Zavrieť

Porady

Remeselné živnosti

Overovala som zoznám remeselných živnosti na živnostenskom úrade. Je následovný.
SKUPINA 101 - Výroba kovov a kovových výrobkov: 1. Zámočníctvo,
2. Nástrojárstvo, 3. Kovoobrábanie, 4. Galvanizácia kovov, 5. Smaltovanie
SKUPINA 103 - Výroba motorových a ostatných dopravných prostriedkov:
6. Opravy pracovných strojov, 7. Opravy cestných motorových vozidiel,
8. Opravy karosérii
SKUPINA 104: 9. Výroba opravy protetických výrobkov, 10. Výroba a opravy ortopedickej obuvi, 11. Hodinárstvo
SKUPINA 106 - Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika:
12. Kamenárstvo
SKUPINA 108 - Výroba potravín a nápojov: 13. Mäsiarstvo a údenárstvo,
14. Výroba piva a sladu, 15. Výroba mliečných výrobkov, 16. Výroba pekárskych a cukrárenských výrobkov
SKUPINA 110 - Výroba kože, kožených výrobkov vrátane obuvi, výroba gumových výrobkov a výrobkov z plastických látok: 17. Kožušníctvo
SKUPINA 111 - Výroba drevárska, výroba nábytku, hudobných nástrojov a ostatných výrobkov: 18. Stolárstvo, 19. Zlatnícto a klenotníctvo
SKUPINA 112 - Výroba papierenská a polygrafická: 20. Polygrafická výroba
Skupina 113 - Stavebníctvo: 21. Murarstvo, 22. Tesárstvo, 23. Pokrývačstvo, 24. Klampiarstvo, 25. Izolatérstvo, 26. Vodoištalatérstvo a kúrenárstvo,
27. Inštalácia opravy chladiarenských zariadení, 28. Podlahárstvo,
29. Plynoinštalatérstvo, 29,a. Kachliarstvo
SKUPINA 114 - Ostatné: 30. Holičstvo a kaderníctvo, 31. Kozmetické služby,
32. Pohostinská činnosť, 33. Čistenie a kontrola komínov.
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
No nechápem to, však pokračujem v tom v čom som začala v r. 2004. Nemením spôsob. Aj tak musím v r. 2005 začať viesť jednoduché učtovníctvo. Som z toho jeleň.
Keď nemeníš spôsob účtovania, tak neupravuješ DZ.
Mala si paušálne výdavky aj v nich pokračuješ. Rozumiem tomu dobre?
Ak áno, potom sa ťa tento § netýka.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Áno presne tak. V roku 2004 som mala pauálne výdavky a v r. 2005 ich chcem použiť aj teraz.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
emily
Keď nemeníš spôsob účtovania, tak neupravuješ DZ.
Mala si paušálne výdavky aj v nich pokračuješ. Rozumiem tomu dobre?
Ona je teraz v období používania pauš.výdavkov. Upraviť ZD mala pred tým , myslím , že to bol rok 2004.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
Áno presne tak. V roku 2004 som mala pauálne výdavky a v r. 2005 ich chcem použiť aj teraz.
Tak bez obáv použi paušálne výdavky bez akýchkoľvek úprav DZ
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Zita5
Ona je teraz v období používania pauš.výdavkov. Upraviť ZD mala pred tým , myslím , že to bol rok 2004.
Tak to mala upravovať ešte r. 2003. V r. 2004aj 2005 mala už PV.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Zita5
Ona je teraz v období používania pauš.výdavkov. Upraviť ZD mala pred tým , myslím , že to bol rok 2004.
V roku 22004 som mala upraviť ZD o tú neuhradenú faktúru?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
V roku 22004 som mala upraviť ZD o tú neuhradenú faktúru?
Keď Ti na konci r.2003 ostala neuhradená fa a viedla si JU a v r.2004 si chcela pauš.výdavky, tak za rok 2003 si mala upraviť DZ. Rozumieme sa? Stále sa upravuje rok predchádzajúci zmene účtovania.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Emily , neviem ako reaguje na tieto prechody kontrola , ale strašne veľa ľudí ten paragraf zákona inak chápalo , a potom porobilo tieto chyby .Ty si nemala s tým skúsenosti , myslím kontrolu .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

No ale v r. 2003 ešte nebol podnikateľ. V roku 2004 začal podnikať a zostala mu jedna faktúra neuhradená, ktorá v r. 2005 už zaplatená je. V roku 2004-paušálne výdavky a v r. 2005 tiež paušálne výdavky. Dúfam, že už teraz si rozumieme. Od začiatku podnikania uplatňuje paušálne výdavky. V jednoduchom uct. neučtoval.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
No ale v r. 2003 ešte nebol podnikateľ. V roku 2004 začal podnikať a zostala mu jedna faktúra neuhradená, ktorá v r. 2005 už zaplatená je. V roku 2004-paušálne výdavky a v r. 2005 tiež paušálne výdavky. Dúfam, že už teraz si rozumieme. Od začiatku podnikania uplatňuje paušálne výdavky. V jednoduchom uct. neučtoval.
Tak máš všetko OK a daj kľudne PV. O pohľadávku sa teraz nestaraj.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Teraz tá pohľadávka z roku 2004 je vlastne príjem v roku 2005. Nie?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Zita5
Emily , neviem ako reaguje na tieto prechody kontrola , ale strašne veľa ľudí ten paragraf zákona inak chápalo , a potom porobilo tieto chyby .Ty si nemala s tým skúsenosti , myslím kontrolu .
Nie kontrolu som nemala, len veľa konzultácii zo všetkých smerov, lebo mám dosť takých prípadov
Ale myslím, že zákon je jasný v tomto smere.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
Teraz tá pohľadávka z roku 2004 je vlastne príjem v roku 2005. Nie?
Samozrejme, že je príjmom roku 2005. A aj z nej si počítaš PV.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Už môžem ísť spať?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Tak dobrú noc. A veľmi pekne ďakujem. Veľmi si mi pomohla.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

va1ke
Tak dobrú noc. A veľmi pekne ďakujem. Veľmi si mi pomohla.
Rado sa stalo Aj Tebe dobrú noc
0 0
nina035 nina035

nina035 je offline (nepripojený) nina035

[quote=Zita5]
Ahojte, toto platí aj pre neremeslníka 25%? Teda ak som v roku 2004 viedla jednoduché účtovníctvo a ostala mi neuhradená faktúra, tak teraz v roku 2005 uplatňujem 25% paušálne výdavky, tak si musím upraviť základ dane cez riadok 40 o neuhradenú pohľadávku z roku 2004?
A ak som v roku 2004 robila daňové priznanie na paušálne výdavky a v roku 2005 tiež, lenže mi ostala jedna pohľadávka, ktorú mi zaplatili teraz v roku 2005, tak aj v tom prípade musím upravovať, alebo to je OK ??? no ja som z toho jeleň
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

[quote=nina035]
Zita5
Ahojte, toto platí aj pre neremeslníka 25%? Teda ak som v roku 2004 viedla jednoduché účtovníctvo a ostala mi neuhradená faktúra, tak teraz v roku 2005 uplatňujem 25% paušálne výdavky, tak si musím upraviť základ dane cez riadok 40 o neuhradenú pohľadávku z roku 2004?
Ak si v roku 2004 viedla JU a ostala ti pohľadávka a chceš v roku 2005 prejsť na 25% paušálne výdaje - tak si si mala DZ upraviť v DP za rok 2004.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

[quote=nina035]
Zita5
A ak som v roku 2004 robila daňové priznanie na paušálne výdavky a v roku 2005 tiež, lenže mi ostala jedna pohľadávka, ktorú mi zaplatili teraz v roku 2005, tak aj v tom prípade musím upravovať, alebo to je OK ??? no ja som z toho jeleň
V tomto prípade si nemenila spôsob preukazovania výdajov - takže toto je v poriadku /za predpokladu, že pohľadávka bola z roku 2004/.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Pepa]
nina035
Ak si v roku 2004 viedla JU a ostala ti pohľadávka a chceš v roku 2005 prejsť na 25% paušálne výdaje - tak si si mala DZ upraviť v DP za rok 2004.
Nadviažem na túto odpoveď od Pepa :

Ak v roku 2005 bola vystavená v poradí prvá faktúra čiže 001/2005 za vykonané práce za december 2004 , aj v tom prípade prechádzam z preukazovateľných výdavkov na paušál s následnou úpravou ZD ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať