Zavrieť

Porady

Dedičstvo - daň z nehnuteľností

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa na pozemok (nadobudnutý dedičským konaním) – mimo územia obce vzťahuje daň z nehnuteľností?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Tati5 ako sa dá zistiť približná výška dane?
    buchač Tati5 (Dnes 17:15) ako sa dá zistiť približná výška dane?
    ====================
    Ak sú k dispozícii vstupné dáta, tak sa dá zistiť aj presná výška dane.
    Po preštudovaní VZN sa potom dá ľahko vypočítať výška dane.

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    len treba podať daňové priznanie na príslušný ocu a oni ti ju sami vyrátajú, ale ako ju má v prenájme nejaký poľnohospodár tak sa o to nestaraj platí ju on

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri zákon od § 5. Sadzba dane z pozemkov = § 7, §8 a § 8a + príloha 1 hodnota podľa obce. Obec môže daň vo VZN znížiťa alebo zvýšiť.

    Daň sa platí raz za rok (ročná daň). Daňové priznanie (prvé vlastníctvo v obci) alebo čiastočné daňové (ďalšia nehn) sa podáva za prechádzajúci rok do konca januára.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...4/582/20210101

    Dúfam, že si daň z nehnuteľnosti nemýliš daňou z dedičstva - tá už neexistuje.

    Dedičstvo - daň z nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.