Zavrieť

Porady

Účtovníctvo na živnosť

Chcem sa spýtať znalých veci a ako som pozerala vo vizitkách je Vás v tejto diskusii dosť, oplatí sa robiť účtovníctvo na živnosť popri zamestnaní?Ako to ide, je dosť firiem na Slovensku, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo externe.Som z okolia Nitry, kto by mi vedel poradiť ako si spraviť reklamu?Ako ste začínali vy?Ďakujem za podnetné reakcie.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzu24 Pozri príspevok
Prepáčte nechcela som zakladať novú diskusiu a myslím si že to v podstate trochu aj pod túto tému spadá. Potrebovala by som poradiť s jednou vecou. Práve si robím živnosť z úradu práce kvôli príspevku. Musím preto spraviť podnikateľský zámer, avšak práve tu som sa zasekla. Musím tam napísať kde tú živnosť budem vykonávať. Lenže ja zatiaľ plánujem robiť pre jednu konkrétnu firmu jednoduché účtovníctvo a to priamo u nich, nie ako externá účtovníčka pre rôznych živnostníkov...Mám teda napísať miesto prevádzky tu firmu?
Konkrétna firma, na ich účtovnom SW a PC ? Nepôjde o závislú činnosť ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No keď to budeš robiť priamo u nich treba si dávať pozor na to aby to nesplňalo znaky závislej práce.
K tej externite. Aj keď tam budeš sedieť, budeš externou účtovníčkou, nakoľko nebudeš mať s nimi pracovnú zmluvu, ale obchodný vzťah.
0 0
zuzu24 zuzu24

zuzu24 je offline (nepripojený) zuzu24

No ono je to tak že je to vlastne rodinný podnik.. avšak s priateľom nie sme zosobášený preto tam nemôžem pracovať ako rodinný príslušník. Inak to budem robiť na na vlastnom PC s vlastným SW ... vzhľadom k tomu že majú len jeden PC ktorý využívajú ako pokladňu...ale pracovať budem v ich priestoroch kde prevádzkujú svoju firmu, preto som si nie istá
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prenájom kancelárie v priestoroch fy xy
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Načo si to takto komplikuješ. Napíš miesto prevádzky svoje trvalé bydlisko a máš to vyriešené. Veď aj tak im budeš fakturovať - keďže budeš SZČO. Len pozor na tú závislú prácu. Aby tie FA neboli len pre jednu a tú istú firmu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzu24 Pozri príspevok
Prepáčte nechcela som zakladať novú diskusiu a myslím si že to v podstate trochu aj pod túto tému spadá. Potrebovala by som poradiť s jednou vecou. Práve si robím živnosť z úradu práce kvôli príspevku. Musím preto spraviť podnikateľský zámer, avšak práve tu som sa zasekla. Musím tam napísať kde tú živnosť budem vykonávať. Lenže ja zatiaľ plánujem robiť pre jednu konkrétnu firmu jednoduché účtovníctvo a to priamo u nich, nie ako externá účtovníčka pre rôznych živnostníkov...Mám teda napísať miesto prevádzky tu firmu?
Z dôvodu , že budete robiť účtovníctvo aj pre iné firmy , tak si zoberte do prenájmu jednu miestnosť včetne prenájmu PC, i keď je to Vaša rodina .Označíte si tam svoju prevádzku a zo začiatku pôjdete takto .
Ak zarobíte , tak potom si PC kúpite, alebo zakúpite si z dotácie PC aj s programom.

Inak , ak by to malo javiť známky zamestnania na živnosť , to nie je dobré .
0 0
MOLAB MOLAB

MOLAB je offline (nepripojený) MOLAB

bea Pozri príspevok
Ja som začala robiť živnosť z donútenia, chcel to môj zamestnávateľ a veru neľutujem. Určite sa to dá robiť aj popri zamestnaní, keď to nevadí Vášmu zamestnávateľovi. Myslím si, že práce je dosť a bude jej asi ešte viac, lebo živnostníci, ktorí sú platiteľmi DPH musia prejsť na PÚ a to si už zrejme nebudú vedieť robiť sami. Myslím si, že najlepší spôsob reklamy je ten, čo spomenula Dada. Treba skúsiť rozšíriť po známych informáciu, že budete účtovať na živnosť a keď sa vie, že robíte v oblasti, tak sa práca určite nájde. Ale otázne je aká. Ja mám také skúsenosti, že väčšinou si predstavujú veenie účtovníctva veľmi lacno, ale nesmiete sa dať. Ak nasadíte nízko latku, potom sa už ťažko zvyšuje!
bea a odkiaľ máš, že živnostníci, ktorí sú platiteľmi DPH musia prejsť na PÚ? Žeby nejaká novinka, ktorá sa mi ešte nedostala do uší???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MOLAB Pozri príspevok
bea a odkiaľ máš, že živnostníci, ktorí sú platiteľmi DPH musia prejsť na PÚ? Žeby nejaká novinka, ktorá sa mi ešte nedostala do uší???

Treba pozrieť príspevok, z ktorého dátumu je . V minulosti sa také niečo malo uskutočniť a potom to zrušili . Takže tak.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Presne, to bolo asi tak pred piatimi rokmi, alebo aj skôr. Skôr - kontrolovali nám vo firme rok 1998 (v roku 2000) a pri tej kontrole sme sa bavili s daniarkami o tom, že firma bude musieť prejsť na PÚ. určite si pamätajú viacerí, bol vtedy návrh, že každý platca DPH bude musieť robiť PÚ, len potom z toho zišlo.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Gabhus Pozri príspevok
Presne, to bolo asi tak pred piatimi rokmi, alebo aj skôr. Skôr - kontrolovali nám vo firme rok 1998 (v roku 2000) a pri tej kontrole sme sa bavili s daniarkami o tom, že firma bude musieť prejsť na PÚ. určite si pamätajú viacerí, bol vtedy návrh, že každý platca DPH bude musieť robiť PÚ, len potom z toho zišlo.

Niečo okolo toho bolo ale nie celkom, že všetci platcovia DPH.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať