Zavrieť

Porady

Lehota na podanie dodat. dan priznania

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť za kolko rokov dozadu mozem podat dodatocné danové priznanie na dan z príjmu a kde to nájdem?
dakujem velmi pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    DDP by si mal podat do 30 dni od zistenia rozdielu, ale nesmie sa podat ak uz sa zacala za to obdobie kontrola.
    Napr. ak si teraz zistila ze v roku 2003 mas chybu do 30 dni musis podat DDP, ovsem ak Vam za toto obdobie nezacala kontrola. Je to v zakone o sprave dani a poplatkov

    Oprava:
    §39 zakona
    (2) Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.
    (4) Dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3, 4 alebo § 15 ods. 14, alebo § 15 ods. 15 alebo opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať za kontrolované obdobie počas jej výkonu.

    stanisa je offline (nepripojený) stanisa

    stanisa
    dakujem. Kontrola nebezi, iba som zistila ze mám chybu v roku 2002. Nebola tam kontrola nic. Niekde som citala, alebo to bolo v starom zakone, ze mozem opravovat iba 3 roky dozadu. Uz to nie je pravda?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    stanisa
    dakujem. Kontrola nebezi, iba som zistila ze mám chybu v roku 2002. Nebola tam kontrola nic. Niekde som citala, alebo to bolo v starom zakone, ze mozem opravovat iba 3 roky dozadu. Uz to nie je pravda?
    Nie takéto obmedzenie neplatí.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ale myslím že platí ročná lehota pri podaní ddp - dph - uplatnenie odpočítania dph

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daniek
    ale myslím že platí ročná lehota pri podaní ddp - dph - uplatnenie odpočítania dph
    Nie neplatí. Takéto obmedzenie bolo v starom zákone o DPH. Dnes lehota podania do jedného roka platí len v prípade, že bola vykonaná daňová kontrola:

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=120442&postcount=23

    stanisa je offline (nepripojený) stanisa

    stanisa
    dakujem evina velmi pekne za odpoved. Takze ked ja v decembri podam dodatocne danove priznanie k dani z prijmu za rok 2002 a vyjde mi danova povinnost, tak tu danovu povinnost musim do 31,12,2006 aj uhradit, ze?

    Lehota na podanie dodat. dan priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.