Zavrieť

Porady

Mzda zamestnancovi pri umrti konatela

Ahojte, chcem sa spytat ako je to so zamestnancom ak konatel s.r.o. zomrie. Konatel bol sam, nemal spolocnikov ani nic ine. Jedna sa o to, kedy by mala byt zamestnancovi ukoncena pracovna zmluva. Kto mu ma vyplatit mzdu a odvody. Kedze dedicske konanie neprebehlo a jediny papier je umrtny list.

Dakujem za pomoc.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad dedičia nebudú pokračovať v podnikaní ?
Tomas_N nikto nebude dedit, jeho otec s tym nechce mat nic spolocne. Chce firmu zrusit.

Akurat som sa docital, ze jedine porucitel moze dat vypoved, pripadne ja z mojej strany po dohode, len ako je to potom so mzdou, odvodmi atd.
Tomas_N Zaroven pod otazka, ku ktoremu dnu a kto ma pravo dat mi vypoved, pripadne kto mi vyplati mzdu pripadne ine sumy, ktore mi patria.
jslancik a nejdeš to prevziať? rozbehnutú firmu, ty vieš, čo a ako.
Tomas_N no tam je tolko dlhov na tej predajni, ze to je lepsie zavriet a neriesit to, a ja som uz podnikal, nechyba mi to vobec, natahovat sa s niekym co neplati FA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pravnicka osoba umrtim jefineho spolocnika a zaroven konatela nezanika, konat musi dedic ... v spolupraci s notarom ... aby buduci dedic mohol konat v mene spolocnosti do doby vyriesenia dedicstva - a teda napr. aj ukoncenie prevadzkovania zivnosti, ukoncenie pracovnopravnych vztahov v sulade so zakonnikom prace ak sro uz zamestnancov nepotrebuje

    vy ak chcete dat vypoved, tak pisomne doporucene na adresu firmy a samozrejme vypovedna doba ... dohodnut sa na skonceni pracovneho pomeru so zamestnavatelom momentalne nemozete ... skuste sa skontaktovat s uctovnikom firmy, ten by vam mohol pomoct
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Po smrti poručiteľa - majiteľa podniku spravidla nastávajú situácie, kedy je nevyhnutné zabezpečiť nerušené fungovanie podniku. Ustanovenia § 175e a 175f zákona č. 99/1963 Občiansky súdny poriadok v znení neskorších predpisov (ďalej len „OSP") upravujú prípady potreby zabezpečenia dedičstva z dôvodov dôležitého alebo všeobecného záujmu. OSP v predmetnej úprave predpokladá ustanovenie správcu dedičstva. Ak je dedičstvom podnik, správca musí byť osoba, ktorá má skúsenosti s jeho vedením. Správca musí v rámci svojej dočasnej funkcie konať s odbornou starostlivosťou, ktorej porušenie vedie k zodpovednosti za vznik prípadných škôd.
    avalik no ved prave preto som odkazala na dedica + notara - oni musia konat
    Mila123 právnik......notár vyzve dedičov, tí nereagujú nič s tým neurobí.....tu musí dať právnik návrh sa súd kde sa stanoví správca........ale keď nie je majetok na strane nebohého kto sa bude hrnúť do dedenia????
      zbaliť
    ivka70 23.06.21 16:47 odstránil(a) z Porady

    Mzda zamestnancovi pri umrti konatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.