Zavrieť

Porady

Trápenie s MONEY S3

Ahojte poraďáci,
chcela som si vytlačiť priznanie k DPH. Dala som si tlačiť aj zoznam dokladov a mala som tam doklady 2x napr. tá istá faktúra bola dvakrát. Rozlíšené to bolo len tým, že jedna suma bola čierna a druhá červená .
Stalo sa to už niekomu z Vás? Mohli by ste mi prosím poradiť ako to odstrániť? Prosím...
Naposledy upravil Veronika Gabrielova : 12.10.06 at 17:48
Usporiadat
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Pracujem s Money (i keď veľmi nerada) ale myslím, že to je v poriadku, lebo sa jedná o pasívny zostatok a money ho ukazuje mínusom.
Ale pre istotu by som sa musela pozrieť, ale bohužiaľ teraz ho nemám po ruke. Takže niekto kto si je 100 % istý by to mohol potvrdiť.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

sybila3
čaute,nahodila som si počiatočný stav účtu 321100 a keď si pozriem pohyby na účte, je tam zapísaný zostatok mínusom a aj ostatné údaje sú mínusom, má to tak byť, alebo tam niečo mám zle? ď
To je v poriadku, pretože je to vlastne MD-DAL.
0 0
hela hela

hela je offline (nepripojený) hela

Ahojte, ja som chcela účtovať v MONEY S3 od januára 2007, ale skúšobne by som chcela nahodiť aspoň 2 mesiace roku 2006 do toho sytému, aby som vedela odkontrolovať zostavy a trošku sa precvičila v programe.Viete mi niekto poradiť ako mám začať. Poradili mi, že mám otvoriť akože rok 2005, nahodiť pohyby na sladokontných účtoch a preniesť saldo do roku 2006. Ale ak v roku 2006 natypujem PS účtov v saldokonte sa mi objaví tá suma dvakrát. Ak ich nenahodím do počiatočného stavu tak mi skreslujú výšku aktív a pasív. Ako začať?
Ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Do roku 2005 si nahraj všetky neuhradené fa., ktoré Ti tvoria zostatky na účtoch 321, 311. Tak isto, ak máš nejaké neuhradené záväzky a pohľadávky, ktoré tvoria účet 379 a 378. Resp. ďalšie doklady, podľa účtov, na ktorých chceš sledovať saldo (napr. 381,...). Potom cez uzávierkové operácie urob prevod salda do r. 2006. V r. 2006 ešte do PS salda nahraj riadky napr. 321000/702000 (702/311...) s dátumom 31.12.2005 a popisom Účtovná závierka, suma bude súčtom prijatých, neuhradených fa., ktoré si nahrala do r. 2005. Ešte potom nezabudni v r. 2006 v zoznamoch bánk a pokladní zadať počiatočné stavy (podľa účtov 211, 221).
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Tak vdaka bohu je Vasemu trapeniu koniec. A ano v sulade so zakonom sa nedaju precislovat doklady ;-)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

dracica
Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????
Nerozumiem tomu, prečo chcete všetci prečíslovávať doklady?! Predsa keď tie doklady vytváram, mám ich zoradené chronologicky, a keď to mám spravené poriadne, nerobím zbytočné chyby. Ak sa mi to naozaj stane (veď každý urobí chybu), potom sa pohrám s dátumami, a "priznám", že som daný doklad vytvorila až napr. o dva týždne neskôr - potom je to zoradené chronologicky. V neposlednom rade, keď pracujem na vytváraní dokladov, rovno si ich tlačím - to mám opäť po prečíslovaní vytlačiť, alebo mám mať napr. až do konca mesiace všetky doklady v sáčku, keď to celé prečíslujem a som si istá (som vôbec?), že to mám OK, si to naraz vytlačím, prípadne očíslujem ručne vypísané doklady?!?!?! Veď to je znásobenie a skomplikovanie roboty! Viem, že v Omege (alebo ALfe?) mi to kolegyňa takto robila, s prepáčením som len oči pučila! Ale ak má na to niekto čas... Ja radšej budem robiť svoju robotu poriadne a na prvý krát! Aj o omyloch a chybách sa dá spraviť chybový zápis...
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

dracica
Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????
Nenávidieť program len preto, lebo mi neprečisluje doklady, je trošku na zamyslenie. A už spomenuté len dva mesiace práce svedčia práve o malej znalosti a praxi v danom programe.
Ani ja nerozumiem prečo stále niekto chce prečíslovať doklady.
Ak sa to robí poriadne, nemám dôvod prečíslovávať celý rok a všetky doklady. Už hotové vypísané, alebo vytlačné doklady budem stále po prečíslovaní kontrolovať, či sa náhodu neprečísloval ešte aj iný doklad ?
Však by ma porazilo.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, snažil sa už niekto z Vás vytlačiť v poslednej verzii Money S3 10,090 nové daňové priznanie DPH? Dnes som si urobila aktualizáciu, s tým, že som si dala vystaviť priznanie DPH za 10/07 a dáva mi buď staré tlačivo dph2006 s čiastkami alebo ak dám pri tlači výber dph2007a, tak tam mám samé nuly. Máte aj vy taký problém? Ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

nie, tlaci mi do to noveho priznania, spravne hodnoty.
tlacivo je UCDPHFRM.frm a nie dph2007a
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, no keď som si to vyskúšala ja, tak pod tlačivom UCDPHFRM.frm mám tlačivo daňového priznania DPH s názvom Ministerstvo financií SR/DPH 03-2002 a to nové tlačivo je s názvom Ministerstvo financií SR/DPH 01-2007. Ale idem vyskúšať každé jedno tlačivo ktoré mi program ponúka. Dúfam, že ho tam nájdem.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

a prebehol upgrade na novu verziu v poriadku?
ktory aktualizacny subor sa pouzil? stiahnuty z internetu - rozdielova aktualizacia, alebo cely aktualizacny balik, pripadne z dosleho CD s aktualizaciou?

skusil by som znovu instalovat najnovsiu verziu z dosleho CD s aktualizaciou (mne doslo vcera)
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Aktualizovali sme tak, ako stále z internetu z verzie 10.082 na verziu 10.090, to CD nám taktiež došlo včera aj z popisom zmien. Myslíte, že by sme mali ešte raz naištalovať aktualizáciu ale zo zaslaného CD? Nenarobíme s tým niečo zlé?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano, pre istotu by som opat previedol aktualizaciu z CD, je to najistejsie....saozrejme pre istotu zazalohovat data a vykonat verifikaciu dat, tak ako to je uvedene v liste prilozenom k aktualizacii.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem za rady, skúsim to aktualizovať z CD, veď ak niečo domrvím obnovím si zálohu. Príjemný deň
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Veru dobrá rada nad zlato, vyšlo nám to. Chceli by sme sa ešte opýtať ako ste riešili nový zoznam členení DPH. Ide o tom, že máme predkontácie účtovných prípadov so starými členeniami DPH. Je nutné ich zmeniť za nové ručne do každej predkontácie, alebo je to možné urobiť automaticky. A ak by sme zmenili nové za straré, nebudú zmenené aj minulé obdobia?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

az na nejake vynimky je mozne pouzivat doteraz pouzivane clenenie DPH...vynimky su uvedene v dvojharku, ktory dosiel s CD, alebo sa to da najst aj na webovej stranke programu http://www.money.sk/aktuality/2007/071002.asp
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, opäť hľadám radu, je na svete ďalšia aktualizácia Money S3 10.091. Vznikla z dôvodu, že tí ktorí majú operačný systém Windows 98, nevedeli Money S3 otvoriť. Čo myslíte, ak mám operačný systém Windows XP, mám si ju tiež aktualizovať?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

pokial je to jedina zmena a nemas inak s money problemy, novu instalaciu by som nerobil. pockam si na dolezitejsiu aktualizaciu.
0 0
tilialm tilialm

tilialm je offline (nepripojený) tilialm

Prosím o pomoc.Moja vnučka má školský príklad z učtovníctva v programe MONEY.Potrebuje nahodiť počiatočné stavy na účty podľa zadania.Nahodili sme ich podľa príručky cez ID - Otvorenie ale pri val.pokladnici nám program neuviedol správny zostatok valút, v hlav.knihe bol zostatok v Sk správny. Akým spôsobom máme pokračovať. Chcem jej pomôcť, tiež som učtovníčka ale nepoznám podrobne tento program. Prosím poraďte mi, veľká vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať