Zavrieť

Porady

Spracovanie miezd v OLYMPe

Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Manual Pozri príspevok
No ale to som ti predsa písal vyššie = ukončiť PP alebo vymazať z personalistiky. Moc rýchlo čítaš...
A ty si zase asi nečítal môj dnešný siahodlhý príspevok, kde som napísala, že v personalistike už sú neni, lebo celá firma je odpojená. Zdá sa mi to nejaké čudné, že firmu som odpojila a počet zam. ešte stále vykazuje. Nič v zlom, len sa chcem dopátrať, ako sa to dá vyriešiť, lebo ukončovať 40 PP zbytočne a tiež ich tam musím najskôr natiahnuť zo zálohy - no neviem, možno existuje nejaká rýchlejšia finta. Ďakujem ti za pomoc a ochotu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tonkat Pozri príspevok
A ty si zase asi nečítal môj dnešný siahodlhý príspevok, kde som napísala, že v personalistike už sú neni, lebo celá firma je odpojená. Zdá sa mi to nejaké čudné, že firmu som odpojila a počet zam. ešte stále vykazuje. Nič v zlom, len sa chcem dopátrať, ako sa to dá vyriešiť, lebo ukončovať 40 PP zbytočne a tiež ich tam musím najskôr natiahnuť zo zálohy - no neviem, možno existuje nejaká rýchlejšia finta. Ďakujem ti za pomoc a ochotu.
Ale čítal. Odpojením firmy neznamená, že zamestnanci sa vymažú aj z personalistiky. Aj keď je firma odpojená, tak má v personalistike aktívnych zamestnancov, ktorým hoci kedy, keď firmu pripojíš môžeš robiť mzdy. A toto si program pravdepodobne pamätá. Asi sme sa nepochopili, je treba vymazať zamestnancov z personalistiky alebo im ukončiť PP aj vo firme ktorá je odpojená, lebo máš licenciu len na XY miezd. Ale veď ty sa už pre nejakú variantu rozhodneš
Naposledy upravil Manual : 14.02.07 at 13:32
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem krásne, rýchlejšie bude to vymazanie, moc si mi pomohol. Pekný deň.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tonkat Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ale ja už tam tú druhú firmu nemám, ja som ju odpojila, vymazala som z archívu zálohu tejto firmy, mám tam len jednu firmu, ktorá má 12 ľudí, a napriek tomu mi ukazuje vpravo v systémových informáciach že 44 (15). Ale v tom januári som urobila výplaty aj tej druhej firme, ktorá vtedy bola pripojená - tam bolo 22 ľudí a ten program si to niekde pamätá a neviem kde. Lebo keď si dám obnoviť zálohu z obdobia, keď ešte tam bola len 1 firma 12 ľudí, tak mám počet správny 12 (15), ale keď dám prechod do januára už mi tam dá 44 (15) hoci tá druhá firma už tam neexistuje. Uf to som sa rozpísala, ale neviem to ináč vysvetliť a nemôžem sa pohnúť ďalej. Prosím poraďte!!
Netreba vôbec mazať zálohy , ani končiť PP.- dá sa to aj jednoducho tak, že po vyzálohovaní vymažeš spracované mzdy za 1/2007 v kalendári vymaž január, SW sa bude vyhrážať, že vypočítané mzdy zmiznú, ale to nevadí ,máš ich vyzálohované. Tak ich vymaž, otvor inú firmu a kukni do systemu a už tam nebudeš mať spracované mzdy taj prvej firmy. SW eviduje spracované mzdy za ten mesiac a načítava ich. ak ich vymažeš, nemá čo načítať.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Áno, ďakujem pekne, už sa na tom pracuje. "kdo maže, ten jede"
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

Dobrý večer,
Robím mzdy v Olympe 1-krát. Musím opraviť odvody, ktoré boli odvedené v mesiacoch 6 - 12/2006 navyše /zamestnanec bol dôchodca od 1.6.2006/.
Poraďte mi, prosím do akej zložky mzdy mám uviesť opravu odvodov? Chcem to opraviť v mzde za február 2007. Pozerala som v číselníkoch zložiek ale nič vhodné som tam nenašla.
Urobí program aj opravu odvodov za zamestnávateľa?
ďakujem.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Ja som riešila tento problém v januári. Tiež som sa dozvedela, že zamestnanec je od augusta 2006 dôchodca. Nasčítala som si vymeriavacie základy z miezd, v ktorých už nemala mať zrážané všetky poistenia do sociálky a pridala som do zrážok tieto poistenia tak, že som tam nahodila mínusom vymeriavací základ a program sám dopočítal poistné - tiež mínusom. Zamestnanec tým pádom dostal späť čo mu bolo nesprávne zrazené a firma odviedla o to menej.
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

zuveska Pozri príspevok
Ja som riešila tento problém v januári. Tiež som sa dozvedela, že zamestnanec je od augusta 2006 dôchodca. Nasčítala som si vymeriavacie základy z miezd, v ktorých už nemala mať zrážané všetky poistenia do sociálky a pridala som do zrážok tieto poistenia tak, že som tam nahodila mínusom vymeriavací základ a program sám dopočítal poistné - tiež mínusom. Zamestnanec tým pádom dostal späť čo mu bolo nesprávne zrazené a firma odviedla o to menej.
Tie zrážky to myslíš zrážky v personalistike? Kde sa tam dáva vymeriavací základ? Som úplný začiatočník a ešte nemám ani preštudovaný manuál /nestihla som/.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Pri výpočte mzdy na ľavej strane máš záložky a jedna je zrážky, klikneš na ňu a máš možnosť pridať zrážku. V hornej časti si vyberieš, že chceš pridať poistné a vyberieš si napr. nemocenské.
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

zuveska Pozri príspevok
Pri výpočte mzdy na ľavej strane máš záložky a jedna je zrážky, klikneš na ňu a máš možnosť pridať zrážku. V hornej časti si vyberieš, že chceš pridať poistné a vyberieš si napr. nemocenské.

Ďakujem veľmi, veľmi pekne, našla som to.
Tonka
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Prosím Vás poraďte, zamestnanec skončil prac. pomer dnes 10.01.08. Vypočítala som mu v programe Olymp mzdu za január, ale do sociálnej poisťovni mi dopočítava sumu na odvody min. mzdu. Ale veď on odpracoval len 10 dní. Neviem či je to takto správne, alebo kde mám chybu?Ďakujem za pomoc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Beatrice Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte, zamestnanec skončil prac. pomer dnes 10.01.08. Vypočítala som mu v programe Olymp mzdu za január, ale do sociálnej poisťovni mi dopočítava sumu na odvody min. mzdu. Ale veď on odpracoval len 10 dní. Neviem či je to takto správne, alebo kde mám chybu?Ďakujem za pomoc.
Zadala si do prac.pomerov dátum ukončenia prac.pomeru ?
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Áno, zadala ale až po vyrátaní mzdy, takže teraz som dala znovu generovať, a už to mám správne, robím prvý raz ukončenie.
veľmi pekne ďakujem.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Ešte jedna otázočka, dá sa do socialnej poisťovni zaslať ELDP vytlačený z OLYMPu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja posielam ELDP pravidelne a zatiaľ mi ho nikdy neodmietli prevziať.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Áno, ďakujem pekne
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Môžte mi prosím napísať správny postup - keď si vygenerujem rezervu na nevyčerpané dovolenky (2007), nevezme mi do úvahy dovolenky, ktoré boli čerpané v 12/07. Vlani som to mala dobre, teraz v niečom (netuším v čom) robím asi chybu. Vďaka za pomoc.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

... a máš urobenú uzávierku za 12 ?
Pomohla by som ti aj konkrétnejšie, ale ja mám takých vzorných zamestnancov čo si vyčerpali všetku dovolenku .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mám uzavierku....aj nervy v kýbliku, lebo som už skúšala kadečo
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Iba pripomínam, k ELDP treba priložiť aj "Sprirevodný list k ELDP", aby ho nevrátili späť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať