Zavrieť

Porady

Je možné na jednu darovaciu zmluvu napísať nehnutelnosti, ktoré každá má iný list vlastníctva?

Napr. pol domu ktorý je na liste vlastníctva XXX a pozemok, ktorý je na liste vlastníctva ZZZ. Môže to byť súčasťou jednej darovacej zmluvy? Či treba dať urobiť darovaciu zmluvu podľa jednotlivých listov vlastníctva, aj keď ide stále o toho istéhé darcu aj obdarovaného? Nehnutelnosti sú evidované v jednom katastrálnom úrade ale na rôznych katastrálnych územiach. (pozemky, ktoré patria pod jeden okresný úrad - katastralny odbor v rôznych dedinách)
Naposledy upravil Viera R. : 23.11.21 at 08:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predmetom jedného návrhu na vklad môže byť len jedna zmluva obsahujúca prípadne aj viac právnych úkonov. Každý právny úkon treba presne popísať v zmluve aj v návrhu na vklad (čísla LV, budova na pozemku číslo ...).

    V určitých prípadoch, napr. zlučovania, je je treba priložiť geometrický plán - je grafickým znázornením nehnuteľností, ktoré vzniknú rozdelením alebo zlúčením nehnuteľností, vyjadruje stav nehnuteľností pred zmenou a po zmene s uvedením doterajších a nových parcelných čísel, výmer, druhov pozemkov a ďalších údajov.

    Podľa § 22 ods. 3 katastrálneho zákona: Ak sa zápis práv k nehnuteľnostiam vkladom týka nehnuteľností nachádzajúcich sa v územnom obvode viacerých správ katastra, je príslušná konať o celom návrhu ktorákoľvek z príslušných správ katastra. Správa katastra, ktorá o návrhu koná, bezodkladne upovedomí o začatí konania dotknutú správu katastra. Správa katastra, ktorá o povolení vkladu rozhodla, jedno vyhotovenie zmluvy s vyznačením rozhodnutia o povolení vkladu zašle dotknutej správe katastra.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../20191001.html
    Naposledy upravil Mária27 : 02.12.21 at 17:05
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viera R. Ďakujem Vám za odpoveď. Prosím ešte keď ide o spoluvlastnícky podiel 1/2 ,(daruje sa 1/2 nehnutelnosti) môžem napísať darovacej zmluve že darca je vlastník nehnutelnosti (keď vlastní polku), tak ako keď je spoluvlastnícky podiel 1/1 ? Pri popise parcely, ..... sa napíše spoluvlastnícky podiel 1/2 .
    Chobot Veď napíš, že darca je vlastník nehnuteľnosti v podiele 1/2.
    Viera R. vďaka za odpoveď.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Samozrejme, že áno

    Samozrejme, že s náležitými údajmi...jedna malá chybička a proces schvaľovania sa okamžite predĺži.

    Je možné na jednu darovaciu zmluvu napísať nehnutelnosti, ktoré každá má iný list vlastníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.