Zavrieť

Porady

Remeselné živnosti

Overovala som zoznám remeselných živnosti na živnostenskom úrade. Je následovný.
SKUPINA 101 - Výroba kovov a kovových výrobkov: 1. Zámočníctvo,
2. Nástrojárstvo, 3. Kovoobrábanie, 4. Galvanizácia kovov, 5. Smaltovanie
SKUPINA 103 - Výroba motorových a ostatných dopravných prostriedkov:
6. Opravy pracovných strojov, 7. Opravy cestných motorových vozidiel,
8. Opravy karosérii
SKUPINA 104: 9. Výroba opravy protetických výrobkov, 10. Výroba a opravy ortopedickej obuvi, 11. Hodinárstvo
SKUPINA 106 - Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika:
12. Kamenárstvo
SKUPINA 108 - Výroba potravín a nápojov: 13. Mäsiarstvo a údenárstvo,
14. Výroba piva a sladu, 15. Výroba mliečných výrobkov, 16. Výroba pekárskych a cukrárenských výrobkov
SKUPINA 110 - Výroba kože, kožených výrobkov vrátane obuvi, výroba gumových výrobkov a výrobkov z plastických látok: 17. Kožušníctvo
SKUPINA 111 - Výroba drevárska, výroba nábytku, hudobných nástrojov a ostatných výrobkov: 18. Stolárstvo, 19. Zlatnícto a klenotníctvo
SKUPINA 112 - Výroba papierenská a polygrafická: 20. Polygrafická výroba
Skupina 113 - Stavebníctvo: 21. Murarstvo, 22. Tesárstvo, 23. Pokrývačstvo, 24. Klampiarstvo, 25. Izolatérstvo, 26. Vodoištalatérstvo a kúrenárstvo,
27. Inštalácia opravy chladiarenských zariadení, 28. Podlahárstvo,
29. Plynoinštalatérstvo, 29,a. Kachliarstvo
SKUPINA 114 - Ostatné: 30. Holičstvo a kaderníctvo, 31. Kozmetické služby,
32. Pohostinská činnosť, 33. Čistenie a kontrola komínov.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5
Dobre uvarím Vám za to kávičku aj pol deci bude
Zitka, beriem za slovo: Šaľa nie je až tak ďaleko
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže pol deci nebude za takú odpoveď . Ale to nevadí , nie ?

To znamená , že preddavok mu odpočítam v DP za rok 2006 .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

presne tak ten preddavok mu odpočítač v DP za rok 2006.
ale niekedy si sadnúť do čínskej by sme si mohli ísť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Živnostník má vystavené faktúry za dve remeselné živnosti s možnosťou 60% paušálu, ale bohužiaľ, v živnosti má uvedenú len jednu.
Rada by som mu dala paušál, ale asi nemôžem. Aj som si sama odpovedala...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ešte k uvádzaniu poistného a vysvetliviek v DP - viď príspevky od 109 po 114
Vyzerá to šalamúnsky, ale mne sa to javí jednoduché, pretože v prípade použitia paušálnych výdavkov je spôsob vykazovania rovnaký
v riadkoch 1 až 8 - teda spolu % výdavky + poistné, preto je tam aj "medzisúčet" na r. 9,
zatiaľ čo riadok 10 je o niečom inom, viď vysvetlivky. No mohli to napísať jednoduchšie....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kukučka
Živnostník má vystavené faktúry za dve remeselné živnosti s možnosťou 60% paušálu, ale bohužiaľ, v živnosti má uvedenú len jednu.
Rada by som mu dala paušál, ale asi nemôžem. Aj som si sama odpovedala...
Ak som dobre pochopila, vystavil faktúru na živnosť, ktorú nemá v ŽL? Potom by som radšej odporúčala zmeniť text tej faktúry, aby to nemal neoprávnené podnikanie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dík za odpoveď, ale už sa nedá, boli to faktúry pre firmy hradené na účet. Za príbuzného, ktorý už tiež má živnosť. Radšej urobím normálne účto, čo už v marci narobíš.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kukučka
Radšej urobím normálne účto, čo už v marci narobíš.
Jaaaaj, veď v marci sa dá urobiť najviac zázrakov.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

V prípade ak si SZČO fakturuje za lesné práce pri ťažbe dreva má to zapísane v živnostenskom liste a je vyučený v SOU sú tieto práce zdaňované 60% ako remeselná činnosť????
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja tvrdím že nie ale veronix ma presviedča, že áno. Podľa toho čo som sa dočítala k tejto téme tak tieto práce nepatria do remeselných živností.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

miriza
V prípade ak si SZČO fakturuje za lesné práce pri ťažbe dreva má to zapísane v živnostenskom liste a je vyučený v SOU sú tieto práce zdaňované 60% ako remeselná činnosť????
Remeselné živnost.:živnostenský zákon: sk 101 výroba kvov a kovových výrobkov:1,zámočníctvo, 2. nástrojárstvo,3.kovoobrábanie,4.galvanizácia kovov,5.smaltovanie sk.103 výroba motor. a ostatných dopr.prostr. 6.opravy prac. strojov,7.oprava cestných mot. vozidiel,8.oprava karosérií.sk.104 výroba zdravotníckych výr. presných a optických prístrojov a hod.,9. výr. a opravy protetických výrobkov,10.výroba a opravy ortopedickej obuvi,11. hodinárstvo.sk. 106-výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika 12. kamenárstvo. sk. 108 výroba potravín a nápojov 13. mäsiarstvo a údenárstvo,14. výr. piva a sladu, 15. výr. mliečnych výrobkov, 16. výr. pek. a cukrárskych výrobkov.sk. 110-výr. kože, kožených výrob.,17. kožušníctvo. Ešte patria - stolárstvo, zlatníctvo a klenotníctvo, polygrafická výroby, murárstvo, tesárstvo, pokrývačstvo, klampiarstvo, izolatérstvo , vodoinštalatérstv a kúrenárstvo, inštalácia a opravy chladiarenských zariadení, podlahárstvo, plynoinštalatérstvo, kachliarstvo, holičstvo a kaderníctvo, kozmetické služby, pohostinská činnosť, čistenie a kontrola komínov. Ale o lesnej ťažbe nič. Takže to asi nie je zaradené medzi remeselné činnosti.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja som jej to hovorila. Díky Elenka!
0 0
ivuska1 ivuska1

ivuska1 je offline (nepripojený) ivuska1

ermon
Určite nevadí, keď je v ŽL aj iný predmet živnosti ako remeselná živnosť.
Zákon o dani z príjmov hovorí, 60% z úhrnu príjmov uvedených v prílohe č. 1 Živnostenského zákona.
Takže ak mal len príjmy z remeselnej živnosti uvedenej v tejto prílohe (pozri príspevok č. 1), tak si môže uplatniť 60% bez ohľadu na to, že má aj iný predmet živnosti, napr. sprostredkovanie atď. v ŽL. Nesmie to ostatné - v prílohe č. 1 ŽL neuvedené - fakturovať.
Naozaj je to tak? Robim daňové priznanie pre živnostníka, ktorý faktúroval príjmy za minulý rok len za kúrenárske práce. Ale v živnostenskom liste ma uvedene aj vodoinštalatérske práce, plynoinštalatérske práce, zemné práce, natieračské a zváračské práce. Môže si uplatniť 60% výdavky. Moja známa mi povedala, že na to aby si moholi uplatňovať 60% výdavky, môže mať v živnostenskom liste uvedenú len jednu činnosť. PROSIM PORAĎTE!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môže mať živností viacej , avšak ak chce uplatňovať remeselnú živnosť a znej vyplývajúcich 60% , tak musí mať príjmy len z tejto živnosti .
0 0
ivuska1 ivuska1

ivuska1 je offline (nepripojený) ivuska1

Znenie faktúry je: Faktúrujem Vám za vodu, kúrenie a plyn. A ak sa nemýlim vodoinštalatérstvo, kúrenárstvo a plynoinštalatérstvo sú remeselné živnosti.
Čo Ty na to Zita?
0 0
ivuska1 ivuska1

ivuska1 je offline (nepripojený) ivuska1

A ešte sa chcem spýtať, ak nemal neuhradené pohľadávky z roku 2004, ale vo výkaze majetku a záväzkov bol zostatok na BÚ a v pokladnici, prípadne zásoby, môže prejsť na paušál už v roku 2005. Čítala som tú diskusiu o prechode na paušálne výdavky a vidím, že si v tom už zorientovaná. A ja som len viac osprostela.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

ivuska1
Znenie faktúry je: Faktúrujem Vám za vodu, kúrenie a plyn. A ak sa nemýlim vodoinštalatérstvo, kúrenárstvo a plynoinštalatérstvo sú remeselné živnosti. Čo Ty na to Zita?
Áno sú, skupina 113 Stavebníctvo a v rámci toho
......
26.Vodoinštaláterstvo a kúrenárstvo I
......
29. Plynoinštalatérstvo
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

ivuska1
A ešte sa chcem spýtať, ak nemal neuhradené pohľadávky z roku 2004, ale vo výkaze majetku a záväzkov bol zostatok na BÚ a v pokladnici, prípadne zásoby, môže prejsť na paušál už v roku 2005. Čítala som tú diskusiu o prechode na paušálne výdavky a vidím, že si v tom už zorientovaná. A ja som len viac osprostela.
V roku 2005 môžeš uplatňovať paušálne výdaje. Vo výkaze majetku a záv. pokiaľ má podnikatelský účet a peniaze na konci roka v pokladnici je uvedené
správne. Taký istý zostatok máš určite aj v peňažnom denníku k 31.12.2004 a PS v pokladni a na účte k 1.1.2005.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ivuska1
Znenie faktúry je: Faktúrujem Vám za vodu, kúrenie a plyn. A ak sa nemýlim vodoinštalatérstvo, kúrenárstvo a plynoinštalatérstvo sú remeselné živnosti.
Čo Ty na to Zita?
Pokiaľ im nedodáva vodu, kúrenie a plyn tak je to O.K - nevidí sa mi to šťastne formulované.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ivuska1
A ešte sa chcem spýtať, ak nemal neuhradené pohľadávky z roku 2004, ale vo výkaze majetku a záväzkov bol zostatok na BÚ a v pokladnici, prípadne zásoby, môže prejsť na paušál už v roku 2005. Čítala som tú diskusiu o prechode na paušálne výdavky a vidím, že si v tom už zorientovaná. A ja som len viac osprostela.
Ak mal zásoby - musí upraviť ZD za rok 2004. BU a pokladňa nie je pri prechode z JU na paušál alebo opačne "podstatná".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať