Zavrieť

Porady

Pohostenie pre návštevy

V našej rodine sa blíži čas osláv, tak by som chcela "inovovať" osvedčené recepty na rýchle pohostenie. Jedným, našim najobľúbenejším, môžem prispieť:

Hrianka s brosyňou
Na sucho opečiem hrianku chleba (možno ju potrieť maslom s horčicou alebo majonézou), navrstvím šalát (najlepšie vajíčkový, zemiakový alebo pikant), položím celistvý plátok šunky (hrianku ním prekryjem), na šunku dám polovicu konzervovanej broskyne (čím väčšia, tým lepšia). Vrch broskyne ozdobím trochou mletej papriky a prepichnem špajdľou (špáratko je krátke).
V pôvodnom recepte je namiesto šalátu praženica z vajíčka premiešaná s hráškom a namiesto šunky plátky kuracieho mäsa - ale naša úprava je menej pracná. Dobrú chuť.
Usporiadat
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Milá Mackovka. Neviem, či Ti už niekto poslal recept na rôsolovú tortu, ale ja Ti posielam až teraz. Práve sme ho spapkali, čo znamená, že recept je osvedčený: Budeš potrebovať: 4 vajcia, 250 g šunkovej salámy, sterilizovaná zelenina mix, uhorky, paradajky, 2-3 dl tatarskej omáčky, 2,5 dl vody, 2 čajové lyžice vegety, 1/2 kocka masoxu, sáčok plátkovej želatíny.
Šunku a zeleninu pokrájaš na požadované tvary (pásiky, kocky). Želatínu namočíš do vody asi 1dl, potom ju rozpustíš(keď zmäkne)v horúcej vode, v ktorej si rozmiešala masox a vegetu.
Do zeleniny a šunky pridáš tatársku omáčku a ochladenú želatínu. Masu vleješ do formy (tortovej, srnčí chrbát, na bábovku...) a dáš do chladničky stuhnúť.
DOBRÚ CHUŤ. Daj vedieť, či chutilo.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

]Milá Mackovka. Neviem, či Ti už niekto poslal recept na rôsolovú tortu, ale ja Ti posielam až teraz...

Srdečne ďakujem, Denisamka. Práve si To stihla, v sobotu tortu potrebujem urobiť a nechám ju rodine "ohodnotiť". Už sa teším. Pekný deň.
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Nešlo by zverejniť recept na túto tortu? Libor4
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Libor4
Nešlo by zverejniť recept na túto tortu? Libor4
Veď Deniska ho napísala: Budeš potrebovať: 4 vajcia, 250 g šunkovej salámy, sterilizovaná zelenina mix, uhorky, paradajky, 2-3 dl tatarskej omáčky, 2,5 dl vody, 2 čajové lyžice vegety, 1/2 kocka masoxu, sáčok plátkovej želatíny.
Šunku a zeleninu pokrájaš na požadované tvary (pásiky, kocky). Želatínu namočíš do vody asi 1dl, potom ju rozpustíš(keď zmäkne)v horúcej vode, v ktorej si rozmiešala masox a vegetu.
Do zeleniny a šunky pridáš tatársku omáčku a ochladenú želatínu. Masu vleješ do formy (tortovej, srnčí chrbát, na bábovku...) a dáš do chladničky stuhnúť.
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Veľmi ľutujem, ale ma asi "fofry" v zamestnaní zaslepili, že som ten recept nevidel.... Ale veľmi pekne ďakujem!!! Libor4
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Má niekto recept na diabolskú pomazanku,ktorá je z bravčového mäsa,alebo hovädzieho a táto pomazanka sa zavára?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Počúvajte vliezla som sem, lebo som si mylne prečítala , že VYHOSTENIE PRE NÁVŠTEVY !!! Slepnem
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Bionda, chceš snáď návod, ako sa zbaviť nechcenej návštevy?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No to vieš - mám sa začať vyhovárať . V psychiatrii sa najviac prerieknutia cenia
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

Ivana Š
Bionda, chceš snáď návod, ako sa zbaviť nechcenej návštevy?
lebo keď návšteve pripravíš niektorú z týchto pochúťok tak POZOR to bude mať opačný efekt
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema
Má niekto recept na diabolskú pomazanku,ktorá je z bravčového mäsa,alebo hovädzieho a táto pomazanka sa zavára?
Nikto nič,veď volakto to musí poznať.My sme to volakedy zavárali a bolo to dobre s hriankou,ale chcela som vedieť aj iné recepty na túto pomazanku.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

moja svokra ju robieva, popýtam sa na recept a priložím
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri si:
http://recepty.atlas.cz/recept.asp?i...gorie=JNLQPNN3
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

[quote=petovsan;297927]Ja pridávam
"Syrovú pochúťku"
250 g eidamu, 3 vajcia, 100 g diétnej salámy, 50 g kyslej uhorky, kápia, cibuľa, majonéza, 1 dl sladkej smotany, 150 g aspiku v tekutej forme, soľ, ocot, ml. čierne korenie a petržlen. vňať.
Syr a salámu postrúhať na hrubšom strúhadle, pridať na drobné kocky pokrájané uhorky, vajcia uvarené natvrdo, kápiu a cibuľku. Majonézu premiešať so smotanou a aspikom, pridať pokrájané suroviny a ochutiť. Vložiť do formy srnčieho chrbáta vyloženej celofánom a nechať v chladničke stuhnúť do druhého dňa. K tomu podávať pečivo.
Túto "pochúťku" pripravujem na Silvestra alebo pri väčších oslavách a väčšinou podávam ako súčasť obloženej misy.

Chcem vyskúšať tvoju pochúťku. Zaujalo ma, že to podávaš ako súčasť obloženej misy. Prosím ťa, keď to vyklopíš z formy, dá sa to bez problémov nakrájať? A ako dlho to môže stáť mimo chladničky na stole pred konzumáciou? Neroztápa sa to? Vďaka. M.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Baby poradte mi, na zajtra vecer som k nam pozvala manzelovych kamaratov na olavu jeho narodenin. Ten sa vrati zo sluzobky tiez len zajtra poobede. Myslela som, ze dobehne ku mne mama aby sa postarala o 1 rocnu dcerku, a ja si kupim potrebne veci, poriadim atd. Potrebovala by som dobre a jednoduche napady na pekny a chutny kolac, pripadne ako ozdobit misu zo syrov. Nakupila som asi 20 druhov syrov. <Su milovnici vina a k tomu sa hodi syr> Diky
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Vajcový rôsol

suroviny:konzerva kukurice, konzerva hrášku, eiddam pokrájaný na kocky, šunková saláma pokrájaná na pásiky, kyslé uhorky pokrájané na kocky, uvarené vajíčka pokájané na kocky(rozpolené vajíčko na krájači najprv na dĺžku pokrájať, otočiť a potom na šírku a vzniknú rovnake kusky)...(alebo podľa fantázie a obsahu chladničky)-množstvo podľa chuti-niekto má radšej viac surovín a niekto viac "rôsolu".

rôsol: plátkovú želatínu namočiť(na bábovkovú formu ja dávam 1 sáčok=6ks) do vody(len aby bolo ponorené), dať vrieť vodu a rozpustiť v nej bujón(na pol litra dávam jeden bujón), plátkovú želatínu vyžmýkať a dať do vývaru. Variť za stáleho miešania, kým sa nerozpustí. Keď to trochu vychladne, naliať do vývaru majolku a túto zmes naliať na suroviny. Poriadne premiešame, vyklopíme do formy a necháme stuhnúť v chladničke najlepšie cez noc prikryté alobalom.

Dobrú chuť.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Dakujem Denisamka za recept, ale uz som si ako tak poradila a oslava sa vydarila. Kupila som niekolko druhov syru, salamy a vyrobila som 3 druhy obycajnych pomazaniek. Potom som to naaranzovala na kusky dreva, ktore som potiahla foliou. Ta najdlhsia so syrom je latka na plot. Kolac isiel do kosa a na miesto neho som kupila nanukovu tortu, ku ktorej sme sa ani nedostali. Pre 7 dospelych to bolo privela, asi polovica z toho isla chudobnejsej rodine a este nam aj zostalo.
DSCF6339.jpg  
DSCF6341.jpg  
DSCF6346.jpg  
DSCF6364.jpg  
DSCF6378.jpg  

DSCF6379.jpg  
1/1
0 0
Mária Mlátková Mária Mlátková
prikladám recept na mäsovú pomazánku, hoci neskoro no možno ešte pomôže

Mäsová pomazánka na hrianky
1 kg papriky
1 kg červených rajčín
2 veľké cibule - zomlieť na mäsovom mlynčeku a dáme variť na 30 minút aj s 2 dcl oleja a pol balíčka deka /preosiať!/

1/2 kg hovädzej konzervy
1/2 kg bravčovej konzervy
20 dkg syra ementál
5 strúčkov cesnaku
5 feferóniek /podľa chuti môže byť aj viac, alebo menej/
malá lyžička čierneho mletého korenia - zomlieť na mäsovom mlynčeku

obidve dávky dáme dokopy a varíme ďalšiu 1/2 hodinu, podľa chuti osoliť ,horúce dáme do pohárov a potom do pary na 15 minút

dobrá rada - rajčiny najprv sparím a ošúpem
toto je recept ako sme to doma robievali, ale ja teraz miesto hovädzej a bravčovej konzervy dávam 70 dkg vareného hov. mäsa a 70 dkg vareného bôčku /slabinka/
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ajale Pozri príspevok
Dakujem Denisamka za recept, ale uz som si ako tak poradila a oslava sa vydarila. Kupila som niekolko druhov syru, salamy a vyrobila som 3 druhy obycajnych pomazaniek. Potom som to naaranzovala na kusky dreva, ktore som potiahla foliou. Ta najdlhsia so syrom je latka na plot. Kolac isiel do kosa a na miesto neho som kupila nanukovu tortu, ku ktorej sme sa ani nedostali. Pre 7 dospelych to bolo privela, asi polovica z toho isla chudobnejsej rodine a este nam aj zostalo.
Nadhera, graficka sa nezaprie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať