Zavrieť

Porady

Spracovanie miezd v OLYMPe

Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucy skontrolať ... ale najprv by si mala preštudovať návod na tvorbu výplaty, veď nikto z nás nevie čo má kde zadané, a ako potom radiť ?
0 0
J-Casper J-Casper

J-Casper je offline (nepripojený) J-Casper

Neviem, čo by som mohla mať nesprávne, skontrolovala som - hlavný pracovný pomer, bez zdravotného obmedzenia, zamestnanec, v čom by mohla byť chyba, čo má suvislosť s odvodmi do fondov. Keď pozriem do zrážok, vymeriavacie základy tam mám automaticky (v šedom okienku). Čo mám ešte skontrolovať???
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Janko máš pravdu, lebo ani ja neviem, kde by mal začať hľadať chybu, ale je ozaj potrebné, ak začína robiť výplatu prvý krát, tak preštudovať príručku lebo takto sa ozaj ťažko radí...
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

J-Casper
Neviem, čo by som mohla mať nesprávne, skontrolovala som - hlavný pracovný pomer, bez zdravotného obmedzenia, zamestnanec, v čom by mohla byť chyba, čo má suvislosť s odvodmi do fondov. Keď pozriem do zrážok, vymeriavacie základy tam mám automaticky (v šedom okienku). Čo mám ešte skontrolovať???
Mňa pustí opravou zrážky vymeriavací základ zmeniť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa príspevku sú staré vymeriavacie základy, ale 6.33 má už aktualizované.
Musí tam byť možnosť priradiť nové.
Mimochodom, si v správnom období? nepočítaš náhodou mzdu za jún?...vieš, jún-júl..... bola by to smiešna chyba, ale aj tak, ked to robíš prvý raz?
v júni sú staré odvody, v júli nové...................
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

V zložkách mzdy stačí nastaviť 10 - základnú mzdu a do tarify napísať sumu. Ostatné sa pridávajú až v tvorbe výplat. Skús dať znova vygenerovať výplatu, prípadne skús spustiť prepočet výplat. Je to ťažké takto radiť, v najhoršom prípade zavolaj na pobočku Krosu, ktorú máš najbližšie.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím o radu: od 01.01.07 sa nám mení pracovný čas z 7,5 na 8,0 hod denne. Stačí tento čas - dlžku nastaviť v základných nastaveniach organizácie, alebo treba ešte niečo iné urobiť v Olympe? Ďakujem vám, dnes nie je hotline a potrebovala by som to súrne dnes.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Musis si urobit dodatok k prac.zmluve u kazdeho pracovnika, cez personalistiku - v mzdovych udajoch opravit pracovny kalendar, zadaj si novy v kalendaroch so 40 hod. fondom prac.casu. Vsetky opravy rob v obdobi januar 07. Mozno tam bude este nejaka finta, momentalne ma vsak nic nenapada.

-----------
Veronika
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

veronikasad
Musis si urobit dodatok k prac.zmluve u kazdeho pracovnika, cez personalistiku - v mzdovych udajoch opravit pracovny kalendar, zadaj si novy v kalendaroch so 40 hod. fondom prac.casu. Vsetky opravy rob v obdobi januar 07. Mozno tam bude este nejaka finta, momentalne ma vsak nic nenapada.

-----------
Veronika
Veronika, nestačí len tá úprava v kalendároch? Skúsila som to a ide mi v 01/2007 8 hodinový prac. čas aj bez úpravy pracovnej zmluvy. U nás ten 7,5 hod. pracovný čas vyplynul z podpísanej kolektívnej zmluvy. Na tento rok sa kolektívna zmluva nepodpísala, teda platí úväzok 8hod. Musím meniť pracovné zmluvy dodatkom?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ja by som predsa urobila zmenu aj v pracovnych zmluvach, aj ked ich nedas zamestnancom. Januar je dlhy mesiac, tam je to v poriadku, ale moze ti to robit problemy pri kratsich mesiacoch pri dopocte do vymeriavacieho zakladu. Robi to ak ma pracovnik minimalnu hodinovu mzdu. Neviem ako sa bude program chovat, ked tam mas v zmluve prac.cas 37.5 hod. a plny uvazok. Neopravuj povodnu zmluvu, ale daj zmena prac. zmluvy od 1.1.07. Skus dat vypocet mzdy za februar a skontroluj si zrazky /VZ pri odvodoch do poistovni/.

----------
Veronika
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak ste mali nastavené pracovné kalendáre na 7,5 hod, treba aj každému pracovníkovi priradiť štandardný pracovný kalendár, kde je 8 hod prac. čas. Okrem Toho i v podnikových údajoch dať 40 hod prac. týždeň. Potom budú výplaty vypočítané správne.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

LubenaK
Ak ste mali nastavené pracovné kalendáre na 7,5 hod, treba aj každému pracovníkovi priradiť štandardný pracovný kalendár, kde je 8 hod prac. čas. Okrem Toho i v podnikových údajoch dať 40 hod prac. týždeň. Potom budú výplaty vypočítané správne.
Ďakujem pekne, zajtra to vyskúšam v práci. Ešte sa chcem spýtať, ako sa dá všetkých hromadne pridať nejaká položka, napr. štvrťročná odmena alebo niečo podobné, aj napr. ten kalendár, nastavený na 8 hod. prac. čas. Díky.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Hromadne sa to nedá. Odmeny, zvlášť takéto výnimočné zadávaš potom až pri výpočte výplaty každému zamestnancovi samostatne. Vygeneruješ výplatu, cez Oprav do nej vstúpiš a na Zložkách mzdy si pridáš tú, ktorú potrebuješ. Aj ten kalendár musíš v Personalistike cez Oprav vojsť do každého zamestnanca a tam na záložke Mzdové údaje to opraviť.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

LubenaK
Hromadne sa to nedá. Odmeny, zvlášť takéto výnimočné zadávaš potom až pri výpočte výplaty každému zamestnancovi samostatne. Vygeneruješ výplatu, cez Oprav do nej vstúpiš a na Zložkách mzdy si pridáš tú, ktorú potrebuješ. Aj ten kalendár musíš v Personalistike cez Oprav vojsť do každého zamestnanca a tam na záložke Mzdové údaje to opraviť.
Ďakujem krásne.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím zase o radu skúsenejších. Mám multiverziu olymp.Ako ďalšiu firmu som pripojila omylom firmu, ktorá má viacej pracovníkov, ako je licencia. Spracovala som časť mesiaca, vytlačila nejaké doklady a potom som na to prišla, že táto firma tam nepatrí, tak som ju odpojila, vymazala z archívu zálohy.Ale teraz mám problém, lebov tej pôvodnej firme mi v systémových informáciách ukazuje, že mám viacej výplat urobených, ako môžem a nedovolí mi vygenerovať ďalší mesiac. Už som aj celý program odinštalovala a znova nainštalovala, ale keď si dám pridať mesiac január, kde bola pripojená tá nesprávna firma, tak mi zase napíše pri generovaní, že nemôžem generovať, lebo mám viacej pracovníkov. Prosím, kto mi s tým pomôže, musím urobiť mzdy a nedá sa mi nič vygenerovať. Ďakujem všetkým ochotným.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tonkat Pozri príspevok
Prosím zase o radu skúsenejších. Mám multiverziu olymp.Ako ďalšiu firmu som pripojila omylom firmu, ktorá má viacej pracovníkov, ako je licencia. Spracovala som časť mesiaca, vytlačila nejaké doklady a potom som na to prišla, že táto firma tam nepatrí, tak som ju odpojila, vymazala z archívu zálohy.Ale teraz mám problém, lebov tej pôvodnej firme mi v systémových informáciách ukazuje, že mám viacej výplat urobených, ako môžem a nedovolí mi vygenerovať ďalší mesiac. Už som aj celý program odinštalovala a znova nainštalovala, ale keď si dám pridať mesiac január, kde bola pripojená tá nesprávna firma, tak mi zase napíše pri generovaní, že nemôžem generovať, lebo mám viacej pracovníkov. Prosím, kto mi s tým pomôže, musím urobiť mzdy a nedá sa mi nič vygenerovať. Ďakujem všetkým ochotným.
Nie je to taký problém. Program ťa nepustí preto, lebo registruje licenciu pre XY zamestnancov v pracovnom pomere a je PLNÝ. Aby si mohla pokračovať, musíš tým zamestnancom ktorých tam nechceš mať ukončiť pracovný pomer, alebo ich z personalistiky vymaž. Ak im PP neukončíš a napr. by boli celý mesiac PN a mzdu by si im aj tak nerobila, aj tak program ho počíta ako aktívneho zamestnanca, lebo nemá skončený PP.
Napr. ukončíš 5-tim zamestnancom pracovný pomer k 31.12.06 tak program ti uvolní pre novú firmu 5 miest pre nahodenie nových pracovníkov v mesiaci 1/07 a dovolí ti pridať aj nový mesiac. Dúfam že to nie je napísané komplikovane.
Pekný deň...
Naposledy upravil Manual : 14.02.07 at 07:28
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Manual Pozri príspevok
Nie je to taký problém. Program ťa nepustí preto, lebo registruje licenciu pre XY zamestnancov v pracovnom pomere a je PLNÝ. Aby si mohla pokračovať, musíš tým zamestnancom ktorých tam nechceš mať ukončiť pracovný pomer, alebo ich z personalistiky vymaž. Ak im PP neukončíš a napr. by boli celý mesiac PN a mzdu by si im aj tak nerobila, aj tak program ho počíta ako aktívneho zamestnanca, lebo nemá skončený PP.
Napr. ukončíš 5-tim zamestnancom pracovný pomer k 31.12.06 tak program ti uvolní pre novú firmu 5 miest pre nahodenie nových pracovníkov v mesiaci 1/07 a dovolí ti pridať aj nový mesiac. Dúfam že to nie je napísané komplikovane.
Pekný deň...
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Manuál, takže bolo by aj riešením to, keby som naspäť tú firmu pripojila, ukončila všetkým pracovné pomery a dostala by som sa takto na počet taký ako bol pred pripojením tej nešťastnej firmy? Och čo narobí jeden chybný krok.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!
Určite to bude mať súvis s neukončeným PP zamestnancov, hoci si firmu odpojila, pravdepodobne ich eviduje stále ako "aktívnych " zamestnancov, lebo firma sa môže hoci kedy znova pripojiť. Ak sa ti to dá, pripoj firmu znova a sprav tak ako som písal prvý raz. Inak asi už len volať Kros.
Ale ja to robím tak ako som písal, ukončením PP mi program uvolní miesto pre ďalšieho pracovníka.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tonkat Pozri príspevok
Manuál, takže bolo by aj riešením to, keby som naspäť tú firmu pripojila, ukončila všetkým pracovné pomery a dostala by som sa takto na počet taký ako bol pred pripojením tej nešťastnej firmy? Och čo narobí jeden chybný krok.
No ale to som ti predsa písal vyššie = ukončiť PP alebo vymazať z personalistiky. Moc rýchlo čítaš...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať