Zavrieť

Porady

PORADA K NEPOZNANIU !

Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
bepo
Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete
Peťo, nová funkcia na Porade..
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
bepo
Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete
- nesranduj a neprovokuj :-) nechceš to vydať knižne? Myslím že by si musel zohnať zopár regálov po Leninových spisoch hihi
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Nesúhlasím Katarína s tvojím názorom, že by mali mať noví členovia odporučenie už zaregistrovaného člena. Ja som sa k Porade tiež dostala len vďaka mojej kamarátke, čo mi povedala, že niečo také existuje. A keď som začínala s účtovníctvom a nemal mi kto poradiť, bola by som vtedy "ruky nohy bozkávala" za Poradu. A že "noví" len berú a nič nedávajú si myslím je dosť logické. Veď kto začína, tak sa hlavne učí a až keď nadobudne skúsenosti a istotu, odváži sa poradiť aj iným. Ja mám tiež ešte obavy poradiť, alebo sa bojím tváriť "múdro". A že je na Porade veľa iných tém, ako účtovníckych? Ja si ráno prebehnem najnovšie príspevky a pozriem len tie pre mňa zaujímavé, nik ma nenúti čítať neodborné oddychové témy. A keď mám na ne chuť a čas, rada si prejdem aj tie. Nie som na Porade dlho, neviem, ako vyzerala v začiatkoch, ale mne sa páči. Ale musím ti uznať, že ozaj je na nej veľa tém mimo účto apod., ale nevadí.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ja sa takisto prikláňam k názoru že neodborné témy by mali byť oddelené od odborných čo už vlastne Richard umožnil pridaním novej možnosti, pretože ked si kliknem na najnovšie príspevky s úmyslom dozvedieť sa niečo nové z oblasti napr. dph alebo niekomu pomôcť a nájdem tam kopec neodborných tém láka ma pozrieť aj do tých a potom sa preberiem po pol hodine že som sa zabudla napr. pri čítaní receptov namiesto toho aby som sa venovala tomu čo potrebujem pre svoju prácu alebo niekomu pomohla.
Je to ozaj fakt že v poslednom čase sa tie neodborné príspevky veľmi rozmohli pretože niekedy som ich ani neregistrovala keď to bol každý desiaty ale teraz je už pomaly každý druhý príspevok neodborný tak ma to samú zlákalo že som prispela aj tam - čo vôbec nebol môj prvotný zámer.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Musím reagovať na všetky vaše príspevky. Nebolo mojím úmyslom sa niekoho dotknúť, alebo nedajbože uraziť. Ako v každej téme sa to zvrtne na samé urážanie. Ja som túto tému založila, aby sme všetci vyjadrili svoj názor na momentálny výzor porady a nie aby sa tu urážali nováčikovia, alebo že ich medzi seba nechceme. To v žiadnom prípade.
Vyslovila som len svoj názor, že porada sa fakt zmenila na nepoznanie.
Myslím, že tí starší poraďáci mi dajú za pravdu.
Ale to neznamená, že by som si nerada pozrela nejaký ten recept, keď práve nemám náladu pracovať. Alebo si pozriem niečo na rozveselenie, ako sú srandičky. Nie som za to, aby sa tieto témy úplne vymazali, alebo vôbec nepísali. Práve naopak. Ale myslím si, že až moc prevládajú tieto témy a stráca sa odbornosť tejto porady. A možno je to fakt len týmto ročným obdobím. Ale treba sa nad tým aspoň zamyslieť, či nie ?
Len na toto som chcela poukázať.
A čo sa týka nováčikov a ich registrácie, tak zase sa to zle pochopilo. Padá to hlavne na tých, ktorý fakt prišli na poradu iba kôli receptom, súkromný problémom a podobne. Ja netvrdím, že im netreba poradiť, alebo nebodaj ich za to vyhodiť a neakceptovať ich. Každý nový člen na tejto porade je vítaný. Len som chcela poukázať na to, že nie každého to musí zaujímať.
Presne tak, ako sa urazili tí, na ktorých sa poukázalo, že sú len receptoví, presne tak sa môžu uraziť aj tí, ktorí sú len účtovníci a absolútne ich nezaujímajú súkromné problémy druhých. Porada je o tom, aby sa rešpektovala jedna aj druhá skupina. Každý jeden člen porady tu má právo byť. Má právo sa vyjadriť. Len sa nemôžeme zastávať len nováčikov a stále ich obhajovať, že sú tu noví. V tejto téme som predsa nehovorila len o znovu založení rovnakých tém. Ale hlavne o prevládaní receptov a súkromných rád hlavne nováčikmi.
Chcela som, aby sa upozornilo na hlavnú podstatu tejto porady. Preto by sa mi zdalo správne, aby sa napríklad nezobrazovali všetky témy "PO PORADE" v posledných témach. Kto bude mať záujem, tak si do toho šuflíka zájde. A hlavné je, že by mali byť zvýraznené odborné témy. Súhlasíte ?
Jediné, čo by som dala zobrazovať medzi posledných 15 tém by boli stretnutia poraďákov. Zdá sa vám to taký problém ? Zdá sa vám, že by sa tým mali uraziť tí, ktorí majú radi recepty a iné hobby ? Ja teda nie.
Veď ako je oddelená DPH od DANE Z PRÍJMOV, tak by boli oddelené aj recepty.
A DPH sa predsa neurazí na inú daň, len preto, že je v inom šuplíku.
Nerobte z tejto témy katastrofu, alebo strašiaka na nováčikov.
Práve naopak. Išlo mi iba o zlepšenie prehľadnosti porady.
Ja osobne tu poznám veľmi veľa nováčikov a musím povedať, že nie sú o nič horší ako tí skúsenejší poraďáci, len im chýba troška viac praxe a možno odvahy sa zapojiť no nových a odborných tém.
Skúste sa nad touto témou zamyslieť a hlavne pousmiať. Veď ide o našu poradu. Patrí všetkým a preto každý si môže povedať svoj názor ako by si ju predstavoval. A presne to a iba to som urobila ja.
Len som chcela vedieť váš názor. Ak by sme sa nezhodli v názoroch, nič sa nedeje, prispôsobím sa väčšine.
Skúste nad tým pouvažovať úplne v klude.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

