Zavrieť

Porady

uzávierka v OMEGE

Prosím Vás je to takto správne?
1.Urobím všetky uzávierky ( A,B,D, skladu, kurzové rozdiely, ....)
2. Vytlačím súvahu a výsledovku.
3. Zistím výšku dane. ( vypíšem daň.priznanie - načítam, sumy sa mi prenesú do DP).
4. Zruším uzávierku A a zaúčtujem daň 591/341.
5. Urobím uzávierku A.
6. Urobím závierku.
7. a prechod do nového roku.
Prosím Vás je to takto správne alebo niektoré kroky treba vynechať alebo poprehadzovať? Srdečná vďaka za Váš čas. Gabi
Usporiadat
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Robím tiež v OMEGE a prvý krát robím uzávierku.
Nemá sa vytlačiť súvaha až po zaúčtovaní dani 591/341, aby mi to prešlo medzi daňové záväzky do súvahy?
Ďakujem
jana
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
vlani som tlačila aj pred zdanením aj po zdanení
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Uzávierku skladu (tovar) - v Omege - mi soft zaúčtoval interným dokladom štvorzápisom:

1. xxxxxxxx sk 132001/131001 (prijatý tovar)
2. xxxx sk 132001/131001 (suma rovnajúca sa jednej konkrétnej položke)
3. xxxxxxxx sk 504001/132001 (predaný tovar)
4. xxxx sk 504001/132001 (suma rovnajúca sa jednej (inej) položke)

Vyzerá to na chybné zaúčtovanie dvoch položiek (každej v inom kroku).
Napriek tomu mi sumy 2. a 4. šarapatia ako zostatok na 131001. Skontrolovala som si správnosť účtovania konkrétnych položiek - všetko o.k... Netuším ako z toho von..........
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Ajuška Pozri príspevok
.... Netuším ako z toho von..........
Poradí mi niekto čo s tým?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Vyzerá to, že ten zmätok mám spôsobený účtovaním dobropisov......
Mám za to, že účty obstarávania nesmú mať na konci účtovného obdobia zostatok......alebo sa mýlim??
0 0
vcelamery vcelamery

vcelamery je offline (nepripojený) vcelamery

Robím v Omege už štvrtý rok a zatiaľ som s ňou nemala väčšie problémy.
Pri konci roka má Omega aj tú výhodu, že si môžete spraviť prechod do ďalšieho roku aj bez akejkoľvek!!! uzávierky. Keď nakoniec spravíte ročnú uzávierku, so všetkým, čo k tomu patrí, (31.3.), môžete prechod do nového roku zopakovať bez toho, aby sa údaje v novom roku vymazali!! Dá sa to aj viac krát!!! Nemusíte "šachovať" s uzávierkou A.

Čo sa týka výkazov - ja osobne si tlačím pred zaúčtovaním dane a potom aj po zaúčtovaní dane - všetko - súvahu, výkaz aj hlavnú knihu s analytikami. Mám všade vyčíslený btto výsledok, ktorý potom uvádzam aj v poznámkach, je treba ho aj do daňového priznania... zatiaľ sa mi to osvedčilo

Čo sa týka skladu - účtujem spôsobom B a na konci roka si ručne účtujem stav na sklade. Mám istotu,že je to správne. Ale čo viem, od iných, tak automatické účtovania fungujú, takže si treba pozrieť asi svoje údaje, či sú správne zaúčtované.

A na záver - vrelo doporučujem pre tých, ktorí ešte nerobili v OMEGE závierku, aby išli na školenie. Uzávierku v Omege budem robiť už štvrtýkrát, ale zatiaľ som vynechala len 1 školenie a ľutujem doteraz. Na školení totižto všetko pripomenú, ukážu aj kontroly saldokonta - aj spätne. Navyše už upozornia aj na najbližší upgrade a novinky v ňom. Nemyslím si, že som hlúpa a preto to potrebujem 4x zopakovať, ale predsa len, uzávierka sa robí len raz ročne, človek môže na niečo zabudnúť a softvér sa vyvíja...
Momentálne ešte bežia posledné školenia...

Aby som nezabudla, súvahu a výkaz tlačí aj bez uzávierky A...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
vcelamery Pozri príspevok
...vrelo doporučujem pre tých, ktorí ešte nerobili v OMEGE závierku, aby išli na školenie.
Ďakujem za reakciu... Problém s uzávierkou nemám (hoci ju robím prvý krát). Krosácke programy majú pre mňa svoje čaro práve aj pre celý ten servis k nim. Na školení o uzávierke v Omege som bola ešte v decembri a mám z neho aj kompletný materiál, podľa ktorého sa skutočne pracuje jedna báseň......
Zaskočil ma ten chaos na mj účtoch, ako som uviedla vyššie - už viem naisto, že som dakde na sklade urobila chybu práve pri tých dobropisoch......musím sa teda zorientovať ktorý konkrétny krok musím opraviť...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Ajuška Pozri príspevok
Uzávierku skladu (tovar) - v Omege - mi soft zaúčtoval interným dokladom štvorzápisom:

1. xxxxxxxx sk 132001/131001 (prijatý tovar)
2. xxxx sk 132001/131001 (suma rovnajúca sa jednej konkrétnej položke)
3. xxxxxxxx sk 504001/132001 (predaný tovar)
4. xxxx sk 504001/132001 (suma rovnajúca sa jednej (inej) položke)

Vyzerá to na chybné zaúčtovanie dvoch položiek (každej v inom kroku).
Napriek tomu mi sumy 2. a 4. šarapatia ako zostatok na 131001. Skontrolovala som si správnosť účtovania konkrétnych položiek - všetko o.k... Netuším ako z toho von..........
...ak by sa predsa len niekto týmto trápil (ako ja niekoľko dní )... ten štvorzápis je v poriadku (zaúčtované OD a DD)... šarapatu na účte som mala naozaj nesprávnym zaúčtovaním... ...výdajky a príjemky treba nastaviť účtovanie vráteného tovaru (nahodiť si opačné účty)... uuuuff...
0 0
cece cece

cece je offline (nepripojený) cece

V Omege som začala účtovať k 1.1.2007 a interným dokladom som si nahodila aj účet 132/ tovar. Čiže v hlavnej knihe mám začiatočný zostatok na účte 132. V priebehu roka sme tento tovar predali a k 31.12.2007 už nemá byť žiadny zostatok na tomto účte.
1. Ako sa k tomu dopracujem? Musím si nahodiť sklad - skladovú kartu - príjemku a výdajku?
2. Ak to musí byť len týmto spôsobom prosím poradte mi kde mám dať aký účet.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cece Pozri príspevok
V Omege som začala účtovať k 1.1.2007 a interným dokladom som si nahodila aj účet 132/ tovar. Čiže v hlavnej knihe mám začiatočný zostatok na účte 132. V priebehu roka sme tento tovar predali a k 31.12.2007 už nemá byť žiadny zostatok na tomto účte.
1. Ako sa k tomu dopracujem? Musím si nahodiť sklad - skladovú kartu - príjemku a výdajku?
2. Ak to musí byť len týmto spôsobom prosím poradte mi kde mám dať aký účet.
Zaúčtuješ úbytok na sklade 504/132 v rámci inventarizácie k 31.12.07.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, chcem sa spýtať na dátum, ktorý sa má uvádzať pri uzávierke.
Išla som spraviť uzávierku " A" nechala som dátumy od 1.1.2007 do 31.12.2007, ale mám tam len zápis " počet uzavretých dokladov 0"..nemalo by tam byť od 1.1. do 31.12??? Nechápem! Poraďte prosím! Ešte otázka, treba robiť aj uzávierku B a D, keďže nie sme platcami DPH?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ešte mám ďalšiu otázku, neviem ako mám robiť uzávierku, na začiatku témy bol článok s postupom...nerozumiem vypíšem DP..priamo v softe mám napísať výšku dane do DP a ono mi to zaúčtuje samé, alebo to musím spraviť ručne?Mám na 341 nejaké drobné za zrazenú daň z kreditných úrokov..čo s tým??? Poraďte prosím..
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Z DP Ti daň nezaúčtuje samé musíš cez ID 591/341AE - daň z príjmu splatná a ďalším zápisom zrážk daň 341AE - splatná daň/341ae zdaň
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ďakujem moc, zas som trošku múdrejšia:-)
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ešte nerozumiem jednej veci..kedy zaokrúhľujem daň na celé SKK...mám vyrátanú daň 18919.44 591/341.001, zrazená daň z kr.ú je 70,87 ( 341.002)..kedy to mám zaokrúhliť..pre niekoho možno bežná pochopiteľná vec..ja neviem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mimaemma Pozri príspevok
Ešte nerozumiem jednej veci..kedy zaokrúhľujem daň na celé SKK...mám vyrátanú daň 18919.44 591/341.001, zrazená daň z kr.ú je 70,87 ( 341.002)..kedy to mám zaokrúhliť..pre niekoho možno bežná pochopiteľná vec..ja neviem
V omege v daň. priznaní máš už zaokrúhlenú daň na celé SK, túto sumu zaúčtuješ 591/341.
Zrážkovú daň uvádzaš do daň priznania v celých Sk teda 70 Sk.
ID zaúčtuješ daňovú povinnosť (asi 18919) na dal a na MD máš 70,87 , teda na úhradu bude rozdiel: 18849 sk; zvyšok 0,87 môžeš zaúčtovať 591/341 alebo tiež môžeš nechať do ďalšieho obdobia.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Jaj Liba, ďakujem Ti moc, už opäť sa Ti musím poďakovať..si zlatá!!!
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Prosím Vás omegáci, chcem sa len v niečom uistiť. Tlačím si výkaz ziskov a strát a tiež súvahu a niečo sa mi tam nezdá. Chcem len vedieť, či to nebude veľká chyba. Nesedí mi odložený daňový záväzok. Suma je 1.724 a vo výkaze ziskov a strát mi to zaokrúhlilo na "1" účet 592 a v súvahe na účte 481 na "2".
Nevadí to?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

V krajnom prípade tolerancia 1 je prípustná (práve kvôli zaokrúhľovaniu).
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
V krajnom prípade tolerancia 1 je prípustná (práve kvôli zaokrúhľovaniu).
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať