Zavrieť

Porady

rozviazanie a vznik nového pp počas pn

Vedeli by ste mi poradiť, či môžem uplatniť takýto postup?Momentálne som pn,chcem rozviazať pp dohodou k 15.12.2006 ešte počas pn, na druhý deň uzavrieť nový pp-taktiež počas pn-pár dní domaródovať...a niekoľko dní pred koncom tohto roka ukončiť pn a nastúpiť do práce...s tým že od januára idem na materskú-a tá by sa mi počítala z tohto posledného pp-s vyšším vz. Chcela by som vás poprosiť, či by ste mi to vedeli odsúhlasiť-či je to všetko podľa zákona o.k dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Neviem aký ZĽ ťa zamestná, keď prvé dni si ešte na PN. Vtedy by musel platiť prvých 10 dní náhradu príjmu a to si ešte nič neodrobila. Zrejme tu pôjde o čo najvyššie materské. Čo tak uzavrieť nový PP hneď po skončení PN?
    Naposledy upravil Gabi03 : 04.12.06 at 09:49

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    muco
    Vedeli by ste mi poradiť, či môžem uplatniť takýto postup?Momentálne som pn,chcem rozviazať pp dohodou k 15.12.2006 ešte počas pn, na druhý deň uzavrieť nový pp-taktiež počas pn-pár dní domaródovať...a niekoľko dní pred koncom tohto roka ukončiť pn a nastúpiť do práce...s tým že od januára idem na materskú-a tá by sa mi počítala z tohto posledného pp-s vyšším vz. Chcela by som vás poprosiť, či by ste mi to vedeli odsúhlasiť-či je to všetko podľa zákona o.k dakujem pekne
    Nuž, v podstate práceneschopnosť žiadnym spôsobom neovplyvňuje tvoju spôsobilosť na uzavretie dohody o skončení PP, prípadne danie výpovede. Rovnako môžeš v tej dobe uzavrieť pracovnú zmluvu.

    Avšak, ako je uvedené v predchádzajúcom príspevku, praktická stránka tohto postupu je divná Tiež si daj pozor na to, že ak nový ZĽ zistí, že si od prvého dňa na PN, aby sa nerozhodol s tebou ukončiť PP v skúšobnej dobe, tam ťa PN neochráni.

    dana

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Gabi03
    Neviem aký ZĽ ťa zamestná, keď prvé dni si ešte na PN. Vtedy by musel platiť prvých 10 dní náhradu príjmu a to si ešte nič neodrobila. Zrejme tu pôjde o čo najvyššie materské. Čo tak uzavrieť nový PP hneď po skončení PN?
    Ak "starý zamestnávateľ" zaplatí časť náhrady príjmu a následne na to je ukončenie pp, zbytok PN preplatí SP, pretože má na to zamestnanec nárok z dôvodu, že trvá ochranná doba. Aj keby bol znovu uzatvorený nový pp, zamestnanec nemá nárok na náhradu príjmu z tejto PN, pretože má nárok na výplatu nemocenských dávok.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Skús prerušiť PN, ukončiť pracovný pomer, uzarieť nový PP a následne na to si dať vypísať novú PN.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Evaman
    Ak "starý zamestnávateľ" zaplatí časť náhrady príjmu a následne na to je ukončenie pp, zbytok PN preplatí SP, pretože má na to zamestnanec nárok z dôvodu, že trvá ochranná doba. Aj keby bol znovu uzatvorený nový pp, zamestnanec nemá nárok na náhradu príjmu z tejto PN, pretože má nárok na výplatu nemocenských dávok.
    Súhlasím, na toto som zabudla.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Ešte by som dodala, že pp môže byť uzatvorený aj počas PN, ale dôležité je , že v pz musí byť uvedený deň nástupu do práce, čiže - začiatok pp. A ak trva PN z predošlého vzťahu a deň ukončenia PN ešte nie je zrejmý , nie je teda ani zrejmý začiatok nového pp, prinajmenšom by bolo divné ak by si nejaký dátum uviedla proforma, ak PN bola pri uzatváraní nového pp jasne zrejmá.

    rozviazanie a vznik nového pp počas pn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.