renatan
Nesúhlasím Katarína s tvojím názorom, že by mali mať noví členovia odporučenie už zaregistrovaného člena. Ja som sa k Porade tiež dostala len vďaka mojej kamarátke, čo mi povedala, že niečo také existuje. A keď som začínala s účtovníctvom a nemal mi kto poradiť, bola by som vtedy "ruky nohy bozkávala" za Poradu. A že "noví" len berú a nič nedávajú si myslím je dosť logické. Veď kto začína, tak sa hlavne učí a až keď nadobudne skúsenosti a istotu, odváži sa poradiť aj iným. Ja mám tiež ešte obavy poradiť, alebo sa bojím tváriť "múdro". A že je na Porade veľa iných tém, ako účtovníckych? Ja si ráno prebehnem najnovšie príspevky a pozriem len tie pre mňa zaujímavé, nik ma nenúti čítať neodborné oddychové témy. A keď mám na ne chuť a čas, rada si prejdem aj tie. Nie som na Porade dlho, neviem, ako vyzerala v začiatkoch, ale mne sa páči. Ale musím ti uznať, že ozaj je na nej veľa tém mimo účto apod., ale nevadí.
Veď so mnou ani nemusíš súhlasiť. Na to som založila túto tému, aby sa vyjadril každý jeden poraďák, ktorý ma o to záujem.
Ani som nepovedala, že sa to musí urobiť tak, ako som ja napísala.
Len som dala návrh. Nič viac.
Naposledy upravil Katarína STR : 26.09.06 at 07:20
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Katarína, myslím že tvoj návrh je už vyriešený, takže choď do svojich nastavení a môžeš si upraviť vzhľad "Nových príspevkov".
Neboj nie si sama, názory o nevhodnosti hobby Porád som dostával od začiatku ich vzniku. Považoval som ich za menšinové ...
Doterajšie riešenie filtrovania nových tém bude postačujúce. Skôr či neskôr spravím samostatné Porady na niektoré horúce hobby-Porady.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ďakujem pekne
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja by som len chcela dodať , že zmena je život a nikto nemôže očakávať ,že Porada bude stále taká ako bola na začiatku. Pamätám sa na to, keď Richard zmenil šuťák - koľko bolo sťažností a funguje ďalej a tí čo ho mali radi , šuštia tam naďalej. Pozrite si len koľko má Porada už členov, veď len ten počet prispel k výraznej zmene. Porada sa vyvíja a má podľa mňa dobrý smer...Richard dobre si to vymyslel v tých nastaveniach. Ja si rozhodne nič meniť nebudem, chcem vidieť všetky témy, chýbalo by mi, keby som videla z Porady len ten odborný "výcuc". A potom, na Poradu sa dostávajú poväčšine ľudia, ktorí si tu hľadajú odpovede na ich otázky. Ak to nie je zdatný účtovník , asi ťažko bude radiť v tejto oblasti. A zrejme chce byť aj on užitočný, tak prispieva radami v oblasti receptov a záhradky alebo iných Hoby tém. Máme mu to zazlievať?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No a takéto riešenie sa mi páči.
Kto chce si upraví poradu len na témy odborné a kto nechce, tak si nič meniť nebude, nechá si všetko po starom.
Takto nebude nikto obmedzovaný alebo tlačený do takého formátu porady, ktorý sa mu páčiť nebude.
O toto mi šlo. Nájsť také riešenie, ktoré bude vyhovovať každej skupine na porade. Preto bola založená táto téma.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Gido
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
Gido, po dvoch týždňoch od registrácie za člena Porady získať 42 súhlasov a 20 bodov, to o niečom svedčí. Nie je nový člen ako nový člen.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Táto téma sa naozaj rozmohla, od včera ju sledujem, a priznám sa ako nováčik som večer zaspávala so zmiešanými pocitmi. Som tu síce krátko, ale veľmi RADA. Ale po prečítaní dnešných príspevkov som si istá, že sa to dorieši a aj Tí "urazení" a aj Tí "ktorí nechceli uraziť" ostanú Porade verní.

PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"
Naposledy upravil EkoMax : 26.09.06 at 11:52
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

EkoMax
Táto téma sa naozaj rozmohla, od včera ju sledujem, a priznám sa ako nováčik som večer zaspávala so zmiešanými pocitmi. Som tu síce krátko, ale veľmi RADA. Ale po prečítaní dnešných príspevkov som si istá, že sa to dorieši a aj Tí "urazení" a aj Tí "ktorí nechceli uraziť" ostanú Porade verní.

PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"
Som rada, že sa táto téma neminula účinku. Predpokladám, že aj poraďáci neprispejúc sem svojím názorom, alebo pripomienkou si túto tému prečítali. A možno aj vzali k srdcu.
Posudzujem aspoň podľa videní tejto témy, ktorých je momentálne cez 3500 a to je už celkom dosť.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

EkoMax
PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"
no neviem, ja som dnes videl aspon 3 blahozelania (aj ked su na spodnej liste a na kazdej moznej stranke, typu zoznam, atlas, azet, atd.), minimalne 4 temy ohladom jedla, a aspon 2 typu "nemam cas si precitat zakon, aka je lehota na zaplatenie dane?" alebo "aku ma adresu urad xy?"...

na druhej strane pridal som otazku (podotykam ze odbornu), ktora opat zostala nepovsimnuta...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Od prečítania témy "Porada k nepoznaniu" som váhala či prispieť príspevkom, alebo neprispieť. Chcela by som poznamenať, že napr. pre mňa sú odborné témy aj "v hobby, po porade". Bez vašich odborných rád by som asi nikdy nemala korčule. A bolo to také jednoduché! Zadať do vyhľadávača to správne slovo a prečítať si tému a vaše rady ohľadom in line korčúl. Ja si tiež témy prispôsobovať nebudem, čo chcem, to si nájdem, ak viem, tak poradím v hociktorej téme. A prosím, zaujíma ma, ak bude mať niekto poradu "šitú na svoju mieru", tak ak si vo vyhľadávači zadá nejaké slovo tak mu ukáže aj neodborné témy ak sa to slovo v nich nachádza?
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Myslím si, že tu už bolo fakt dosť povedané zo všetkých možných uhlov. Mali by sme túto tému uzavrieť, nakoľko hlavný dôvod celej tejto debaty už pominul vďaka Richardovi, ktorý veľmi promtne zareagoval. Umožnil každému, aby si mohol vyselektovať vo svojich nadstaveniach to, čo chce čítať a čo koho zaujíma. Vďaka mu za to. Myslím, že tu išlo hlavne o to. Nikto tu nechcel nikoho napádať a už tobôž uraziť. Téma sa trochu zvrtla aj iným smerom, ale navrhujem všetkým, aby nechali tému odpočívať v pokoji, nakoľko splnila svoj účel a problém sa vyriešil.
Ak chcete niekto ešte niečo riešiť, prosím založte si novú tému. Je to samozrejme len môj názor a návrh. Nemusíte s ním samozrejme súhlasiť. Ďakujem za pochopenie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jozef I
Ak chcete niekto ešte niečo riešiť, prosím založte si novú tému. Je to samozrejme len môj názor a návrh. Nemusíte s ním samozrejme súhlasiť. Ďakujem za pochopenie.
Založíme tri témy-v jednej kde sa bude súhlasiť,v druhej bude proti a v tretej budú nerozhodnutí
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
peťo..a ty sa snaž...alfa či beta verziu porady mi v sobotu prines...aby si to nemal moc ťažké a nemusel objednávať kamión..uľahčím ti to..stačí cd-verzia
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Aj keď už bolo povedané, aby sa do tejto témy neprispievalo, nedá mi po prečítaní 8 strán neprispieť.

Ja si myslím, že všetko je to o tom, že Richard nás veľmi rozmaznal, pretože vytvoril takú perfektnú a skoro dokonalú stránku. Veď sa pozrite na iné fóra. Ani jedno nie je takto podrobne členené a prehľadné. Ja som sa už aj pristihla, ako v inom fóre debatujem o tom, že je niečo zle zaradené, že sa to netýka témy,....a podobné veci, ktoré sú na porade samozrejmé, ale ktoré ľudia, čo poradu nevideli nechápu. To už je "poraďácka deformácia".

Takže len toľko, lebo o ostatnom tu už bolo povedané z každej strany...

Prajem ešte krásny dník ....a trocha sa usmejte ...
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ja ešte trochu zareagujem, hoci tu bol návrh uzavrieť túto tému. Som tu pomerne krátko a bola som od začiatku nadšená takouto vecou akou je PORADA a ľuďmi kt. sú ochotný pomôcť a to hlavne rýchlo. Až cca po mesiaci som sa zaregistrovala a kým som zadala otázku radšej som prešla odkazy krížom krážom aby som sa vyhla dvojitému zadaniu témy.Ak som s niečím súhlasila alebo vedela, tak som sa tešila že som to vedela a vedela som to práve z porady a trochu som sa hnevala na pýtajúceho sa že si to nepohľadal tak ako ja, ale zadal novú tému. Uznávam že človek je tvor mnohokrát pohodlný a tak aj ja mnohokrát najprv hľadám odpoveď na porade a až potom v knižkách.
Takže si idem pozrieť tie nastavenia a teším sa na spoločnú spoluprácu nás všetkých. a ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať