Zavrieť

Porady

Faktúra neplatiteľa platiteľovi DPH

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý den. prosim poradte aky je postup, ked fakturujem firme moje sluzby. ja nie som platca DPH a firma je platcom DPH. Vyuctovava si firma vratenie DPH? ide mi o to ci na mne firma nezaraba......dakujem za info. prosim ak niekto moze vysvetlite mi ako to funguje. moc dakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dostaneš 540 tisíc.
0 0
Palibaci Palibaci

Palibaci je offline (nepripojený) Palibaci

smith Pozri príspevok
Dostaneš 540 tisíc.
100% ??

Nie ze sa po par mesiacoch objavi niekto z danoveho uradu a zacnu opletacky a budem musiet vracat este aj s urokmi . Mam podpisat predajnu zmluvu aj ked tam stoji cena s DPH a ze som ju celu obdrzal (540t.) ?? Hoci predavam ako sukromna osoba ...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

no nieco mi na tom nesedí...mám podozrenie že tá firma si chce odpočítať DPH čo nemôže pretože nie ste platiteľ ja by som žiadala o opravu zmluvy cena bez DPH 540000SK
0 0
Palibaci Palibaci

Palibaci je offline (nepripojený) Palibaci

Ano, to podozrenie mam aj ja a pravdepodobne ponuka bez DPH bude nizsia. Zaujimave by bolo vediet, o co sa opieral "smith" v prispevku #41 ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak vozidlo predáva osoba, ktorá nemala právo na uplatnenie DPH na vstupe, tak pri predaji sa uvádza cena s daňou, bez rozpisu na základ a daň.
0 0
Palibaci Palibaci

Palibaci je offline (nepripojený) Palibaci

Dobre ranko

dakujem smith !

smith Pozri príspevok
Ak vozidlo predáva osoba, ktorá nemala právo na uplatnenie DPH na vstupe, tak pri predaji sa uvádza cena s daňou, bez rozpisu na základ a daň.
Ale ako to vyzera na strane firmy ktora to kupi, ked v zmluve nie je nic rozpisane ? Mozu si to oni potom na cenu + .dph rozdelit a .dph uctovat ? To by potom znamenalo, ze predajca predsa dostal DPH (?).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Palibaci Pozri príspevok
Dobre ranko

dakujem smith !



Ale ako to vyzera na strane firmy ktora to kupi, ked v zmluve nie je nic rozpisane ? Mozu si to oni potom na cenu + .dph rozdelit a .dph uctovat ? To by potom znamenalo, ze predajca predsa dostal DPH (?).
Nemôžu si to účtovať a už vôbec nie od Vás ako neplatiteľa DPH.. V zmluve je daná cena 540 000 /to s DPH je zbytočne napísané/ a možno to je len z nevedomosti a zo zvyku, že sú platitelia DPH. Opravte to na cena 540 000,- a hotovo. Oni tým žiadny nárok nezískavajú a teba to zbytočne mätie. Auto predávaš Ty a cena v zmluve je 540000 a toľko Ti musia zaplatiť. O.i. oni nemajú v žiadnom /ani keby bolo rozpísané/ prípade nárok na odpočet DPH z tohto auta.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Palibaci Pozri príspevok
No prave preto sa pytam, lebo tomu ani ja nejak nerozumiem. Firma, ktora vie ze som sukromna osoba mi urobi ponuku s DPH. Cize oni urobili chybu alebo umyselne napisali cenu s DPH (aby to vyzeralo lepsie) ale ja dostanem samozrejme len tu bez DPH, lebo nie som platitel. Spravne ?
Aj toto neplatí. Aj ke´d dajú ponuku na akýkoľvek tovar s DPH a napíše sa v zmluve táto btto cena musia zaplatiť btto cenu, t.j. ntto plus DPH.
0 0
Palibaci Palibaci

Palibaci je offline (nepripojený) Palibaci

evina Pozri príspevok
Aj toto neplatí. Aj ke´d dajú ponuku na akýkoľvek tovar s DPH a napíše sa v zmluve táto btto cena musia zaplatiť btto cenu, t.j. ntto plus DPH.
Evina, a ja nemam neskor ziadne riziko, ze musim ciastku ktora sa rovna DPH davat naspät ? Lebo som to ako sukromna osoba podpisal a sumu zobral ? Dik.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Palibaci Pozri príspevok
Evina, a ja nemam neskor ziadne riziko, ze musim ciastku ktora sa rovna DPH davat naspät ? Lebo som to ako sukromna osoba podpisal a sumu zobral ? Dik.
Nie , nie si platiteľ DPH nemáš čo odvádzať , ani DPH počítať.
V prípade platiteľa DPH sa táto odvádza len, ak je menovite uvedená na doklade, teda
453 781,50
86218,50
spolu 540 000 a takýto rozpis Ty nikdy nesmieš pripustiť. A aj v takomto prípade sa platí celá suma, t.j. 540 000 a nie suma bez DPH.

Som presvedčená, že ak požiadaš firmu, aby formulu "cena je s DPH" vypustili tak, na to pristúpia, aby si nemusel byť nervózny. Upozorni ich, že Ty ako neplatiteľ DPH neuvádzaš s DPH /tak to tam ani nemá čo robiť/, takže aj keby boli firma, ktorá má nárok na odpočet DPH z osobného auta v Tvojom prípade by si ju nikdy za žiadnych okolností nemohli uplatniť, lebo nie si platiteľom DPH .
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Príjemný večer,

som začínajúca učtovníčka, tak mám možno pre Vás jednoduchú, no pre mňa nie celkom jasnú otázku: Firma - platca DpH má došlú faktúru od neplatiteľa DpH. Nemá nárok na odpočet DpH a celú sumu uvedie do nákladov. Ale, čo s DpH ďalej - nemusí si vypočítať DpH a odviesť ju do štátu ?

Ďakujem za odpoveď.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

silvia1974 Pozri príspevok
Príjemný večer,

som začínajúca učtovníčka, tak mám možno pre Vás jednoduchú, no pre mňa nie celkom jasnú otázku: Firma - platca DpH má došlú faktúru od neplatiteľa DpH. Nemá nárok na odpočet DpH a celú sumu uvedie do nákladov. Ale, čo s DpH ďalej - nemusí si vypočítať DpH a odviesť ju do štátu ?

Ďakujem za odpoveď.
nie, ak DPH nie je uvedená na fa, nemáš povinnosť ju ďalej nejakým spôsobom dopočítať a odviesť štátu.
0 0
michalak04 michalak04

michalak04 je offline (nepripojený) michalak04

Dobry den,

Som zivnostnik - volna zivnost, neplatca DPH a (mozno sa teraz zle vyjadrim, pretoze som v tejto oblasti analfabet, ale dufam ze ma pochopite) uctovnictvo mi budu robit tak, ze sa tomu hovori pausalista - teda sa mi zaklad dane vypocita tak, ze vsetok moj prijem sa znizi pausalne o 40% a potom este o neodpocitatelnu polozku (dal som tomu spravny nazov? - pretoze sa mi javi skor ako odpocitatelna - je to tusim 12 krat minimalna mzda) a mozno este daco - ale neviem co este, mozno je to uz vsetko :-)

no a to ze som neplatca mi vyhovuje kvoli jednoduch. uctovnictvu + dodavam sluzby koncovym zakaznikom - teda im nevadi ze nefiguruje na fakture ziadna DPH.

avsak okrem sluzieb, sem tam potrebujem kupit a predat nejaky tovar - ktory je potrebny pre zakaznika.

Ja kupim z velkoskladu a platim DPH ( - kupujem to za ucelom predaja (taky predmet mam aj v zivnost. liste). Povedzme ze cena s DPH je 10000 SK

teraz to chcem mojmu zakaznikovy predat za rovnaku cenu - 10000Sk (alebo v druhom pripade za cenu 11000Sk)

otazka: ked to predam na fakturu zakaznikovi za 10000Sk - znamena ze celych 10000Sk je moj prijem a pojde to do zakladu dane? - teda nakoniec ja na tom prerobim? budem z tych 10000Sk musiet este platit dan?

myslel som si ze je fer - kedze za to som ja DPH platil pri nakupe aby sa to uz nezdanilo.

myslel som si ze dan budem platit iba v pripade ak navysim cenu na 11000Sk a teda moj prijem bude iba tych 1000Sk a iba to sa mi pripocita do zakladu dane a iba z 1000Sk budem platit dan.

mam pravdu alebo nie?

ak nie tak je to hrozne nespravodlive ale kvoli 2 vyrobkom rocne ktore takto nahodou poskytnem sa mi neoplati prejst na platcu DPH. Kedze zakladom mojich prijmov je iba poskytovanie sluzieb.

prepacte ak som sa netrafil temou, no nevedel som kde mam najst temu blizku svojmu problemu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Spravodlivé nespravodlivé...Problém je v tom, že si trocha pletieš dve dane , a to daň z príjmov, ktorú platí každý bez ohľadu na platiteľa alebo neplatiteľa, ktorý má príjmy v určitej výške podliehajúce dani. Druhou je daň z pridanej hodnoty, ktorá sa týka platiteľov dane.
Tovar, ktorý kupuješ vo veľkosklade /neuvažuj, že kupuješ s DPH, lebo ty nie si platiteľ dane/ si dávaš v celej výške, ktorú platíš do výdavkov. Ak by si bol platiteľ DPH, do výdavkov si dávaš iba ntto a DPH na vstupe si odpočítaš od výstupnej DPH. Vzhľadom k tomu, že máme výhodu jednotnej sadzby dane /ktorú neviem, či v budúcnosti bohužial nenarušia/ je to vlastne laicky povedané to isté. Možno by si niečo málo ako platiteľ dane získal, keby si nakúpil viac tovaru ako sú služby na Tvojej strane, čo zas pochybujem, lebo k cene tovaru si určite ešte niečo pripočítavaš... Ten nákup si Ty nijako nezdaňoval, len si zaplatil cenu tovaru a tým, že ona Ti vchádza do výdavkov znižuje Ti vlastne daň z príjmu...
Ako som uviedla na začiatku, každý Tvoj príjem zdaňuješ daňou z príjmu bez ohľadu na platiteľstvo.

Príklad:
Platiteľ DPH
tovar ntto 8 403,40 DPH 1 596,60 = celkom 10 000
Tvoj výstup /keďže nemeníš cenu bude
ntto 8 403,40 DPH 1 596,60 = celkom 10 000

na vstupe si odpočítaš DPH 1 596,60 na výstupe máš k odvodu 1 596,60, čiže výsledný vzťah k ŠR bude nula. Nebudeš platiť nič.
Zároveň zdaňuješ ntto cenu 8 403,40 ako Tvoj príjem, čo predstavuje 1 596,40 , a to zaplatíš štátu. Vo výdavkoch máš tiež sumu 8 403,40.

Neplatiťeľ DPH /DPH ho vôbec nezaujíma/
nákup tovaru 10 000
predaj tovaru 10 000
daň z príjmu 1 900,- SK /19% daň z príjmu z Tvojho predaja/
Vo výdavkoch máš však 10 000, t.j. o 1 596,60 viac, čo predstavuje cca 303,- SK nižšiu daň z príjmu. V konečnom dôsledku teda zaplatíš daň z príjmu 1 900 - 303,60 = 1 596,40.

Čiže, ak si platiteľ alebo neplatiteľ a nenavyšuješ svoju cenu platíš tú istú daň z príjmu.
Pri kalkulácii svojej ceny musíš skrátka brať do úvahy všetky Tvoje výdaje plus obchodnú maržu a plus povinnú platbu dane z príjmu, ktorú budeš platiť vždy, aby si aj niečo zarobil
Upozorňujem, že príklad som sa snažila napísať veľmi zjednodušene /dúfam, že sa mi to podarilo /, lebo som mala pocit, že je Michalakovi potrebné tak priblížiť obe dane.
Naposledy upravil evina : 19.02.08 at 20:45
0 0
jabko jabko

jabko je offline (nepripojený) jabko

michalak04 Pozri príspevok
Dobry den,

Som zivnostnik - volna zivnost, neplatca DPH a (mozno sa teraz zle vyjadrim, pretoze som v tejto oblasti analfabet, ale dufam ze ma pochopite) uctovnictvo mi budu robit tak, ze sa tomu hovori pausalista - teda sa mi zaklad dane vypocita tak, ze vsetok moj prijem sa znizi pausalne o 40% a potom este o neodpocitatelnu polozku (dal som tomu spravny nazov? - pretoze sa mi javi skor ako odpocitatelna - je to tusim 12 krat minimalna mzda) a mozno este daco - ale neviem co este, mozno je to uz vsetko :-)

no a to ze som neplatca mi vyhovuje kvoli jednoduch. uctovnictvu + dodavam sluzby koncovym zakaznikom - teda im nevadi ze nefiguruje na fakture ziadna DPH.

avsak okrem sluzieb, sem tam potrebujem kupit a predat nejaky tovar - ktory je potrebny pre zakaznika.

Ja kupim z velkoskladu a platim DPH ( - kupujem to za ucelom predaja (taky predmet mam aj v zivnost. liste). Povedzme ze cena s DPH je 10000 SK

teraz to chcem mojmu zakaznikovy predat za rovnaku cenu - 10000Sk (alebo v druhom pripade za cenu 11000Sk)

otazka: ked to predam na fakturu zakaznikovi za 10000Sk - znamena ze celych 10000Sk je moj prijem a pojde to do zakladu dane? - teda nakoniec ja na tom prerobim? budem z tych 10000Sk musiet este platit dan?

myslel som si ze je fer - kedze za to som ja DPH platil pri nakupe aby sa to uz nezdanilo.

myslel som si ze dan budem platit iba v pripade ak navysim cenu na 11000Sk a teda moj prijem bude iba tych 1000Sk a iba to sa mi pripocita do zakladu dane a iba z 1000Sk budem platit dan.

mam pravdu alebo nie?

ak nie tak je to hrozne nespravodlive ale kvoli 2 vyrobkom rocne ktore takto nahodou poskytnem sa mi neoplati prejst na platcu DPH. Kedze zakladom mojich prijmov je iba poskytovanie sluzieb.

prepacte ak som sa netrafil temou, no nevedel som kde mam najst temu blizku svojmu problemu.

ahoj, nerozumiem tomu prečo to riešiš, keď ako hovoríš - si paušalista, takže Ťa zujímajú hlavne príjmy. Okrem toho keď nakúpiš za 10000 - dáš to do nákladov a predáš za 10000, to dáš do výnosov tak si na 0,--, nie? a kvôli 2 výrobkom ako uvádzaš sa Ti naozaj neoplatí prechádzať na platcu DPH, ak neprekročíš obrat.
0 0
michalak04 michalak04

michalak04 je offline (nepripojený) michalak04

Zdravim,

to ako mi to vysvetlil JABKO mi z logickeho hladiska dava zmysel.

to ako mi to vysvetlila EVINA mi nedava zmysel, mozno som to zle pochopil a teda skusim polozit doplnujuce otazky:

1. V priklade pre PLATITELA DPH si ako poslednu vetu uviedla: "Vo výdavkoch máš tiež sumu 8 403,40." -> co mala ta veta vyjadrovat?
Mne by sa to skor pozdavalo tak ze statu tych 1500Sk nezaplatim pretoze v prijmoch mam 8400 ale ako pises tak aj vo vydavkoch - teda v konecnom dosledku je moj prijem (ja by som to nazval zisk) na danom predaji iba 0SK ???

2. v priklade pre neplatitela DPH to vyslo tak isto - to zdanenie prijmu.
pricom vobec nerozumiem tym vetnym konstrukciam:

Vo výdavkoch máš však 10 000, t.j. o 1 596,60 viac (NECHAPEM ??? O 1596 VIAC OPROTI COMU???), čo predstavuje cca 303,- SK nižšiu (PRECO LEN O 303? VED V NAKLADOCH JE CELYCH 10000) daň z príjmu. V konečnom dôsledku teda zaplatíš daň z príjmu 1 900 - 303,60 = 1 596,40.

Viem ze nemam ziadne pravo to tu hodnotit kedze sa uctovnictvu vobec nerozumiem ani sa s nim nestretol a neviem ako sa robi. Len ako cloveku s urcitou mierou inteligentcie mi na zaklade tohto vysvetlenia nejde do hlavy takato vec:

realne poznam firmy - zivnostnikov platitelov DPH, ktory nakupuju vo velkosklade za 10000Sk potom predaju konecnemu zakaznikovi za 10300Sk (zjednodusujem a neuvazujem to odpocitanie a pripocitanie DPH na vstupe a vystupe - nie je to potrebne pre ucely prikladu) a teda zarobili na tom tych 300Sk - samozrejme ze tam bude este DPH statu za pridanu hodnotu tovaru.

no ale teraz ak by sa im to zdanilo este v prijme podla vasich vyrokov, tak by to znamenalo ze by prerobili - pretoze ich "naklady" (v logickom zmysle) na zakupenie v konecnom dosledku su = 8400 (zakupenie) + dan z prijmu 8400 no prijem na danej veci je len prijem 8400( + navysenie ceny)

ked sa nad tym zamyslim - dan z prijmu 19% to znamena 5 * 19% je takmer 100% teda ak by vyrobok takto postupne presiel od vyrobcu do velkoskladu potom do nejakeho obchodu a povedzme ze z toho obchodu by este dalej takymto systemom nakupovali az po pocet 5 tak by musely navysovat cenu nad 100%

teda stalo to 10000Sk a nakonec by to predavali za 25000 -> ale oni by na tom zarobili male sumy - iba stat by takto zarabal na dani z prijmu??? to tak naozaj je??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michalak04 Pozri príspevok
Zdravim,

to ako mi to vysvetlil JABKO mi z logickeho hladiska dava zmysel.

to ako mi to vysvetlila EVINA mi nedava zmysel, mozno som to zle pochopil a teda skusim polozit doplnujuce otazky:

1. V priklade pre PLATITELA DPH si ako poslednu vetu uviedla: "Vo výdavkoch máš tiež sumu 8 403,40." -> co mala ta veta vyjadrovat?
Mne by sa to skor pozdavalo tak ze statu tych 1500Sk nezaplatim pretoze v prijmoch mam 8400 ale ako pises tak aj vo vydavkoch - teda v konecnom dosledku je moj prijem (ja by som to nazval zisk) na danom predaji iba 0SK ??? No veď to píšem. V príjme máš 8400 a vo výdavkoch tiež /teda sumy bez DPH, ak si platiteľ

2. v priklade pre neplatitela DPH to vyslo tak isto - to zdanenie prijmu.
pricom vobec nerozumiem tym vetnym konstrukciam:

Vo výdavkoch máš však 10 000, t.j. o 1 596,60 viac (NECHAPEM ??? O 1596 VIAC OPROTI COMU???), čo predstavuje cca 303,- SK nižšiu (PRECO LEN O 303? VED V NAKLADOCH JE CELYCH 10000) daň z príjmu. V konečnom dôsledku teda zaplatíš daň z príjmu 1 900 - 303,60 = 1 596,40. Platiteľ dáva do výdavkov 8 400, neplatiteľ 10 000, teda o 1596 dáva do výdavkov viac neplatiteľ ako platiteľ, to znamená. 303 je daň z tých 1 596 SK.

Viem ze nemam ziadne pravo to tu hodnotit kedze sa uctovnictvu vobec nerozumiem ani sa s nim nestretol a neviem ako sa robi. Len ako cloveku s urcitou mierou inteligentcie mi na zaklade tohto vysvetlenia nejde do hlavy takato vec:

realne poznam firmy - zivnostnikov platitelov DPH, ktory nakupuju vo velkosklade za 10000Sk potom predaju konecnemu zakaznikovi za 10300Sk (zjednodusujem a neuvazujem to odpocitanie a pripocitanie DPH na vstupe a vystupe - nie je to potrebne pre ucely prikladu) a teda zarobili na tom tych 300Sk - samozrejme ze tam bude este DPH statu za pridanu hodnotu tovaru.

no ale teraz ak by sa im to zdanilo este v prijme podla vasich vyrokov, tak by to znamenalo ze by prerobili - pretoze ich "naklady" (v logickom zmysle) na zakupenie v konecnom dosledku su = 8400 (zakupenie) + dan z prijmu 8400 /daň z príjmu z 8 400 je 1 596 a nie 8400/no prijem na danej veci je len prijem 8400( + navysenie ceny)

ked sa nad tym zamyslim - dan z prijmu 19% to znamena 5 * 19% je takmer 100% teda ak by vyrobok takto postupne presiel od vyrobcu do velkoskladu potom do nejakeho obchodu a povedzme ze z toho obchodu by este dalej takymto systemom nakupovali az po pocet 5 tak by musely navysovat cenu nad 100%

teda stalo to 10000Sk a nakonec by to predavali za 25000 -> ale oni by na tom zarobili male sumy - iba stat by takto zarabal na dani z prijmu??? to tak naozaj je?? Toto neviem vôbec okomentovať neviem ako si na to prišiel. problém bude si v tom, že spájaš stále dve veci DPH a daň z príjmu a zjednodušuješ to tak, že vyjde z tohoto čo nikto nepovedal . Skrátka daň z príjmu platíš z rozdielu Tvojich nákladov a príjmov, tu platíš vždy a DPH sa v Tvojich dvoch minimálnych prípadoch môže rovnať nule.
No priznám sa, že teraz skoro ani nerozumiem Tebe čo píšeš. Ja som sa snažila Ti ozrejmiť princíp - nepodarilo sa. Ak píšeš, že ten druhý príspevok Ti to ozrejmil, tak uvažuj podľa neho- ja som Ti iným princípom povedala zhruba to isté, ináč neviem .
Naposledy upravil evina : 20.02.08 at 11:27
0 0
michalak04 michalak04

michalak04 je offline (nepripojený) michalak04

strasne ma pleties EVINA, pretoze:

JABKO povedal ze teda moja dan z prijmu bude 0 pretoze dam rovnaku sumu 10000 do nakladov aj do vynosov - teda vysledne sa bude pocitat dan z prijmu z nulovej hodnoty co je nula.

avsak ty si mi napisala a vysvetlila ze platim statu dan z prijmu v oboch pripadoch (ci som platitel alebo neplatitel cca 1500)

tak pre boha uz neviem ako sa to mam spytat lebo zase si na konci napisala:

Skrátka daň z príjmu platíš z rozdielu Tvojich nákladov a príjmov, tu platíš vždy

tak este raz prosim pekne co budem platit. Dokazete ma tu niekto pochopit?

ak je pravda tato tvoja posledna veta ze skratka dan z prijmu platis........

tak potom je scenar takyto:

kupim za 10000 - to je moj naklad
predam za 10000 - to je moj prijem

prijem - naklad = 0Sk - teda neplatim dan z prijmu - lebo zaklad je 0Sk

tak preco ma mylis a pises ze budem platit z 10000Sk dan z prijmu (pises sice ze to nebude 1900 ale 1500)? aaach uz neviem koho sa mam spytat

este to skusim jednoduchsie:

na vsetko ine zabudnime a myslime len na toto:

kupim za 10000
predam za 10000

co z toho mi ide do zakladu na vypocitanie dane z prijmu?

0Sk alebo co?

- toto je jedna otazka na ktoru hladam odpoved. Pricom v prvom prispevku som zdoraznil ze som pausalista - a preto si nie som isty ci aj pausalista moze robit to ze v pripade nakupu tovaru za ucelom predaja spravi odpocitanie prijmu z predaja tovaru a nakladu na zakupenie daneho tovaru.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michalak04 Pozri príspevok
strasne ma pleties EVINA, pretoze:

...
este to skusim jednoduchsie:

na vsetko ine zabudnime a myslime len na toto:

kupim za 10000
predam za 10000

co z toho mi ide do zakladu na vypocitanie dane z prijmu?

0Sk alebo co?

- toto je jedna otazka na ktoru hladam odpoved. Pricom v prvom prispevku som zdoraznil ze som pausalista - a preto si nie som isty ci aj pausalista moze robit to ze v pripade nakupu tovaru za ucelom predaja spravi odpocitanie prijmu z predaja tovaru a nakladu na zakupenie daneho tovaru.
Vymazala som časť Tvojho príspevku, prepáč, lebo je dlhý.
Toto je moja posledná odpoveď nebudem Ťa už pliesť-sme na inej vlnovej dĺžke-ja som Ti sa snažila vysvetliť princíp oboch daní, ktoré si tak trochu plietol dokopy najprv a teraz zas paušál s výdavkami.......
Ak sa nedá tak sa nedá, musíš počkať, či Ti to dokáže iný zodpovedať.

Odpoviem Ti len na ten záver, ktorý som ponechala v citácii.
Ak vedieš účtovníctvo, teda nie si paušalista je v Tvojom prípade
10 000 výdavok
10 000 príjem
ZD nula
daň nula

V prípade paušálu
príjem 10 000
výdavky 40% z príjmu 4 000
základ dane 6 000
daň z príjmu 19% 1 140.

V paušáli máš zahrnuté už všetky Tvoje výdavky a žiadne iné, ani žiadne nákupy tam nemôžeš už dávať. Jedinú vec, ktorú si môžeš odpočítať v rámci 40% výdavkov v paušáli je poistné na sociálne a zdravotné poistenie.
0 0
michalak04 michalak04

michalak04 je offline (nepripojený) michalak04

no tak toto som chcel pocut.

to je odpoved ktoru som hladal

velmi velka vdaka - vies aj ludia roznej vlnovej dlzky po dlhsom debatovani sa dopracuju k niecomu pozitivnemu - som rad, nakoniec nas to mozno este obohatilo.

vies co dan z prijmu a DPH si nepletiem ako stale pises - ja som to len bral z toho najvyssieho pohladu a vzhladom iba na nakup tovaru za ucelom predaja.

problem bol v tom ze v prvom clanku si napisala ze dan z prijmu bude tych 1540 SK - nespravila si nahodou chybu?? ked teraz pises ze 0Sk? - podla mna si protirecis timto - tak ak mas chut, vysvetli mi preco si tu prvu odpoved napisala tak ako si napisala

mozno to pomoze k tomu aby aj ludia so strukturou mozgu ako ja chapali tvoje prispevky uz na prvy krat

velka vdaka a klobuk dole
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať