Zavrieť

Porady

PORADA K NEPOZNANIU !

Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Dva metre.
Ked sem niekto vnesie politiku a predvolebnu kampan, to je OK.
Ked sem niekto vnesie buchty, to uz OK neni.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze aj politika aj buchty k zivotu patria. A co sa tyka tejto temy-podla mna - vela kriku pre nic. Co ma zaujme, to si precitam, co nie, to ignorujem.
0 0
Gido Gido

Gido je offline (nepripojený) Gido

Dovolim si v rámci tejto témy poďakovať všetkým, ktorí reagovali na môj príspevok. Som milo prekvapený a Vaše príspevky si cením viacej, ako body, ktoré som za moje účinkovanie dostal. A je to dôvod, prečo sa nenechám odradiť. Ďakujem Vám a pekný zbytok dňa prajem všetkým!
P.S. A oboznamujem sa so všetkými príspevkami, aj s pečením, aj s výmenou tonera...
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Ja som tiež člen ktorý sa zapája do rôznych tém ktoré ma oslovia. Najviac som však povďačná za odborné témy ktoré mi ušetrili už niekoľko tisíc Sk na pokutách a to sa cení. Som veľmi povďačná že som raz náhodou zablúdila k takým úžasným ľuďom cez vyhľadávač. Ďakujem aj starým aj novým prispievateľom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dávam záverečnú bodku za touto témou.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Gido
Dovolim si v rámci tejto témy poďakovať všetkým, ktorí reagovali na môj príspevok. Som milo prekvapený a Vaše príspevky si cením viacej, ako body, ktoré som za moje účinkovanie dostal. A je to dôvod, prečo sa nenechám odradiť. Ďakujem Vám a pekný zbytok dňa prajem všetkým!
P.S. A oboznamujem sa so všetkými príspevkami, aj s pečením, aj s výmenou tonera...
No veď preto.

Jéééééj nevšimla som si záverečnú bodku,ja truhlík. Prepáčte.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nedá sa nereagovať napriek bodke, mrkla som do profilu:Gido, takého zdatného poraďáka by bola škoda, nedaj sa odradiť
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

willma
nedá sa nereagovať napriek bodke, mrkla som do profilu:Gido, takého zdatného poraďáka by bola škoda, nedaj sa odradiť
No, myslím, že už super, takže toľko ho zas nechváľte, lebo nám zostané namyslený...

Pozrite ako sa rozšupol, tuším vyhlásim súťaž o voľbu Maskot Porady:
Podľa ZoDP (§ 8) si povinná platiť daň z príjmu a pokiaľ si nadobudla vlastníctvo vydržaním t.r., nevzťahuje sa na teba oslobodenie od dane podľa § 9 ZoDP, teda pokiaľ predmetné nehnuteľnosti predáš, si povinná platiť daň z príjmu, ktorý získaš predajom týchto nehnuteľností. Iná by bola situácia, keby si nehnuteľnosti zdedila v dedičskom konaní po rodičoch. Podrobnejšie (výpočet...) najdeš v ZoDP v Zákony na Porade.
Zatiaľ navrhujem Gido, lebo tuším vedie
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

udelila som súhlas, prečo svieti v ľavom dolnom rohu nápis
,,,,zrušiť môj súhlas,,,
Čo mám urobiť, aby to tam nebolo.
ďakujem za radúúúúúúú
Iveta N
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
IVETA N
udelila som súhlas, prečo svieti v ľavom dolnom rohu nápis
,,,,zrušiť môj súhlas,,,
Čo mám urobiť, aby to tam nebolo.
ďakujem za radúúúúúúú
Iveta N
Tam klikneš len v prípade, ak chceš súhlas zrušiť!
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
čafte Poraďáci, pôvodne som nechcela napísať do tejto témy ništ, ale to by som nebola já, keby som nenapísala svôj názor.
Súhlasím s tým, že tá téma bola založená pre nič za nič, veď Richard tu pekne rozdelil tú stránku na odborné a na neodborné.
ja si myslím, že keď je tu téma napr. " zdravie", alebo čo ja viem čo ,tak každý si môže napísať čo chce a kto chce to bude čítať a kto nechce to čítať nebude, nechápem vlastne o čo tu šlo

:p :p a ešte Gidovi, nechcem ho uraziť a nechcem vyzerať ako nemtudko, ja si ho vážim, že prispieva tu so svojími príspevkami, ale pjosím Vás už ho toľko nechváľte, lebo bude namyslený a potom čo veď je právnik :p
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ak máš pocit, že bola táto téma založená pre nič za nič, prečo sem prispievaš ?
Ak ti porada vyhovuje tak ako je teraz, nič si meniť nemusíš, tak načo sa nad tým vôbec vzrušuješ, to teda neviem.
Ak si doteraz nepochopila na čo bola táto téma založená, tak si ju skús prečítať od začiatku a možno pochopíš.
Si zaregistrovaná ako 14.180ta, tak nemôžeš vedieť ako vyzerala porada pred dva a pol rokom.
Starší poraďáci vedia.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Katka, je to síce len zo zvedavosti sa chcem spýtať, kde zistím ako koľká som bola zaregistrovaná na porade? By ma to len tak pre informáciu zaujímalo .
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Zuzanka stačí, keď sa postavíš na hociktoré meno poraďáka a dole na lište sa ti zobrazí číslo.

Ty si 59ta.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Aháááá...díky, toto som si nikdy nevšimla
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Katarína STR
Ak máš pocit, že bola táto téma založená pre nič za nič, prečo sem prispievaš ?
Ak ti porada vyhovuje tak ako je teraz, nič si meniť nemusíš, tak načo sa nad tým vôbec vzrušuješ, to teda neviem.
Ak si doteraz nepochopila na čo bola táto téma založená, tak si ju skús prečítať od začiatku a možno pochopíš.
Si zaregistrovaná ako 14.180ta, tak nemôžeš vedieť ako vyzerala porada pred dva a pol rokom.
Starší poraďáci vedia.

Kati , prosím Ťa pekne čo to má znamenať, že prečo sem prispievam? no veď preto, prečo aj tí ostatní a prečo aj Ty nemyslíš??.
Prečo cítim z tvojho príspevku hnev? veď Ty chceš zmeniť a Ty sa vzrušuješ nemám pravdu? veď keby si nechcela natom zmeniť, tak by si nebola založila túto tému. My ostatní sme len prispievali.
no a čo je natom, že som 14180tá??? nerozumiem. to máš pravdu, že pred dva a pol rokom som nevidela ako vyzerala táto stránka, lenže vtedy som ani len netušila, že jestvuje táto výborná stránka.
ja som vďačná, že sú tu aj neodborné príspevky čo sa týka nie len účtovníctva. ale ako som už písala vyššie, tak preto sú tu šuplíky všelijakej témy a preto boli vytvorené Richardom, aby sa tu mohlo baviť o všeličom.
a nie len o účtovníctve.
mimochodom teraz mi napadlo, aj Súkromné Správy patria do účtovníctva???ja si myslím že to tiež nepatrí do účtovníctva, a predsa jestvuje a nikto proti tomu nič nemá.

ale už nebudem sem prispievať, nechcem, aby mi niekto vynadal, že sa vadím.
to rozhodne nie!!!!:p
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Nedalo mi nereagovať. Milujem PORADU a priznám sa, že denne ju hneď ráno pozerám aj stránky "po porade" a beriem to tak, že je to stránka pre účtovníkov a ich život, no a k tomu patrí aj sradna či smútok. Ale súhlasím s tým, že v prvom rade je to stránka ODBORNÁ. No a prečo je tu menej odborných vecí??? Myslím si, že je to tým, že sa veľa problémov rozobralo a ľudia si ich nájdu už v archíve rozobrané a preto nemajú potrebu sa pýtať na to čo sa už niekto opýtal a bolo mu odpovedané, preto sa tu často objavujú články "oddychové". Ale myslím si, že koniec roka sa blíži a naši zákonodárci a blížiace sa uzávierky opäť roprúdia bohatú ODBORNÚ debatu.

Tak sa majme všetci radi..... či máme 5 alebo 5000 príspevkov.
Vo všeobecnosti súhlasím so symbolickým spoplatnením vstupu napríklad 300 SK ročne
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Myslím, že táto téma by sa mala už naozaj uzavrieť. Začína to tu podľa môjho názoru zachádzať už pridaleko. Ja tiež patrím k novým členom a stále tu cítim to členenie na nováčikov a starých členov. A pre nás nových, to naozaj nie je príjemné.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

uf, no este stastie, ze patrim medzi "hornych 10-tisic"... ci prvych 10-tisic, ci ako to je vlastne? hm, ale asi to bude dolezite, ze?

no ja osobne by som sem uz nechcel prispievat najma z dovodu, ze chodim na poradu riesit veci odborne, co tato tema rozhodne nie je...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať