Zavrieť

Porady

DPH a zahraničná zálohová faktúra

prosím o radu...mám zahraničnú zálohovú faktúru. Už som ju zaplatila. Moja otazka znie, mozem si uplatniť DPH uz pri tejto uhradenej zalohe, alebo az ked mi príde faktúra?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie, netreba
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Tina855 Pozri príspevok
ahojte, prosím Vás kto mi poradí, z CZ nám prišli na účet peniaze, od nášho obchodného partnera, nevystavovali sme mu ani zálohovú faktúru ani nič. Iba ich poslal na náš účet, nakupuje od nás tovar. kazdý den mu vystavujeme fa, cca za 2000 eur, mali sme povinnosť vystaviť k tejto prijatej platbe daňový doklad k prijatej zálohe, aj ked sme mu nevystavili žiadnu zálohovú faktúru a uviesť to niekde v DP DPH v tom mesiaci keď nám tá platba prišla?
pozri tu príspevok č.19
http://www.porada.sk/t141376-p2-prij...ovar-z-eu.html
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Kejka vďaka, som sa zľakla či to nemám zle. Mi odľahlo.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Babi aj Tebe vďaka. Chcela som sa uistiť, lebo som už prečítala toho strašne veľa, a aby to bolo na 100%
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

objednali sme si u českej firmy kancelársky kontajner na mieru, poslali nam zálohovú faktúru v mesiaci august, ktorú sme museli zaplatiť, táto zálohová fa je bez DPH, kontajner bude vyrobený až za tri mesiace a tiež dodaný až keď za vyrobí.
túto zálohu nesamozdanujem ani nikde neuvadzam az ked mi ho dovezu je tak prosim
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano
zuzanna Pozri príspevok
objednali sme si u českej firmy kancelársky kontajner na mieru, poslali nam zálohovú faktúru v mesiaci august, ktorú sme museli zaplatiť, táto zálohová fa je bez DPH, kontajner bude vyrobený až za tri mesiace a tiež dodaný až keď za vyrobí.
túto zálohu nesamozdanujem ani nikde neuvadzam az ked mi ho dovezu je tak prosim
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

dik kejka uz som prestudovala DPH par. 20
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Viete mi niekto prosím poradiť? dostala som zálohovú faktúru z ČR od platcu DPH, my sme tiež platcami DPH. Je to záloha na odber PHM (tankovacie karty). Po zaplatení faktúry nám poslali daňový doklad na zaplatenú zálohu, kde vyčíslili aj DPH.
Nemala byť tá faktúra bez DPH a my by sme ju mali samozdaniť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať