Zavrieť

Porady

Koniec PP a nevyčerpaná dovolenka

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Chcela by som sa Vás opýtať: k 31.12.2006 nám končí zamestnanec PP, má nevyčerpanú dovolenku ešte za rok 2005, máme mu ju normálne preplatiť aj s dovolenkou za r. 2006?Ďakujem.
Naposledy upravil ivti : 20.11.06 at 18:44
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
ročný nárok 20 dní.
Tak potom jej nárok je 5 dní, 20/12*3,jeden deň prečerpala, náhradu je povinná vrátiť.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ďakujem za rady.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Ešte mám pripomienku: v prípade neplat.voľna /práve som si to tu utvrdila
v nejakom príspevku/ sa prerušuje zo strany zamestnávateľa povinnosť platiť
odvody do ZP a SP. Neskomplikuje sa tým život dotyčnej osobe ? Je celkom
vinná za to, že si prečerpala 1 deň dovolenky ? Ak mám pravdu, ja by som to riešila tak, ak má napr. plat 15.000+prémie siahla by som na tú prémiovú zložku o sumu hodnotu dovolenky...
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Ešte mám pripomienku: v prípade neplat.voľna /práve som si to tu utvrdila
v nejakom príspevku/ sa prerušuje zo strany zamestnávateľa povinnosť platiť
odvody do ZP a SP. Neskomplikuje sa tým život dotyčnej osobe ? Je celkom
vinná za to, že si prečerpala 1 deň dovolenky ? Ak mám pravdu, ja by som to riešila tak, ak má napr. plat 15.000+prémie siahla by som na tú prémiovú zložku o sumu hodnotu dovolenky...
Alebo dajte neplatené voľno 2 krát po pol dni, vtedy sa poistenie neprerušuje
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Zamestnanec skončil pracovný pomer 31.08.2007. Za 08/2007 má preplatenú nevyčerpanú dovolenku.

Platia sa z náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku odvody na zdravotné a sociálne poistnenie ?
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

marek32 Pozri príspevok
Zamestnanec skončil pracovný pomer 31.08.2007. Za 08/2007 má preplatenú nevyčerpanú dovolenku.

Platia sa z náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku odvody na zdravotné a sociálne poistnenie ?

Ano.

Ja teraz riesim trosku iny pripad. Zamestnanec skoncil pracovny pomer 30.9.2007, robim mu vyplatu za mesiac september. Za obdobie od 1.9. do 5.9. bol na PN, od 6.9. do 30.9. mal neplatene volno. vyplatu ma tym padom nulovu, iba mu dame nahradu za nevycerpanu dovolenku. V takomto pripade sa platia z nej odvody?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Dobrý poraďáci,

nie som si v tejto chvíli istá, bolo, že zamestnanec pokiaľ nevyčerpal nárokovateľnú časť dovolenky ku koncu TPP mohol si ju preniesť na nového zamestnávateľa, pokiaľ sa tak zamestnávatelia dohodli. Je to tak stále prosím?
Vďaka za rýchlu odpoveď
príjemný a úspešný deň všetkým
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pandorasbox Pozri príspevok
Dobrý poraďáci,

nie som si v tejto chvíli istá, bolo, že zamestnanec pokiaľ nevyčerpal nárokovateľnú časť dovolenky ku koncu TPP mohol si ju preniesť na nového zamestnávateľa, pokiaľ sa tak zamestnávatelia dohodli. Je to tak stále prosím?
Vďaka za rýchlu odpoveď
príjemný a úspešný deň všetkým
Nie, toto neplatí.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

prosím od kedy to neplatí?...čo v prípade nevyčerpania?..iba preplatiť v mzde?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pandorasbox Pozri príspevok
prosím od kedy to neplatí?...čo v prípade nevyčerpania?..iba preplatiť v mzde?
Pri skončení PP nevyčerpanú D je povinnosťou preplatiť.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Problém je skôr asi v tejto chvíli ťažšie riešiteľný. V roku 2006 zamestnanci prechádzali do inej spoločnosti (nové pracovné zmluvy) v rámci dcérskych spoločností. Nevyčerpané dovolenky sa preniesli do novej spoločnosti. Teraz neviem ako z toho vykorčuľovať. poradíš prosím?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

pandorasbox Pozri príspevok
Problém je skôr asi v tejto chvíli ťažšie riešiteľný. V roku 2006 zamestnanci prechádzali do inej spoločnosti (nové pracovné zmluvy) v rámci dcérskych spoločností. Nevyčerpané dovolenky sa preniesli do novej spoločnosti. Teraz neviem ako z toho vykorčuľovať. poradíš prosím?
preniesla sa nevyčerpaná dovolenka zamestnanca v počte 10 dní k novému zamestnávateľovi od 01.01.2007. Pokiaľ toto nie je možné, čo sa dá urobiť preto, aby zamestnanec nestrácal dovolenku, prípadne náhradu za dovolenku.poradíš prosím?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Predchádzajúci zamestnávateľ im to vyplatí ako plnenie po skončení prac.pomeru. Zrazi sa iba daň.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

smith Pozri príspevok
Predchádzajúci zamestnávateľ im to vyplatí ako plnenie po skončení prac.pomeru. Zrazi sa iba daň.
ďakujem Ti pekne....však pravda, tak to robím všetkým......zamerala som sa na prenos dovolenky a nie na preplatenie, čo bežne robím...asi si musím dať reset.....pekný večer prajem
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

S pracovníčkou sme spätne k 10.5.2008 ukončili prac. pomer z dôvodu priznania ID a tiež spätného ukončenia PN. Pracovníčke zostala nevyčerpaná RD, ktorú by som jej teraz v mesiaci jún chcela preplatiť. Aké odvody treba odviesť nakoľko je už odhlásená z poisťovní?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nicolet Pozri príspevok
S pracovníčkou sme spätne k 10.5.2008 ukončili prac. pomer z dôvodu priznania ID a tiež spätného ukončenia PN. Pracovníčke zostala nevyčerpaná RD, ktorú by som jej teraz v mesiaci jún chcela preplatiť. Aké odvody treba odviesť nakoľko je už odhlásená z poisťovní?
Odvody žiadne, iba daň.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Idem 21.7. na matersku. Oslato mi este 19 dni dovolenky, cast planujem vycerpat, ostatok mi musi zamestnavatel preplatit, ako som sa docitala. PP mam na dobu urcitu do 14.10.2009, zastupovanie zamestnankyne pocas RD. Mozno by som sa po 1/2 roku MD vratila a pocas RD pracovala na polovicny 4 hod.uvazok.Na kolko dni dovolenky by som v tomto pripade mala kedze by sa MD (28 tyzdnov; 2.2. mi zacina RD?) ratala do odpracovaneho casu? Ak by som sa nevratila do prace, ale som stale do toho 14.10.2009 este zamestnancom, mam aj v tom pripade narok na dovolenku? Dakujem poradaci.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Popusuješ tu rôzne altetrnatívy možného budúceho vývoja, takže presný nárok bude záležať od tvojich rozhodnutí. Pokiaľ však budeš konať ako píšeš, tak to bude nasledovne:

Jajka77 Pozri príspevok
Idem 21.7. na matersku. Oslato mi este 19 dni dovolenky, cast planujem vycerpat, ostatok mi musi zamestnavatel preplatit, ako som sa docitala.
Preplatí ti to až v prípade skončenia PP, teraz, pri odchode na MD nemôže preplatiť.

Jajka77 Pozri príspevok
PP mam na dobu urcitu do 14.10.2009, zastupovanie zamestnankyne pocas RD. Mozno by som sa po 1/2 roku MD vratila a pocas RD pracovala na polovicny 4 hod.uvazok.Na kolko dni dovolenky by som v tomto pripade mala kedze by sa MD (28 tyzdnov; 2.2. mi zacina RD?) ratala do odpracovaneho casu?
Za rok 2008 máš nárok na plnú dovolenku. Za rok 2009, keby si pracovala na čiastočný úväzok budeš mať nárok na pomernú časť dovolenky v závislosti od odpracovaných dní, resp. celých mesiacov. AK chceš presnejšiu odpoveď, musíš uviesť presnejšie dátumy odkedy začneš pracovať a dokedy.


Jajka77 Pozri príspevok
Ak by som sa nevratila do prace, ale som stale do toho 14.10.2009 este zamestnancom, mam aj v tom pripade narok na dovolenku? Dakujem poradaci.
ZA rok 2008 sa nič nemení. Za rok 2009 by si mala nárok na dovolenku za odpracované dni do dátumu skončenia MD (MD je ako odpracované dni) a vychádza to asi na 1/12 z ročného nároku.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Zacala by som pracovat popri RD od 2.2.2009 do 14.10.2009
Keby som sa teda nevratila, pre skoncenim doby urcitej sa ozvem a musia mi preplatit zvysok z roku 2008 a tu 1/12 rocneho naroku 2009 do datumu skoncenia MD, ano? mam napisat aj dajaku ziadost predtym al. teraz? aby nahodou nezabudli
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jajka77 Pozri príspevok
Zacala by som pracovat popri RD od 2.2.2009 do 14.10.2009
Keby som sa teda nevratila, pre skoncenim doby urcitej sa ozvem a musia mi preplatit zvysok z roku 2008 a tu 1/12 rocneho naroku 2009 do datumu skoncenia MD, ano? mam napisat aj dajaku ziadost predtym al. teraz? aby nahodou nezabudli
Áno.

Dopredu žiadnu žiadosť netreba písať. Len si treba pri skončení skontrolovať, či preplatili celý nárok, teda porovnať, či evidujú rovnaký nárok ako sme tu napísali.
0 0
Načítať ďalšie