Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Som 50% invalid pracovať budem do konca t.r.,od januara budem nezamestnany,nakolko od cca maja -júna chcem isť do predčasneho dvôchodku. v marci budem mať 61 rokov. V kuse pracujem posledných 3,5 roka na plný úväzok,celkom mám odrobených 43 rokov,môžem dostávať invalidný dôchodok aj podporu v nezamestnanosti zároveň.?Rád by som mal v tomto jasno.Jasné mi je len to,že keď dostanem dôchodok,invalidný sa mi automaticky zruší.
Ďakujem za odpovede.Jaro
Mila123 áno, môžete, pretože z vašej mzdy sa určite zrážalo aj poistenie v nezamestnanosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial invalidita nie je viac ako 70%, je mozne poberat inv.dochodok v subehu s davkou v nezamestnanosti. Podmienkou je 730 kal.dni poistenia v nezam.v pislednych 4 rokoch.
    Davka v nezamestnamosti sa počíta z vymer.zakladu (spravidla hrubej mzdy) v poslednych 24 mesiacoch. Prip.PN pocas tohto obdobia je vylucitelna doba.

    Podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.