Zavrieť

Porady

Spracovanie miezd v OLYMPe

Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sway Pozri príspevok
Kros je výborný, upgrade na nete aktuálne, všetky zmeny obratom zaradia do Sw, ručne nerobíme nič. Ja som veľmi spokojná. Myslím že je aj demo na www.kros.sk, nakukni tam.
A čo tie štatistiky?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

VERONIKA6 Pozri príspevok
A čo tie štatistiky?
Cez Olymp si môžeš vytvoriť export ISCP a vytvorené súbory si
potiahneš do Treximy.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
[quote=Aňuška;852073]
sway Pozri príspevok

Príspevok zo SF na stravný lístok sa nezdaňuje.
Preto sa zložka mzdy 521 nepoužije.
až ma heglo, že robím niečo zle! Ja používam 521 len ak zam-ci dostávali Tesco poukážky k Vianociam.
Dáva sa teda tá položka 521 alebo nie?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Aňuška Pozri príspevok
Cez Olymp si môžeš vytvoriť export ISCP a vytvorené súbory si
potiahneš do Treximy.
Aňuška, prosím Ťa, ako to robíš? Mne cez ten export vyhodilo dáke čísla natlačené vedľa seba. Nastavuje sa tam niekde niečo?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

ZEvina Pozri príspevok
[]

až ma heglo, že robím niečo zle! Ja používam 521 len ak zam-ci dostávali Tesco poukážky k Vianociam.
Dáva sa teda tá položka 521 alebo nie?
Ak ide o nepeňažný príjem zo SF napr. mikulášske balíčky, kolekcie, tesco-poukážky atď., tak používam 521, aby mi tento príjem zdanilo.
Stravné lístky sa nezdaňujú, takže sa 521 nepoužije.
Naposledy upravil Aňuška : 07.11.08 at 12:29
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

ZEvina Pozri príspevok
Aňuška, prosím Ťa, ako to robíš? Mne cez ten export vyhodilo dáke čísla natlačené vedľa seba. Nastavuje sa tam niekde niečo?
Cez - Organizácia
- Podnik
- Iné
nastavíš Údaje potrebné pre štatistické zisťovanie a samozrejme musíš
mať vyplnené údaje o podniku a ŠKEČ.

Cez Export ISCP si uložíš 2 súbory (napr. za tretí štrťrok MI_308 a MZDY_308). Potom si cez wwwportál Treximy tieto súbory natiahneš a pracuješ s nimi - kontroluješ,opravuješ atď.
Naposledy upravil Aňuška : 07.11.08 at 11:32
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?
Pripomínam sa.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?

Ku každej verzii je sprievodný list a je v ňom uvedené, čo je zmenené a doplnené.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Martasch Pozri príspevok
Ku každej verzii je sprievodný list a je v ňom uvedené, čo je zmenené a doplnené.
Ďakujem za odpoveď. Mám troška obavy, nakoľko som v marci prešla na PROFIT a teraz riaditeľ rozhodol, že všetko bude od KROSU od januára, čiže v januári budem mať nový prázdy program OLYMP, kde musím nahrať skoro 60 ľudí. Neviem si to predstaviť, ako ukončím rok a porobím ročné zúčt. dane, zdravotného poistenia, keď v OLYMPE nebudem mať prenesené údaje, všetkých ľudí musím znovu nahrať a SOFTIP PROFIT mi už nebude posielať aktualizácie. Keď som prechádzala na PROFIT , pracovníčka SOFTIPU mi spravila konverziu databáz. Teraz budem mať čistý nový program.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Keď je nejaká zmena a posielajú opravnú verziu, je
k nej aj sprievodný list? A akým spôsobom oznamujú, že je opravná verzia?
Keď budeš odoberať nové verzie poštou na CD, posielajú k tomu aj sprievodný list.
Nové verzie si však môžeš sťahovať aj cez internet a tam si aj pozrieť a stiahnuť aj novinky.
Tiež sa môžeš prihlásiť na zasielanie noviniek cez email. Je to bezplatná služba, vždy vieš dopredu, čo sa chystá, aké budú školenia, oznámenie o novej verzii atď.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Aňuška Pozri príspevok
Keď budeš odoberať nové verzie poštou na CD, posielajú k tomu aj sprievodný list.
Nové verzie si však môžeš sťahovať aj cez internet a tam si aj pozrieť a stiahnuť aj novinky.
Tiež sa môžeš prihlásiť na zasielanie noviniek cez email. Je to bezplatná služba, vždy vieš dopredu, čo sa chystá, aké budú školenia, oznámenie o novej verzii atď.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Mám troška obavy, nakoľko som v marci prešla na PROFIT a teraz riaditeľ rozhodol, že všetko bude od KROSU od januára, čiže v januári budem mať nový prázdy program OLYMP, kde musím nahrať skoro 60 ľudí. Neviem si to predstaviť, ako ukončím rok a porobím ročné zúčt. dane, zdravotného poistenia, keď v OLYMPE nebudem mať prenesené údaje, všetkých ľudí musím znovu nahrať a SOFTIP PROFIT mi už nebude posielať aktualizácie. Keď som prechádzala na PROFIT , pracovníčka SOFTIPU mi spravila konverziu databáz. Teraz budem mať čistý nový program.
Odporúčam ti kontaktovať sa s dodávateľom Olympu. Oni dokážu prevziať údaje z iných programov do svojich programov, takže ak by to bolo možné zo Softipu, tak si ušetríš hromadu času. Detto Omega. Treba s nimi konzultovať .
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

liba2 Pozri príspevok
Odporúčam ti kontaktovať sa s dodávateľom Olympu. Oni dokážu prevziať údaje z iných programov do svojich programov, takže ak by to bolo možné zo Softipu, tak si ušetríš hromadu času. Detto Omega. Treba s nimi konzultovať .
Práve, že tu bola ich pracovníčka a som sa jej na to pýtala a povedala mi, že údaje neprenesú, že musím všetkých pracovníkov znovu nahrať.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Ahojte,
začínam pracovať s programom Olymp a mám jednu otázočku.
Ktorú položku v zložkách mzdy mám použiť v prípade, že ide o 1% z obstarávacej ceny auta zamestnanca, ktorý ho používa aj na súkromné účely? A ako by som tam zadala súkromný benzín za mesiac ak z neho platia daň.
Ďakujem!
Lucia
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

saglucka Pozri príspevok
Ahojte,
začínam pracovať s programom Olymp a mám jednu otázočku.
Ktorú položku v zložkách mzdy mám použiť v prípade, že ide o 1% z obstarávacej ceny auta zamestnanca, ktorý ho používa aj na súkromné účely? A ako by som tam zadala súkromný benzín za mesiac ak z neho platia daň.
Ďakujem!
Lucia
Na 1% z OC používam zložku mzdy 620 a na súkromný benzín zložku mzdy 610.
0 0
Airamz Airamz

Airamz je offline (nepripojený) Airamz

VERONIKA6 Pozri príspevok
Práve, že tu bola ich pracovníčka a som sa jej na to pýtala a povedala mi, že údaje neprenesú, že musím všetkých pracovníkov znovu nahrať.
Ja som minulý týždeň po dlhej dobe otvorila príručku priamo v programe - tam v obsahu pod heslom IMPORT je vysvetlený postup pri prenose databázy z programu SOFTIP.
Tak si myslím,že to ide, prípadne by som to ešte konzultovala priamo s "hotline"- vždy mi poradili. Mám poslednú aktuálnu verziu.

Nech sa prevod podari, načo údaje nahadzovať dvakrát.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Spracovávam mzdy za 12/2008, zamestnanec od 7/2008, min.mesacna mzda 8100,- Sk kazdy mesiac, teraz v 12/2008 má 10 dni dovolenky, priemer na dovolenku mám vypocitaný 46,60 Sk t.j. min.mzda na hodinu. Z poctu hodin a mzdy 8100,-Sk mi tten priemer vychádza menej, odmenovany je mesacnou mzdou. Je spravny prepocet dovolenky? Mzda mi teraz vysla 8307,-Sk teda viac ako mesacna minimalna mzda.
Ak je tu niekto kto mi vie poradit dakujem.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi, spracovala som mzdy v Olympe za mesiac december dnes 7.1.2009 ešte v Skk, ale odvody si musím sama prerátať na eurá a odviezť? Ďakujem za pomoc.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Daš vyganerovať prevodný príkaz obvyklým spôsobom. Ak zadaáš do dátumu vystavenia príkazu dátum aktuálny ( t.j. rok 2009), program automaticky prepočíta všetky položky na EUR.
Inak doporučujem prečítať si sprivodný líst, ktorý prišiel s Olympom k prechodu na EURO, okrem tohto sú tam aj iné užitočné info.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať