Zavrieť

Porady

Okamžité ukončenie pracovného pomeru- nové zamestnanie

Dobrý deň,prosím o radu.Mám uzatvorenú zmluvu na dobu neurčitú.Pracujem u súkromníka,ktorý neakceptuje nič... veľmi ťažká komunikácia.Prijali ma do nového zamestnania,s nástupom ihneď.Chcem sa informovať,poradiť.Je možné dať okamžitú výpoveď z mojej strany,ako ju formulovať ? Aký zákon,by mala obsahovať.Ak je vôbec niečo také možné.Dohoda zo strany terajšieho zamestnávateľa je nemožná.Počas rozhovoru skladá telefón- , ohradzuje sa tým,že nemá za mňa náhradu.Ako z tejto pekelnej situácie,aby som mohla nastúpiť do nového zamestnania? Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na okamžité skončenie PP musíš mať zákonné dôvody, napr. nevyplatenie mzdy. To asi neprichádza do úvahy. Ak ani dohoda nie je možná, tak len dať výpoveď a skončiť PP po uplynuté VD. Dva PP môžeš mať. Tak ak do terajšieho nebudeš chodiť, dostaneš absenciu a ak máš v PZ dohodnutú pokutu za nedodržanie VD, tú zaplatíš. Ak nemáš, je to lepší prípad. Okrem A a skončenia PP, čo aj chceš to bude pre teba ok. Ale ja by som bola za Dohodu.
    tajnostkárka Jediným dôvodom je nové zamestnanie,v zmluve je napísané,že sa účastníci tejto zmluvy riadia ustanoveniami zákona č.311/ 2001 Z.z. keďže sa v zákonoch nevyznám neviem čo to znamená,resp o pokute nikde nieje ani riadok.... Počas výpovednej doby2mesiace môžem chodiť už do nového zamestnania,tu teda v terajšom zamestnaní mi isto dohodu nepodpíše
    Tweety Tak potom za VD budeš mať A a okamžité skončenie PP.

    Okamžité ukončenie pracovného pomeru- nové zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.