Zavrieť

Porady

PORADA K NEPOZNANIU !

Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja by som niečo z mojich pocitov .......áno som starou členkou PORADY od 9/2004 isto viete/myslím starších poraďákov/ , že som sa snažila a za to obdobie prispela aj ja akou takou radou , ale dobre vieme , že tu bolo aj veľa narážiek a slovných útokov voči poraďákom , čo mňa osobne veľmi znechutilo a toho času idem do tej témy , kde na mňa nikto neútočí ......mám pokoj .
Ja si osobne myslím , že máme dosť svojich problémov a nie ešte si prikladať problém týkajúci sa PORADY , ako ma niekto niekde zvrzá a podobne .......nie ......na to som už dosť stará . A posledné toho ročné prípady nosím ešte stále v sebe a bolo ich viac než neúrekom .

To znamená že medziľudské vzťahy sa nedajú prehliadnuť a zároveň sa nedá prehliadnuť aj fakt , že sa PORADA mení . Ono to proste spolu všetko súvisí .
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ahojte,

som rád že zdieľate podobný názor ako ja :-)

potrebu prečistiť a rozčleniť Poradu už vnímam dlhší čas. Porada je super vec, ktorá môže slúžiť veľa ľuďom, nie len účtovníkom a podnikateľom.
Aj preto uažujem o vytvorení samostatných častí, ktoré by sa týkali iných ako účtovno-daňových tém.
Niektoré hobby-tému asi ostanú aj v rámci účtovnej porady, ale možno vytvorím možnosť nastavenia "najnovších tém" kde si budete môcť nastaviť ktoré Porady sa Vám v nich majú zobrazovať (nevýhoda však je v tom, že nie každý prelúska Poradu natoľko aby si ju vedel poriadne prispôsobiť svojim potrebám - myslím čo sa týka technického zvládnutia).

Ďalším riešením bude VIP členstvo, ktoré prinesie viacero výhod a bude slúžiť na "profesionálne" využívanie Porady. Teraz však nechcem predbiehať o čom to všetko bude, pretože na tom len pracujem. Už som to plánoval spustiť, ale povinnosti v práci mi nedovolili dokončiť všetko čo potrebujem k spusteniu VIP členstva.

Všetko sa vyvíja, verím že aj Porada, verím že k lepšiemu :-) ... riešenie sa nájde
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

suhlasim - stava sa tu z toho klebetnik... aj ja som tu pred casom pisal nieco v tom duchu, ze tu pokecove temy zacinaju prevysovat nad odborne, bol som vsak viac-menej uzemneny... nuz tak som ticho... a pri hladani informacii zacinam uprednostnovat ine stranky...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa by potešilo, keby sa po kliknutí na najnovšie príspevky v nejakom ďalšom okienku - stĺpci zobrazil posledný príspevok. Tak by som nemusela ísť do témy, ktorá ma zaujíma, aby som si iba prečítala príspevok.
Viem, že by to bolo viac informácií naraz, ale zrejme by to nám ušetrilo čas. Je to zrealizovateľné?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Richard

Ďalším riešením bude VIP členstvo, ktoré prinesie viacero výhod a bude slúžiť na "profesionálne" využívanie Porady. Teraz však nechcem predbiehať o čom to všetko bude, pretože na tom len pracujem. Už som to plánoval spustiť, ale povinnosti v práci mi nedovolili dokončiť všetko čo potrebujem k spusteniu VIP členstva.

Všetko sa vyvíja, verím že aj Porada, verím že k lepšiemu :-) ... riešenie sa nájde
Richard, ale predsa nepovieš bližšie o VIP členstve? Som zvedavá, možno aj iní poraďáci.Hm?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
renča1
Richard, ale predsa nepovieš bližšie o VIP členstve? Som zvedavá, možno aj iní poraďáci.Hm?
Áno, aj mňa to zaujíma, ak by to rozšírilo možnosti práce s poradou. Všimla som si, že v nastaveniach je možnosť požiadať o členstvo vo VIP klube, ale nie je jasné, aké sú podmienky. Čo keď nie som dosť dobrá

dana
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Katarína STR
Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.
Pekný príklad je téma:
http://www.porada.sk/t32717-kei-to-meka.html
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
rosemary
Súhlasím s Katkou. Tiež mi nevadí sem tam nejaké odľahčenie, ale 90% príspevkov je iba vykecávanie. No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......a to niečo signalizuje
Nezmizli....len asi majú aj iné povinnosti a iný nick..karkulka je dnes brm.
0 0
Gido Gido

Gido je offline (nepripojený) Gido

Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Richard
nevýhoda však je v tom, že nie každý prelúska Poradu natoľko aby si ju vedel poriadne prispôsobiť svojim potrebám - myslím čo sa týka technického zvládnutia).
Richard,
stačí jednoduchý návod...a kto už si ten neprečíta...tomu to nemôže potom vadiť, že je tu veľa tém...ale zvyšok si to bude môcť upraviť podľa svojho a myslím si, že by to pomohlo ..

napr. ja ..nemám nič spoločné s účtovníctvom a mzdami....
ale bavia ma tu iné témy...a tak by som si vyselektovala, čo chcem a čo nechcem ...a nemusela by som sa tak preklikávať rôznymi príspevkami...
aj keď zase je to zase len o práci s poradou...
dá sa to urobiť aj tak, že témy, ktoré ma zaujímajú si vložím medzi sledované...a už len pozriem...či tam nie je nový príspevok...a nemusím sa tu brodiť témami, ktoré nemusím

pre rosemary: - Hani, nakoľko zmenou zamestnávateľa pracujem v úplne inom odbore..nemusím tu byť tak často a nasávať informácie...navyše niečo sa tu stratilo rôznymi zmenami, možno nie práve k lepšiemu...takže už ma to tak moc neláka ..ale som tu...

a čo sa týka nováčikov...niekomu to trvá dlhšie, než sa začlení, niekto s tým nemá žiadne problémy....ale nedelila by som tu ľudí na tých tzv. mazákov a nováčikov....a účtovníkov a neúčtovníkov...
zato sa tá stránka volá porada..aby sme si tu navzájom pomáhali a nehľadali chyby na druhých ...keď viem poradím, keď neviem..idem ďalej..
Naposledy upravil Hlinkovx : 25.09.06 at 16:31
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja osobne navrhujem, že novú tému by mohol založiť nový člen po prispení aspoň 50 príspevkov v odbornej časti, prípadne získaní 5 porada-bodov v odbornej časti, prípadne na základe odporúčania nejakého poraďáka z prvých štyroch strán TOP poradcov (prípadne iné návrhy).
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Gido
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
Však to nemyslíš vážne ? Bolo úžasné sledovať tvoj raketový vstup - čo príspevok, to bod !
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Braňo
Ja osobne navrhujem, že novú tému by mohol založiť nový člen po prispení aspoň 50 príspevkov v odbornej časti, prípadne získaní 5 porada-bodov v odbornej časti, prípadne na základe odporúčania nejakého poraďáka z prvých štyroch strán TOP poradcov (prípadne iné návrhy).
Braňo, Braňo, aj keď Ťa ľubkám..starí členovia sa už boja niečo pípnuť a Ty chceš, aby nový člen pípol aspom 50x a až potom mal možnosť založiť novú tému a tých 5 bodov..Už budem tichúčko, a ak budem mať možnosť budem sem nakúkať.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

[,,,a čo sa týka nováčikov...niekomu to trvá dlhšie, než sa začlení, niekto s tým nemá žiadne problémy....ale nedelila by som tu ľudí na tých tzv. mazákov a nováčikov....a účtovníkov a neúčtovníkov...
zato sa tá stránka volá porada..aby sme si tu navzájom pomáhali a nehľadali chyby na druhých ...keď viem poradím, keď neviem..idem ďalej..[/QUOTE],,,,


úplne s týmto súhlasím a musím sa zastať tkzv,,, nováčikov,, pretože patrím aj já k nim treba s tým niečo urobiť to je pravda .Nie sme všetci rovnakí.A nové témy čo sa týka o receptoch ....... atď nezakladajú len nováčikovia.
Verím že sa nájde správne riešenie a nejaká múdra hlavička si s tým poradí,pretože sem chodím vždy rada a nájdem si tu odpoveď na každý problém a čo je hlavné je tu ochota pomôcť a bolo by škody , keby zopár jednotlivcov narušilo tak skvelú stránku.

/Teraz sa mi práve stalo že mi príspevok zaradilo úplne inam , pretože
sú tu dve rovnake témy/ alebo potom už asi nie som ,,PC zdatná,,

Iveta N
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ivet...iba tak na okraj síce
keď sa robí citácia príspevku... to [ quote= ] musí byť na začiatku ako aj na konci citovaného [ / quote ]
NICK
bla bla...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Aj keď je tu rôznorodosť názorov, a o tom je život, nemám pocit, že niekto z diskutujúcich chcel odradiť nováčikov. Jednoducho bol zámer vylepšiť čo sa vylepšiť dá, a upozorniť na chyby, ktoré Poradu neposúvajú vpred.Takže každý nováčik je tu vítaný a každému je daný priestor zaradiť sa. Aj celková diskusia postupne zjemňuje ostrie hrán, čo je veľmi pozitívne. A nakonie. Čo si budeme nahovárať. Aj nie veľkí fandovia tém babských v počte videní jasne dokumentujú, že do nich nazrú. A často. Takže pre každého sa nájde, čo práve potrebuje. A tak nech to tu v zhode a pohode pokračuje naďalej.
P.S. pre Ivetku N a nováčikov
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Hlinkovx
ivet...iba tak na okraj síce
keď sa robí citácia príspevku... to [ quote= ] musí byť na začiatku ako aj na konci citovaného [ / quote ]

Veď píšem, že nie som ,,PC zdatná ,, vymazala som aj to čo som nechcela

IVETA N
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Čo je dnes??? Čierny deň porady? Vládne tu pochmúrna nálada... Ľudia, poraďáci, hádam sú to len neni jesenné depresie? Zabudnime na všetko a troška sa tolerujme... Póóózrite koľko sme tu toho spoločne už popísali... To by bolo dielo ako Leninove spisy... Tak :
THE SHOW MUST GO ON....
Zajtra bude veselšie, verím tomu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Gido
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...

Táto téma je veľmi vážna. Vyjadrovať sa nebudem,len Ti chcem Gido povedať - neodchádzaj vydrž .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ermon
Čo je dnes??? Čierny deň porady? Vládne tu pochmúrna nálada... Ľudia, poraďáci, hádam sú to len neni jesenné depresie? Zabudnime na všetko a troška sa tolerujme... Póóózrite koľko sme tu toho spoločne už popísali... To by bolo dielo ako Leninove spisy... Tak :
THE SHOW MUST GO ON....
Zajtra bude veselšie, verím tomu.
Ja som tu nová nerozumiem hore uvedenej vete
Zajtra bude veselšie, verím tomu..je preklad
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať