Zavrieť

Porady

Ako sa vypočíta výška materského príspevku?

V kuse som odpracovala vyše 6 rokov ako učiteľka materskej školy. potom som dala výpoved, lebo sa mi neskytla lepšia ponuka. Dva mesiace som zaevidovaná na úrade práce.Nedávno som zistila, že som tehotná. V septembri nastupujem na nové pracovisko. Z čoho sa vypočíta výška materskej? Bude mať vplyv na výšku, že som bola dva mesiace na úrade práce? Vopred pekne ďakujem za odpovede, lebo sa v tom strácam.
5 komentárov     zbaliť
Mila123 nezabudnite 90 dní (kal) musíte odpracovať v novom zamestnaní, lebo sa Vám bude počítať z predchádzajúceho zamestnania , a teraz záleží kde dosiahnete lepšiu mzdu....
skitn dva mesiace na úrade práce nebudú hrať žiadnu rolu? ak všetko bude v poriadku tak vo februári mam termín, takže mala by som pracovať do decembra vrátane.
Mila123 UP v tomto prípade nehrá žiadnu rolu
veronikasad Ak vydrzis u noveho zamestnávateľa tri mesiace bez PN, materske sa bude počítať z prijmu u nového zamestnávateľa. Rozhodné obdobie bude od 1.9.-31.12.2021, ak materske zacnes poberať v januári 2022.
veronikasad Kedy mas termin porodu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak napr nastúpiš na materskú v marci - tak dávka sa ti bude počítať z obdobia 1.9. - 28.2.
    Ale pozri tu - je to odst2 - ale pozri aj ostatné - záleží aj, či napr tam nebude nejaká PNka a pod. ?
    zze/2003-461/54/2
    po doplnení - notak to zistenie nebolo až tak "nedávno"
    ak budeš robiť do Vianoc - tak RO bude od 1.9. - 30.11., ak nastúpiš až v januári - tak RO 1.9 - 31.12. - ale to máš v tom priloženom odstavci . tak sa snaž, aby bol tam dobrý plat - aj s nejakými odmenami
    Naposledy upravil Katy a R : 30.08.21 at 15:02
    skitn Dakujem veľmi pekne, budem sa snažiť))))

    Ako sa vypočíta výška materského príspevku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.