jej nevznikne ( po odchode o nás už sa jej nepodarilo zamestnať ). Takže tu asi nič nenarieši? O ten RD príde ak dá dieťa do škôlky? Ďakujem Veronika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana32 Pozri príspevok
Veronika ďakujem, ale ona u nás skončila ešte pred materskou, nárok na dávku v nezamestnanosti jej nevznikne ( po odchode o nás už sa jej nepodarilo zamestnať ). Takže tu asi nič nenarieši? O ten RD príde ak dá dieťa do škôlky? Ďakujem Veronika
Asi nenarieši, nech sa prihlási na ÚP ako uchádzač o zamestnanie, aby za ňu štát platil aspoň zdravotné poistenie. Ak splňa podmienky nároku na dávku v hmotnej núdzi, treba o ňu požiadať.
O RP príde, ak dá dieťa do školky. Ak by však pracovala, do 3 rokov veku dieťaťa jej vznikne príspevok na starostlivosť o dieťa.
Naposledy upravil veronikasad : 21.08.10 at 15:48
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Veronika a ak by nastúpila na dohodu už v septembri a dieťa by mala v škôlke doobeda aj tak by mala nárok na ten príspevok na starostlivosť o dieťa ( teraz neviem asi som úplne mimo, ten príspevok je niečo iné ako rodičovský príspevok ?)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana32 Pozri príspevok
Veronika a ak by nastúpila na dohodu už v septembri a dieťa by mala v škôlke doobeda aj tak by mala nárok na ten príspevok na starostlivosť o dieťa ( teraz neviem asi som úplne mimo, ten príspevok je niečo iné ako rodičovský príspevok ?)
Myslím, že ano - aj pri práci na dohodu. Bližšie informácie jej poskytnu na UPSVaR.Dieťa navštevuje štátnu alebo súkromnú škôlku ?

Pozri aj tu :

http://www.google.sk/url?sa=t&source...qf4K03mTeFIFXA
0 0
kamiladekor kamiladekor

kamiladekor je offline (nepripojený) kamiladekor

Dobrý deň, prosím Vás o radu som slobodná mamička a syn bude mat 31.10.2010 -3 roky, zobrali by ho do škôlky už od 1.9.2010 len neviem ako nepríst o rodičovský príspevok. Ešte k tomu len toľko chcem dodat, že často chodím po doktoroch, lebo mám problém s chrbticou..chodím aj na rehabilitáciu a od septembra aj na cvičenie. Keby chodil do škôlky na 3-4hod. len v septembri ci by to vadilo.Od oktobra môže íst potom normálne na celý deň do škôlky? Alebo poradte mi prosím ako to je.?? Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

kamiladekor Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o radu som slobodná mamička a syn bude mat 31.10.2010 -3 roky, zobrali by ho do škôlky už od 1.9.2010 len neviem ako nepríst o rodičovský príspevok. Ešte k tomu len toľko chcem dodat, že často chodím po doktoroch, lebo mám problém s chrbticou..chodím aj na rehabilitáciu a od septembra aj na cvičenie. Keby chodil do škôlky na 3-4hod. len v septembri ci by to vadilo.Od oktobra môže íst potom normálne na celý deň do škôlky? Alebo poradte mi prosím ako to je.?? Ďakujem
Na RP nie je narok aj ked chodi syn do skolky len na par hodin. dolezity je termin prijatia/nastupu do skolky.
Nakolko vsak 1.9. je sviatok, treba si v skolke vypytat potvrdenie pre UPSVaR o tom, ze je prijaty od 2.9. a tak to na UPSVaR do 8 dni nahlasit.
Potom este narok na RP za september vznikne, nakolko 1.9. bola splnena podmienka celodennej starostlivosti.

Za oktober uz narok na RP nevznikne.
0 0
trabantmini trabantmini

trabantmini je offline (nepripojený) trabantmini

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Môj syn mal 8.5.2011 tri roky. Podala som na UPSVaR 8.4.2011 žiadosť o predlžený rodičovský platený príspevok, ktorý mi schválili vzhľadom na 50% zťp / celiakia, intolerancia laktozy, vpáčený hrudník, stridor.../ . Pani na UPSVaR mi povedaa, že od septembra môžem dať syna na celý deň do škôlky a pritom ísť normálne pracovať na zmluvu / 8 hodín denne / a budú mi platiť tak ako doteraz / už predlžený platený rodičovský príspevok /. Je to pravda? Vraj sa zmenil zákon a ten to povoľuje !!!! Ďakujem za odpovedˇ, Andrea :-)
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

trabantmini Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Môj syn mal 8.5.2011 tri roky. Podala som na UPSVaR 8.4.2011 žiadosť o predlžený rodičovský platený príspevok, ktorý mi schválili vzhľadom na 50% zťp / celiakia, intolerancia laktozy, vpáčený hrudník, stridor.../ . Pani na UPSVaR mi povedaa, že od septembra môžem dať syna na celý deň do škôlky a pritom ísť normálne pracovať na zmluvu / 8 hodín denne / a budú mi platiť tak ako doteraz / už predlžený platený rodičovský príspevok /. Je to pravda? Vraj sa zmenil zákon a ten to povoľuje !!!! Ďakujem za odpovedˇ, Andrea :-)
Ano, je to pravda, ak to syn zdravotne zvladne, moze ist aj na cely den do skolky, schvaleny RP ti ostava.
0 0
trabantmini trabantmini

trabantmini je offline (nepripojený) trabantmini

Ďakujem pekne, prajem všetko dobré. Tak to teda skúsime - škôlku :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať