Zavrieť

Porady

Vianoce

Co tak pridat nejake osvedcene vianocne kolaciky?
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nika, tu je môj Opitý Izidor. Len rumu dávam menej, ako je uvedené v recepte. Veď to sama uvidíš, koľko Ti orechy "zhltnú".
http://www.porada.sk/showpost.php?p=151734&postcount=21
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

U nás majú úspech medovníkove srdiečka. Prikladám v prílohe
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

dievcata nema niektora z vas aj nieco z nepeceneho cesta? kedysi som to robievala, no nemozem najst ten recept, bolo to dvojfarebne nakolko som tam davala miesto kakaa granko
dakujem

aaa nieco som uz nasla tu za roztekom v teme nepecene kolace
Naposledy upravil camelfly : 05.12.06 at 12:33
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

Viete mi poradiť z vlastnej skúsenosti - medovníky je lepšie piecť v teplovzdušnej rúre alebo na tradičnom pečení? Lebo viem, že nie všetko je dobré piecť na teplom vzduchu (s ventilátorom) - napr. kysnuté cesto sa mi neosvedčilo. Ako je to teda s medovníkmi??
0 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Milé účastníčky a účastníci porady. Aby ste nepovedali, že len vy ženy prispievate do rubriky Recepty, tak za nás mužov (kuchárskych amatérskych fanatikov) prikladám jeden osvedčený rodinný recept. Dúfam, že sa vám podarí a bude všetkým chutiť.

Parížsky kapric.

7 žĺtkov vymiešame do penista so 7 PL kryštálového cukru a 5 PL horúcej vody.
200 g hladkej múky a 1/2 prášku do pečiva zmiešame a opatrne premiešame s vyšľahanou žĺtkovou penou. Vylejeme na plech s pečiacim papierom a pečieme v stredne vyhriatej rúre.
7 bielkov vyšľaháme s 300 g kryštálového cukru. Po vyšľahaní pridáme šťavu z 1/2 citróna a 10 minút šľaháme metličkou nad parou (mierne vriacou vodou).
Upečený korpus potrieme vrstvou marhuľového prípadne ríbezľového džemu a rozotrieme vychladnutú bielkovú penu. Polejeme glazúrou.
Glazúra: 3 PL uvarenej silnej čiernej kávy, 180 g práškového cukru a kopcovitú PL kakaa dáme variť na 2 - 3 minúty. Po odstavení primiešame 100 - 150 g masla. Po miernom vychladení opatrne rozotrieme na snehovú penu a necháme zatuhnúť.
Krájame na potrebné rozmery ostrým, v horúcej vode nahriatym nožom.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

bv_alexandra
Kedže Vianoce sú pomaly predo dvermi, podarilo sa mi objaviť túto tému.
Chcem sa opýtať nemáte niekto recept na opitého Izidora a nepečený koláč s be be keksov?
Nika, myslíš toto ?

www.porada.sk/t32134-nepecene-kolace.html?highlight=Bermudsk%FD+trojuholn%EDk
0 0
LudmilaM LudmilaM

LudmilaM je offline (nepripojený) LudmilaM

Pekný predvianocny cas , prikladám Vám niečo na "varenie, pečenie" snád to využijete
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

vema
Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
Ahoj, vyskúšaj tento: (moja mamina ho zvykla piecť)

Naposledy upravil marči : 06.12.06 at 22:55
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chyba nie je v ceste, ale nesmieš dávať príliš veľa plnky a nesmie byť príliš mokrá, pretože voda sa chce vypariť a dostať von z cesta, preto Ti praskne.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
keď zase bez veľa plnky to nie je ono ..
ja by som ani to cesto nepotrebovala..
radšej takú orechovú plnku ..mňam
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

suzuki
Viete mi poradiť z vlastnej skúsenosti - medovníky je lepšie piecť v teplovzdušnej rúre alebo na tradičnom pečení? Lebo viem, že nie všetko je dobré piecť na teplom vzduchu (s ventilátorom) - napr. kysnuté cesto sa mi neosvedčilo. Ako je to teda s medovníkmi??
Pri tomto druhu pečiva veľmi záleží od kvality múky a potom od toho, ako rúra pečie. Ja som kedysi mala teplovzdušnú rúru a veľmi rada by som sa k nej znovu vrátila - pečivo bolo vždy ako nadýchané, lebo piekla rovnomerne v každom "kúte". Moja terajšia elektrická nestojí za fajku dymu a to ju mám nejaké tri roky.. Medovníčky pečiem vždy okolo 200 - 200 st.C a ešte aj dávam pozor pri výbere múky - uprednostňujem obyčajnú hladkú (zeleno-biele vrecká). Ak sa mi podarí, priložím aj foto.
Bea
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

vema
Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
Ja som čítala, že koláče popraskajú vtedy, keď sú málo nakysnuté.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

marči
Ahoj, vyskúšaj tento: (moja mamina ho zvykla piecť)
do cesta nejde vajicko? zaujimavy recept, vyskusame
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

dari1
do cesta nejde vajicko? zaujimavy recept, vyskusame
Nie, vajíčko tam neide. Pre istotu som skontrolovala recept.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať