Zavrieť

Porady

PORADA K NEPOZNANIU !

Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie, vysvetlím: QUEEN, pieseň šov mast gou on... spomínate si?
ŠOU MUSÍ POKRAČOVAŤ - preklad
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ermon
Nie, vysvetlím: QUEEN, pieseň šov mast gou on... spomínate si?
ŠOU MUSÍ POKRAČOVAŤ - preklad
Spomínam, spomínam, uľavilo sa mi, ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Všetko je len o ľuďoch a v ľuďoch. Už veľmi veľakrát sme tu riešili problém zakladania nových a nových tém nováčikmi a nič sme nevyriešili. Dosiahli sme iba to, že sme nováčikov odradili, prípadne sa ich dotkli a oni spätne potom starších členov. Nováčik po registrácii nečíta tieto témy, a bez ohľadu na to, že ho napr. po registrácii nasmerujeme na etiketu porady atd., chce nájsť odpove´d na svoj problém, lebo mu niekto doporučil Poradu ako stránku, kde sa mu to môže podariť. Po čase sa udomácni a nebude to už tak robiť. Mne osobne to nikdy neprekážalo, buď som upozornila linkom na riešenie daného problému inde, prípadne upozornila na odborné články, alebo ak sa niekto pýtal na úplne triviálny problém bez zjavnej námahy tak som jednoducho nereagovala.
Nie som žiadny zdatný obsluhovač PC, nemám ani žiadne nastavenia na Porade /nemám na to ani čas/, ale vždy som si tu našla čo som potrebovala, vyselektovala si a použila pre soju prax, prípadne poradila a hlavne sa neurážala ak mal niekto iný názor ako ja. Takéto komunikácie ma práve naopak takmer vždy posúvali o krok ďalej. Ja osobne som napr. pri zavádzaní top bodov vyslovila názor, že sa bojím o narušenie dobrovoľnosti a spontánnosti Porady, ktorú som si od začiatku cenila najviac a myslím, že sa tak aj čiastočne stalo. Viac sa vychovávame a usmerňujeme ako sa snažíme s nadhľadom pomôcť.
Súhlasím s Katarínou, že je tu poslednú dobu veľa hoby tém na úkor odborných a možno je to aj preto čo spomínala Marína, že sme po dovolenkovom období a parlament nezačal chŕliť svoje perly. Ak k tomu dôjde možno sa nebudeme stačiť čudovať zvýšeným odborným príspevkom. Možno sa to dá jednoducho vyriešiť tým, že tieto témy sa nebudú zobrazovať medzi najnovšími príspevkami, ale len po otvorení príslušnej témy a kto chce tam pôjde a kto nie tak nepôjde...Myslím, že všetko je to o tolerantnosti....a každé selektovanie ľudí napr. typ nováčik, starý člen atď. nikdy nepovedie k vylepšeniu vzťahov na Porade, lebo to tak jednoducho je v ľudskej prirodzenosti...
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

marči
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !

..... Teda ja sa cítim trápne.... už sa mi to dávno nestalo...

... TOTO CHCETE???... veď jej tu bolo fajn medzi nami...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marči
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !
A to už končíš na porade .... ? Čo sa ťa dotklo ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marína
... ale ako príklad uvediem, že máme členku, ktorá má zatiaľ 66 príspevkov a všetky sú samé recepty(okrem 3, ale tie sa tiež týkajú Po porade). Ani jeden odborný príspevok. Opakujem, ani jeden.
Myslím, že to bol tento príspevok.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marči
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !
marči , prepáč ja Ťa ani nepoznám ani som doteraz nečítala Tvoje príspevky , ale veľmi ma mrzí tento Tvoj príspevok ........a ver že nemám veľmi dobrý pocit z Tvojho napísaného krátkeho riadku alebo dvoch .
Ja si myslím , že teraz máme čo nad sebou rozmýšľať ......teraz je to už o ľudoch .....hambím sa za to , čo sa tu deje .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Melnick
[/size]
Táto téma je veľmi vážna. Vyjadrovať sa nebudem,len Ti chcem Gido povedať - neodchádzaj vydrž .
Nedá mi nezareagovať, aj keď som pôvodne vôbec nemala v úmysle sem prispieť vyjadrením svojho názoru. Naozaj bude národným "športom" selektovať a rozhodovať kto tu má právo prispieť svojou radou v akejkoľvek oblasti? Úplne bezdôvodne stratia záujem všetci /dlhšie aj kratšie pôsobiaci vôbec niečím prispieť/. Ani neviem koľkokrát to tu bolo rozoberané. Prosím Vás, nechajme na voľbe /slobodnej/ nech si každý číta čo ho osloví, nech sa každý vyjadrí kam sa chce. Bez selekcie. Tak má porada význam pre každého kto sem chodí či už ako prispievateľ, poradca, alebo ako čitateľ, učiaci sa. Ak to tu má byť čisto odborné fórum, stačí dať do záložky, administrátor odstráni celú hoby tému. Nech to tu ostane o odbornosti, účtovníctve, auditorstve. Myslím, že každému čo vie čítať to bude jasné a nebude to tu zapĺňať a "zavadzať". Bude to ale na škodu tohto fóra.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
marči
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !
Trafená hus zagágala, hovorí staré príslovie. Ale sila človeka nie je v schopnosti sa uraziť, ale zniesť aj kritiku a vysporiadať sa s ňou. A hlavne hľadať riešenie. Súhlasím s tými, ktorí volajú po oddelení odborných príspevkov od voľných tém. Tým sa predsa nič nepokazí. Vadí niekomu , že šuťák je mimo?

PS:Elenka, tu nikto nechce oddeľovať nováčikov od starších členov, ale neodborné témy od odborných .A to pre prehľadnosť Porady, nie je na škodu.
Naposledy upravil účtovník 007 : 25.09.06 at 20:36
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

marči
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! Bolo tu fajn ....
A ďakujem všetkým za rady !
Neodchádzaj, som žena, matka. Mám veľmi rada Tvoje príspevky. Dnes som piekla cesnakové slimáčiky. Sú tu aj takí ako ja a rada čítam aj obyčajné, ľudské sová, nie len citácie zákonov,ktoré samozrejme v svojej profesii veľmi potrebujem. Som ale v prvom rade človek. Tak som sa narodila. Profesiu potrebujem k svojmu uživeniu. Ďakujem a verím, že to nevzdáš hlavne kvôli tomu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

To nie je o husi, ale o tom čo máš v podpise:
Bohatý je ten,kto to čo má,vie v spokojnosti užívať.

Jednoducho nie je každý trafený cez účtovníctvo.... ale baví ho viac varenie no a čo?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
ermon
Jednoducho nie je každý trafený cez účtovníctvo.... ale baví ho viac varenie no a čo?
A práve preto je na škodu oddeliť neodborné príspevky od odborných? Veď ja nechcem nováčikov a prispievateľov do neodborných tém vylúčiť. A porada bola založená práve ako účtovnícke fórum. Práve pre tých trafených účtovníctvom.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Práve to Richard urobil... Už nech toto tu ukonči, lebo končím aj ja, ja som trafená totižto pol na pol.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
No táto téma ma vyprovokovala, aby som spravil niečo predčasne a teda sprístupnil funkciu oddelenia odborných tém od neodborných v rámci nových príspevkov.

Viac info som napísal do oznamov (aby sa to nestratilo v tejto mega-téme .-)
http://www.porada.sk/t32920-sledovan...tml#post303228
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pri tejto téme mám zmiešané pocity, plne súhlasím s Marínou (Evičkou), je to obdobie zaváračiek, ešte sa nič nové v našom parlamente neurodilo. Ale úplne zatracovať všetkých, ktorí sa nevedia orientovať na tejto stránke sa mi zdá nespravodlivé.
Chcem odkázať Vám, Gido, marči a všetci tí, ktorí máte pocit krivdy a ublíženia, neodchádzajte! Ja som pred rokom tiež odišla, tiež som si príliš zobrala k srdcu slová, ktoré boleli, ale neskôr som si povedala, veď tí, ktorí sú mojimi priateľmi, tí, s ktorými sa poznám aj osobne, ale aj tí Poraďáci, ktorých vôbec nepoznám ale ale radila som im nielen cez stránky Porady, ale i SS a maily, si nezaslúžia, aby som ich sklamala! V niečom určite dám za pravdu Kataríne, odsunúť bokom neodborné témy, dať ich do priečinka, ktorý sa bude zvlášť otvárať - veď priznajme si, neraz varíme aj priamo v učtárni, alebo si navzájom radíme vo veciach, kde pustíme len priateľov. A táto stránke je aj o priateľstve, aj o tolerancii okrem toho najdôležitejšieho daňových a účtovných problémov. Určite bude Richard uvažovať o spôsobe odloženia receptára, zdravotných a rodinných problémov do "čajovne", kde si budeme môcť poklebetiť. Ale prečo hneď zatracovať všetkých, ktorí sa tu nevedia zorientovať, chcú pomoc, ale nevedia, že najskôr musia hľadať vo vyhľadávači ( ani ja som to hneď nevedela), som síce stará, aj vekovo i keď môj osobný intelekt nepovažujem za starý a neschopný, ale mám úctu aj k mladej generácii a beriem aj jej názor.
Prosím Vás všetkých, ktorí ste sa zúčastnili tejto debaty, spomeňte si na svoje začiatky a problémy, tiež ste hneď všetko vedeli? A ešte niečo, neselektujme, každý je tu vítaný, kto s dobrým prichádza! Dvere sa ľahko zabuchnú, ale veľmi škrípu pánty pri ich otváraní! Neurážajme všetkých okolo seba len preto, že dnes máme DEŇ BLBEC! Je mi veľmi ľúto tých, ktorých sa to dotklo, ale asi je to pocit preplnenosti! Vari nebudeme hľadať stránky, kde nie sú priatelia, verte, je tam hlucho!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta,
úplne si to vystihla. A mrzí ma, že sa to až takto vyhrotilo.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Richard
No táto téma ma vyprovokovala, aby som spravil niečo predčasne a teda sprístupnil funkciu oddelenia odborných tém od neodborných v rámci nových príspevkov.

Viac info som napísal do oznamov (aby sa to nestratilo v tejto mega-téme .-)
http://www.porada.sk/t32920-sledovan...tml#post303228

Srdečná vďaka.
Keď je človek zaneprázdnený a k porade sa dostane v neskorších hodinách, väčšina doborných tém v nových príspevkoch, pre ktoré tu ja hlavne chodím, sa začali strácať a porada sa stávala pre mňa neprehľadnejšia a tým aj menej zaujímavá, vyžadovala viacej balastového času.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Vlasta, veľmi pekne si to napísala. Plne súhlasím s každým Tvojim riadkom a verím, že Marči aj ostatní ktorí sa urazili sa sem vrátia. Ty si mi veľmi pomohla si vzácny človek. Ďakujem za Tvoje rady. Ja si myslím, že s témami, kde sa stále citujú zákony a ich pragrafy sa priateľské vzťahy nedajú vytvoriť. Priateľstvá sa vytvoria práve v neodbornej téme a je to úžasné. Rada od priateľa či odborná, alebo iná je veľmi vzácna. Vzťahy si treba vážiť, koho téma pokec nezaujíma nemusí ju čítať.
Cila
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať