Zavrieť

Porady

Pohostenie pre návštevy

V našej rodine sa blíži čas osláv, tak by som chcela "inovovať" osvedčené recepty na rýchle pohostenie. Jedným, našim najobľúbenejším, môžem prispieť:

Hrianka s brosyňou
Na sucho opečiem hrianku chleba (možno ju potrieť maslom s horčicou alebo majonézou), navrstvím šalát (najlepšie vajíčkový, zemiakový alebo pikant), položím celistvý plátok šunky (hrianku ním prekryjem), na šunku dám polovicu konzervovanej broskyne (čím väčšia, tým lepšia). Vrch broskyne ozdobím trochou mletej papriky a prepichnem špajdľou (špáratko je krátke).
V pôvodnom recepte je namiesto šalátu praženica z vajíčka premiešaná s hráškom a namiesto šunky plátky kuracieho mäsa - ale naša úprava je menej pracná. Dobrú chuť.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ALDA
Neviem, či som tento recept už na Porade písala:
Plnené palacinky:
Upiecť palacinky, ale bez cukru.
Na palacinku položiť plátok šunky, na ňu plátok syra, zavinúť a obaliť ako rezne v múke, vajíčku a strúhanke a vypražiť, je to super.
Môžu sa plniť aj inou plnkou, napr. hríby s vajíčkom a pod.
Prílohu niekto ani nežiada, dobré sú zemiačky, alebo iba letný šalátik.
Alda , tak Tvoj recept určite vyskúšam ...... určite je to výborné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To sa nedá ani čítať .......mňam mňam .......všetko je skvelé a ešte teraz v takom upršanom počasí ......
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ALDA
Neviem, či som tento recept už na Porade písala:
Plnené palacinky:
Upiecť palacinky, ale bez cukru.
Na palacinku položiť plátok šunky, na ňu plátok syra, zavinúť a obaliť ako rezne v múke, vajíčku a strúhanke a vypražiť, je to super.
Môžu sa plniť aj inou plnkou, napr. hríby s vajíčkom a pod.
Prílohu niekto ani nežiada, dobré sú zemiačky, alebo iba letný šalátik.
alebo ich naplniť praženicou do ktorej pridáme zeleninovú zmes hrášok, mrkva ,kukurica - volajú sa zeleninové rizolky mňam mňam
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Vcera som urobila Sendvic z 2 plnkami. Plnka1: 300g taveneho syra,150g masla, 100g pokrajanych farebnych paprik, 200g majolky, posekanu petrzlenovu vnat, sol, horcicu, cierne korenie, 50g struhaneho syra. Sendvic pozdlzne rozkrojit pozdlzne na polovicu, vydlabat, suroviny na plnku zmiesat aj so striedkou. Polovicu plnky dat do sendvica. Na plnku polozit 5 uvarenych vajec na tvrdo obalenych v makkej salame a dat druhu polovicu plnky, prikryt druhou castou sendvica. Urobime si plnku c. 2: 60g masla vymiesat so 100g taveneho syra, potriet nim sendvic zvonka a posypat struhanym syrom. Najlepsie je to dat na 6-8hod do chladnicky a krajat na platky.
Dufam, ze to bude kazdemu chutit. Dajte vediet
Naposledy upravil denisamka : 06.09.06 at 14:22
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ešte niečo z lístkového cesta. Jedna rada: robte to aspoň z 5, aby sa ušlo každému. My sme 4 a pre nás je to len tak tak, lebo tak nám to chutí. Rozvaľkať lístkové cesto, potrieť kečupom, na polovicu poukladať šunku alebo šunkovú salámu, prikryť druhou polovicou cesta, potrieť žĺtkom, posypať grilovacím korením, pokrájať na štvorčeky, poukladať na tanier, dať na 1-2hod do chladničky, poukladať na plech vypláchnutý studenou vodou a upiecť v predhriatej rúre.
Pozn. To, že to treba dať najprv do chladničky a až potom upiecť, mi poradil môj gynekológ. Vraj sa lepšie nadvihnú.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

denisamka
Pozn. To, že to treba dať najprv do chladničky a až potom upiecť, mi poradil môj gynekológ. Vraj sa lepšie nadvihnú.
tak to musí byť ozaj super keď ti to poradil gynekológ )))))))
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Jeho otec bol pekár a má to od neho. Ja som to ešte nestihla vyskúšať, ale vraj by to malo narásť raz toľko, ko keď to chladničky nedáš. V sobotu to budem skúšať. Ak to tak bude, dám vedieť.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Pridám aj ja niečo :
Tuniakové jednohubky
1 menšiu cibuľku nakrájam na drobno a zasypem soľou/cibuľka odmäkne a nie je taká ťažko stráviteľná/. Po cca 5 minútach pridám tatárku, kečup a tuniaka v oleji /môže byť aj vo vlastnej šťave/, trocha bieleho korenia. Zmiešame a natierame na jednohubky...
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

ondrejvla, to vyzerá dobre:-)))
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Vyskúšala som dávať rpe pečením naplnené lístkové cesto do chladničky a z jednohubiek som mala pomaly dvojhubky (aspon pre deti). Ozaj to super narástlo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=marči]Skúste aj tento recept. Je to výborné !

ŽEMLIČKY

1 kg polohrubej múky
6 dg droždia
6 dg masla
6 dl mlieka
cukor
1 ČL soli
- vymiesime a necháme vykysnúť

Marči, najskôr si urobím kvások až potom všetko zmiešam? Alebo zmiešaš bez kvásku?
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Robím to ako inokedy, najskôr si spravím kvások a pridám k ostatným surovinám, potom zmiešam. Neviem, ako vy, ja to robím takto...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ja pridávam
"Syrovú pochúťku"
250 g eidamu, 3 vajcia, 100 g diétnej salámy, 50 g kyslej uhorky, kápia, cibuľa, majonéza, 1 dl sladkej smotany, 150 g aspiku v tekutej forme, soľ, ocot, ml. čierne korenie a petržlen. vňať.
Syr a salámu postrúhať na hrubšom strúhadle, pridať na drobné kocky pokrájané uhorky, vajcia uvarené natvrdo, kápiu a cibuľku. Majonézu premiešať so smotanou a aspikom, pridať pokrájané suroviny a ochutiť. Vložiť do formy srnčieho chrbáta vyloženej celofánom a nechať v chladničke stuhnúť do druhého dňa. K tomu podávať pečivo.
Túto "pochúťku" pripravujem na Silvestra alebo pri väčších oslavách a väčšinou podávam ako súčasť obloženej misy.

Lahôdkový šalát (je skutočne lahôdkový)
Majonézu zmiešame v mise so šťavou z 1/2 citróna, pridáme uvarené (alebo ak Vám zostanú pečené) kuracie prsia nakrájané na cca 2 cm kocky, konzervu sterilizovanej kukurice, olivy, 2-3 stonky nakrájané rapíkatého zeleru a na kocky nakrájanú kápiu. Ochutíme soľou a ml. korením. Podávame s vajíčkom uvareným natvrdo, plátkami pomaranča a bagetou.

0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
[quote=petovsan]Ja pridávam
"Syrovú pochúťku"
250 g eidamu, 3 vajcia, 100 g diétnej salámy, 50 g kyslej uhorky, kápia, cibuľa, majonéza, 1 dl sladkej smotany, 150 g aspiku v tekutej forme, soľ, ocot, ml. čierne korenie a petržlen. vňať.
Syr a salámu postrúhať na hrubšom strúhadle, pridať na drobné kocky pokrájané uhorky, vajcia uvarené natvrdo, kápiu a cibuľku. Majonézu premiešať so smotanou a aspikom, pridať pokrájané suroviny a ochutiť. Vložiť do formy srnčieho chrbáta vyloženej celofánom a nechať v chladničke stuhnúť do druhého dňa. K tomu podávať pečivo.
Túto "pochúťku" pripravujem na Silvestra alebo pri väčších oslavách a väčšinou podávam ako súčasť obloženej misy.

Lahôdkový šalát (je skutočne lahôdkový)
Majonézu zmiešame v mise so šťavou z 1/2 citróna, pridáme uvarené (alebo ak Vám zostanú pečené) kuracie prsia nakrájané na cca 2 cm kocky, konzervu sterilizovanej kukurice, olivy, 2-3 stonky nakrájané rapíkatého zeleru a na kocky nakrájanú kápiu. Ochutíme soľou a ml. korením. Podávame s vajíčkom uvareným natvrdo, plátkami pomaranča a bagetou.


Aký je to rapíkatý zeler?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Aký je to rapíkatý zeler?[/quote]

Stonkový (stopkový), najčastejšie ho mávajú v Tescu
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
petovsan
Aký je to rapíkatý zeler?
Stonkový (stopkový), najčastejšie ho mávajú v Tescu[/quote]

No pozriem sa tam na tie byliny, dúfam, že to nie je "smrdúkatá" bylina, ktorá prerazí chuť iného?! Ale kuknem. Ďakujem.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

No pozriem sa tam na tie byliny, dúfam, že to nie je "smrdúkatá" bylina, ktorá prerazí chuť iného?! Ale kuknem. Ďakujem.[/quote]
Nie je zač. Môžem zodpovedne prehlásiť, že je to vlastne odroda starého nefalšovaného zeleru, ibaže jemnejšej chuti a vône a v kuchyni sa využívajú stonky a nie koreň ako pri klasike, na ktrorú sme zvyknutí. Ja ho dávam napr. aj do zeleninovej polievky. Želám veľa hladošov a dobrú chuť !!!
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

"Syrovú pochúťku"
250 g eidamu, 3 vajcia, 100 g diétnej salámy, 50 g kyslej uhorky, kápia, cibuľa, majonéza, 1 dl sladkej smotany, 150 g aspiku v tekutej forme

aký aspik používaš - kupuješ? Vďaka za info
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Mackovka
aký aspik používaš - kupuješ? Vďaka za info
buď od Dr. Oetker (tuším zelený obal) alebo si vyrobím zo želatíny
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
VYPRÁŽANÝ SYR
20 dkg EIDAM syra nastrúhať nahrubo
3 PL mlieka
3 PL polohrubej (hrubej) múky
2 celé vajcia
medzi prsty prášku do pečiva
soľ
Postup: všetko dobre premiešame, chvíľu necháme odstáť. Lyžicou ukladáme do rozohriateho oleja (lepšia je CERA), formujeme malú placku ako haruľu a vyprážame.


VYPRÁŽANÉ CHLEBÍKY
chlieb (alebo rožky rozkrojené po dĺžke)
20 dkg EIDAM syra nastrúhať najemno
2 vajcia
mleté čierne korenie
soľ
cibuľa nadrobno nakrájaná
horčica
Postup: do rozšľahaných vajec pridáme syr, soľ a korenie podľa chuti, premiešame tak, aby masa nebola veľmi hustá. Natierame na chlieb a vyprážame najskôr natretou stranou dolu, potom obrátime. Upečený chlieb potrieme horčicou (na syrovej strane) a namáčame do cibule.
Naposledy upravil luna21 : 15.09.06 at 14:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať