Zavrieť

Porady

Koniec PP a nevyčerpaná dovolenka

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Chcela by som sa Vás opýtať: k 31.12.2006 nám končí zamestnanec PP, má nevyčerpanú dovolenku ešte za rok 2005, máme mu ju normálne preplatiť aj s dovolenkou za r. 2006?Ďakujem.
Naposledy upravil ivti : 20.11.06 at 18:44
Usporiadat
Siuzi Siuzi

Siuzi je offline (nepripojený) Siuzi

čiže jej zostalo za rok 2006 a 2007 36 dní, za rok 2007 jej nekrátim, za rok 2008 jej ešte pridávam? za MD a za roky 2009 a 2010 nekrátim? či za roky 2009 a 2010 za RD sa kráti? mám teda z toho guláš...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Siuzi Pozri príspevok
Zamestnankyni končí rodičovská 26.6. /dieťa dosihne 3 roky/. Nechce sa vrátiť do práce, dá výpoveď dohodou. Za roky pred materskou jej zostalo 36 dní dovolenky. Pri ukončení sa jej vyplatí náhrada za všetky dni? Odvody pôjdu normálne z celej sumy?
Ďakujem za odpovede....
Zostatok Dovolenky pred nástupom na MD bol z toho roku, v ktorom nastupovala na materskú ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Siuzi Pozri príspevok
čiže jej zostalo za rok 2006 a 2007 36 dní, za rok 2007 jej nekrátim, za rok 2008 jej ešte pridávam? za MD a za roky 2009 a 2010 nekrátim? či za roky 2009 a 2010 za RD sa kráti? mám teda z toho guláš...
Za rok 2008, 2009 a 2010 jej nárok na dovolenku nevznikol
0 0
Siuzi Siuzi

Siuzi je offline (nepripojený) Siuzi

áno zostaok bol pred nástupom na materskú...
0 0
Megi3 Megi3

Megi3 je offline (nepripojený) Megi3

chcela by som sa spytat: ak zamestnanec konci PP 24.6 ma narok na preplatenie aliqotnej casti dovolenky za mesiac jun, alebo len za 1-5/2010? Dakujem za odpoved.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Megi3 Pozri príspevok
chcela by som sa spytat: ak zamestnanec konci PP 24.6 ma narok na preplatenie aliqotnej casti dovolenky za mesiac jun, alebo len za 1-5/2010? Dakujem za odpoved.
Nárok na dovolenku vzniká za celý odpracovaný mesiac, to znamená, že bude mať preplatenú dovolenku za 1-5. mes.
5 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Megi3 Pozri príspevok
chcela by som sa spytat: ak zamestnanec konci PP 24.6 ma narok na preplatenie aliqotnej casti dovolenky za mesiac jun, alebo len za 1-5/2010? Dakujem za odpoved.
Nárok na dovolenku vzniká za celý odpracovaný mesiac. Takže v tomto prípade má nárok na alikvotnú časť za obdobie od 01 - 05/2010.
4 0
silmol silmol

silmol je offline (nepripojený) silmol

Chcela by som sa uistiť v jednej veci, pracovník končí PP k 31.10.2010 .Mám mu skrátiť nárok na dovolenku za rok 2010 z 20 dní na menej po prepočítaní do konca októbra a preplatiť mu aj starú dovolenku napr.10 dní a novú za r.2010 v počte napr.17 dní? Čiže v celkovom počte 27 dní?Myslím si to dobre alebo to má byť nejako inak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silmol Pozri príspevok
Chcela by som sa uistiť v jednej veci, pracovník končí PP k 31.10.2010 .Mám mu skrátiť nárok na dovolenku za rok 2010 z 20 dní na menej po prepočítaní do konca októbra a preplatiť mu aj starú dovolenku napr.10 dní a novú za r.2010 v počte napr.17 dní?
ÁNo, ak má nevyčerpanú z roku 2009, tak všetky dni a na tento rok má nárok na PČ dovolenky za KR, 20/12x10.
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

chcela by som sa spytat, ci sa z preplatenia nevycerpanej dovolenky platia odvody na SP a ZP?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ccokoladecka Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci sa z preplatenia nevycerpanej dovolenky platia odvody na SP a ZP?
Pokiaľ bude nevyčerpaná dovolenka preplatená v poslednej výplate, bude súčasťou vymeriavacieho základu pre odvod poistného. Ak bude nevyčerpaná dovolenka vyplatená po skončení pracovného pomeru, odvody z nej nebudú, zamestnávateľ odvedie iba daň.
2 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

takže keď vyplácam v novembrovej výplate a v novembri bol aj PP ukončený, robím odvody za zamestnanca aj zamestnavateľa.... pre istotu sa este pýtam konkrétne. a je asi na zamestnávateľovi, kedy ju preplati?? dakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ccokoladecka Pozri príspevok
takže keď vyplácam v novembrovej výplate a v novembri bol aj PP ukončený, robím odvody za zamestnanca aj zamestnavateľa.... pre istotu sa este pýtam konkrétne. a je asi na zamestnávateľovi, kedy ju preplati?? dakujem
Ani nie, zamestnavatel je povinny ju preplatit spolu s poslednou vyplatou.
2 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

Este jednu otazku mam. Ked bolo ukoncenie PP k 5.11. a ratam mzdu, tak by som mala rucne upravit vymeriavaci zaklad u ZP? Pretoze vyratany vym. zaklad je nizsi ako je minimalna mzda. Poprosim este o upresnenie, ci je spravne ze u SP nie je urceny min. VZ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ccokoladecka Pozri príspevok
Este jednu otazku mam. Ked bolo ukoncenie PP k 5.11. a ratam mzdu, tak by som mala rucne upravit vymeriavaci zaklad u ZP? Pretoze vyratany vym. zaklad je nizsi ako je minimalna mzda. Poprosim este o upresnenie, ci je spravne ze u SP nie je urceny min. VZ.
Prečo ručne ? Vypočítaš mu mzdu za november, neupravuješ pre zdr. poisťovňu na minimum (pokial nemal nepl. volno).
1 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, ja by som sa chcela informovať, či je možné preniesť nevyčerpanú dovolenku za rok 2010 z firmy do firmy. Mám ešte 8 dní a skončila som PP k 31.3.2011 v jednej firme a prestúpila pod inú od 1.4.2011, ale fyzicky som sa nepremiestnila, lebo firmy vlastní otec a syn. Nikde som sa o tejto možnosti síce nedočítala, ale chcem vedieť či s tým niekto nemá skúsenosť. Ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela informovať, či je možné preniesť nevyčerpanú dovolenku za rok 2010 z firmy do firmy. Mám ešte 8 dní a skončila som PP k 31.3.2011 v jednej firme a prestúpila pod inú od 1.4.2011, ale fyzicky som sa nepremiestnila, lebo firmy vlastní otec a syn. Nikde som sa o tejto možnosti síce nedočítala, ale chcem vedieť či s tým niekto nemá skúsenosť. Ďakujem
Aj keď je majiteľ rovnaký, ide o 2 právne subjekty, kde nie je možné preniesť dovolenku. Pri ukončení PP sa mal zostatok D preplatiť.
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ak by sa postupovalo v zmysle ZP
§ 28

(1) Ak sa prevádza hospodárska jednotka, ktorou je na účely tohto zákona, zamestnávateľ alebo časť zamestnávateľa alebo ak sa prevádza úloha alebo činnosť zamestnávateľa alebo ich časť k inému zamestnávateľovi, prechádzajú práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov voči prevedeným zamestnancom na preberajúceho zamestnávateľa.

(2) Prevod podľa odseku 1 je prevod hospodárskej jednotky, ktorá si zachováva svoju totožnosť ako organizované zoskupenie zdrojov (hmotné zložky, nehmotné zložky a osobné zložky), ktorého cieľom je vykonávanie hospodárskej činnosti, bez ohľadu na to, či je táto činnosť hlavná alebo doplnková.

(3) Prevodca je právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá prevodom podľa odseku 2 prestáva byť zamestnávateľom.

(4) Preberajúcim zamestnávateľom je právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá prevodom podľa odseku 2 pokračuje ako zamestnávateľ voči prevedeným zamestnancom.

(5) Práva a povinnosti doterajšieho zamestnávateľa voči zamestnancom, ktorých pracovnoprávne vzťahy do dňa prevodu zanikli, zostávajú nedotknuté.


potom by nový zamestnávateľ prevzal so zamestnancami aj ich nevyčerpanú dovolenku.
Ak však PP skončil u jedného zamestnávateľa a následne vznikol nový pracovný pomer u druhého zamestnávateľa, neprechádza na nového zamestnávateľa aj nevyčerpaná dovolenka zamestnancov. "starý" zamestnávateľ je povinný zamestnancom pri ukončení PP preplatiť nevyčerpanú dovolenku.
5 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, prosím Vás, keď zamestnancovi vznikol nárok len na dovolenku za odpracované dni, tak spočítame všetky odpracované dni, alebo len odpracované celé mesiace? Za odpovede ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosím Vás, keď zamestnancovi vznikol nárok len na dovolenku za odpracované dni, tak spočítame všetky odpracované dni, alebo len odpracované celé mesiace? Za odpovede ďakujem
Keď vznikol nárok za odpracované dni, tak sa vypočíta nárok za odpracované dni.
Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 18.04.11 at 10:27
2 0
Načítať ďalšie