Zavrieť

Porady

zastupovanie počas MD/RD - prac. čas

Dobrý deň, zamestnankyňa pracujúca v našej firme odchádza na MD, jej pracovný čas je 40 hodín týždenne. Miesto nej chceme prijať novú zamestnankyňu na dobu určitú - zástup počas MD/RD. Je možné dať novej zamestnankyni skrátený prac. čas, napr. 20 hodín týždenne? Pozícia ostane rovnaká a bude teda na zástup. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    kejsy22 Dobrý deň, ste si prosím istá? Lebo pani, ktorá píše pod Vami, zase hovorí opak, tak teraz neviem...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja si myslim, ze v takom pripade ide o ine pracovne miesto a teda nie o miesto na zastupovanie.
    Mali by ste to 40 hodinove pracovne miesto zrusit(ak ho nepotrebujete) a vytvorit nove, 20 hodinove.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kejsy22 Pracovné miesto rušiť nechceme, rátame s tým, že kolegyňa sa po MD/RD bude naň môcť vrátiť. Len by sme v aktuálnej situácii potrebovali (ak je to možné) novej zamestnankyni dať kratší úväzok, len si nie som istá, či je to takto správne a v poriadku.
    ivka70 Ja si myslim, ze nie je.
    Po spravnosti by ste jej mali vytvorit pracovne miesto na kratsi pracovny cas a dat jej zmluvu napr. na dobu urcitu ale nie na zastupovanie tej osoby, ktora odchadza na z miesta na plny uvazok.
    kejsy22 Ok, ďakujem za váš názor aj radu
    ivka70 Vychadzam z toho ,ze ak zamestnavatel potrebuje skratit pracovnu dobu na nejakom pracovnom mieste a zamestnanec nesuhlasi s pracou na kratsi uvazok, moze dostat vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, kedze to jeho pracovne miesto na plny uvazok sa rusi a novovytvorene na kratsi uvazok neprijal .... toto mi pride to iste

    Obratte sa na Inspektorat prace, co vam k tomu povedia.
      zbaliť

    zastupovanie počas MD/RD - prac. čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.