Zavrieť

Porady

Spracovanie miezd v OLYMPe

Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

" ... mám uzavierku....aj nervy v kýbliku, lebo som už skúšala kadečo ... "

Pauli, mne sa zdá, že musíš byť v 01/08
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

to určite
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

som, prešľap som musela urobiť niekde skôr, preto som pýtala komplet postup

Čudné mi je, že mi ten kikx robí iba u dvoch z-cov, ostatní sú v poriadku.
Naposledy upravil Paula : 10.01.08 at 20:05
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Skús u tých dvoch zamestnancoch dať znovu prepočítať výplaty, možno Ti to potom pôjde.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

uhm, skúsim, podám správu, zajtra, dík
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzka Pozri príspevok

Pauli, mne sa zdá, že musíš byť v 01/08
Súhlasím, treba byť nastavený v 1/08. Ak to nepôjde, skús ručne nastaviť zostatok dovolenky, ktorý prenáša do r. 2008. Takto by to malo fungovať
Pekný deň...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula Pozri príspevok
Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
Priznám sa, že túto funkciu nepoužívam, neviem ako ostatní. Sledujem čerpanie dovolenky a ak pri zadaní prvého mesiaca v novom roku = 1/08 mi špatne prenieslo zostatok dovolenky ( neviem z akého dôvodu) z minulého roku do nového roku, tak to opravím ručne a až potom idem na tvorbu rezervy na nevyčerpanú dovolenku. Pretože tam mám už po kontrole správne uvedený počet nevyčerpanej dovolenky na ktorú treba tvoriť rezervu.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak chceš vytlačiť rezervu na nevyčerpanú dovolenku, musíš v kalendári prejsť do nového roku, teda 1/2008. V prípade, že už si z nejakého dôvodu mala otvorený január a až potom si počítala výplaty v decembri 2007, v ktorých si zadávala dovolenku, v januári sa to automaticky nezmení, zostane tam pôvodný údaj. Pomôže to, že január z kalendára vymažeš - ak si už napr. prijímala zamestnanca od januára, neboj sa, tie údaje tam zostanú - a potom nanovo pridáš január a mala by si mať zostatky správne.
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

V novembri nastúpil zamestnanec na dohodu o vykonaní práce odpracoval 72 hodín s hodinovou mzdou 60 Sk. Mzda 4320 Sk. Od 1.12.07 bol prijatý do hlavného pracovného pomeru, ukončila som dohodu a nahrala hlavný pracovný pomer, pri generovaní mzdy za 12. mesiac som mu zadala predpokladaný zárobok mesačný zárobok 16400 Sk, odpracoval 18 dni.
- mesačná mzda cca 14 000 Sk
- mesačná odmena 2 600 Sk
- sviatok 2 340 Sk /3 dni/
Keď som vygenerovala rezervu na nevyčerpanú dovolenku, tak mi do podkladov pre základ dalo až 21 010 Sk , 18 dní odpracovaných dní a 216 hodín /čo sú aj hodiny odpracované na dohodu v novembri 72/ priemer na deň je až 1 245 Sk... Neviem kde robím chybu, keď mi ráta priemer aj s ukončenou dohodou, ale aj v nejakých veľkých číslach Sk.
U ostaných pracovníkov je priemer vypočítaný správne.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Nerozumiem jednému, v decembrovej výplatnej páske je zostatok dovolenky 14 dní, vytvorím Január a ten dobrák program už vykazuje rezervu na 16 dní dovolenky, prečo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Presne to sa mi stalo Peťo (mne nevzalo do úvahy čerpané dovolenky v decembri) ....poradili mi tu, že si to mám v januári opraviť .
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Mne to tak isto akoby nezobralo čerpanie dovolenky v decembri ale ak je správny zostatok dovolenky v decembrovej výplate a v rezerve je o 2 dni dovolenky navyše tak asi zajtra poradím Krosu nech sa na to pozrú a opravia program
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, poniektorým to išlo správne, ja som urobila asi nejakú chybu v postupnosti krokov ....keď opravíš si v januári nárok, dobre Ti urobí rezervu.
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

Nevie mi niekto poradiť, prečo mi SW berie do úvahy pri výpočte priemeru na dovolenku aj hodiny a čiastočne mzdu, ktoré boli za predchádzajúci prac. pomer -dohodu? Ako nahrávate zmenu prac. pomeru z dohody na hlavný PP? Nikto nemal takýto prípad?
Naposledy upravil Asmína : 19.01.08 at 22:22
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Paula Pozri príspevok
Vďaka, upravila som počet na správnu mieru a ešte mi prosím pošepkajte, k čomu slúži "prepočet dovolenky s prenosom zostatku z predošlého roka" . Mám toto v januári zadať skôr, než vygenerujem rezervu na nevyč. dovolenku? Predpokladala som, že to program urobí automaticky.
Tak toto isté poradili mne v Krose a aj to funguje, po zadaní prenosu zostatku z predošlého roka je to správne-teda netreba manuálne upravovať nárok- len stále neviem prečo to zle prenáša keď som najskôr robil decembrové výplaty a potom vytvoril január a rezervu.
0 0
Dass Dass

Dass je offline (nepripojený) Dass

uz ste dostali faktury od KROS-u za udrzbu programu OLYMP na rok 2008 ? V roku 2007 to bolo 5879,- a rok 2008 17.945,- to je 305 % narast . Aky mate na to nazor ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Dass Pozri príspevok
uz ste dostali faktury od KROS-u za udrzbu programu OLYMP na rok 2008 ? V roku 2007 to bolo 5879,- a rok 2008 17.945,- to je 305 % narast . Aky mate na to nazor ?
máš stále rovnaký počet zamestnancov? - či si nerozširoval SW...
ja ešte nemám, tak uvidím....
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Je to 20% z aktuálnej ceny programu a nejaké 2 mesiace dozadu menili cenník takže kto mal do 30 ľudí tak bude platiť menej a kto nad 30 tak zaplatí viac ako platil.
0 0
otp otp

otp je offline (nepripojený) otp

J-Casper Pozri príspevok
Verzia 6.33, obdžala som ju minulý týždeň v piatok.
Ahoj , Ja učtujem v olympe 4rok a niečo také sa mi nestalo..skús si stiahnuť najnovšiu verziu 8.00.00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať