Zavrieť

Porady

Príjem z ČR

E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Prosím o poradu, nikdy som takého DP nerobila. Daňovník mal 3 mesiace živnosť.
Príjem zo živnosti: 20.000,-
Poistné: 9.762,-
Potom ako zamestnanec v ČR. Priniesol potvrdenie o príjme:
Úhrn príjmov: 229.494 Kč
Úhrn poistného: 28.697 Kč
Základ dane: 200.797 Kč
Zrazená záloha na daň: 30.269 Kč
Chcem mu uplatniť 40 % výdavky.
Neviem si s tým poradiť a už vôbec nie do akých riadkov v DP to dať.
Ďakujem.
Usporiadat
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Poraďte prosímv tejto veci: daňovník občan SR v r.2007 pracoval 1-6 v SR (t.j.181dni), 7-12 (184dni), v CR dostal POTVRDENIE o príjmoch, kde v riadku 16. má uvedené že mu urobia ročné zúčtovanie, a v tlačive POTVRDENIe má má preplatok na dani napr. 5tis. ktoré mu bude vrátené. Podáva daň.priznanie v SR typ A, a
ako vlastne započítať v DP A zaplatenú daň?? Preddavky mínus vrátená daň??
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

NOKIA Pozri príspevok
Poraďte prosímv tejto veci: daňovník občan SR v r.2007 pracoval 1-6 v SR (t.j.181dni), 7-12 (184dni), v CR dostal POTVRDENIE o príjmoch, kde v riadku 16. má uvedené že mu urobia ročné zúčtovanie, a v tlačive POTVRDENIe má má preplatok na dani napr. 5tis. ktoré mu bude vrátené. Podáva daň.priznanie v SR typ A, a
ako vlastne započítať v DP A zaplatenú daň?? Preddavky mínus vrátená daň??
Áno. Započítava sa len daň, ktorá bola odvedená do štátneho rozpočtu ČR.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Marína Pozri príspevok
Tu
ZD - 8.023,- 4
máš matematickú chybu. Inak O.K.
Až dnes som si to našla, ďakujem veľmi pekne!
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
NOKIA Pozri príspevok
Poraďte prosímv tejto veci: daňovník občan SR v r.2007 pracoval 1-6 v SR (t.j.181dni), 7-12 (184dni), v CR dostal POTVRDENIE o príjmoch, kde v riadku 16. má uvedené že mu urobia ročné zúčtovanie, a v tlačive POTVRDENIe má má preplatok na dani napr. 5tis. ktoré mu bude vrátené. Podáva daň.priznanie v SR typ A, a
ako vlastne započítať v DP A zaplatenú daň?? Preddavky mínus vrátená daň??
Ja som jedno takéto DP spravila a daň vrátenú som nezapočítala.
Keď som DP prepočítala už opravené tak mi dokonca vyšlo že má ešte doplatiť daň.
Čo mám teraz robiť? Mám poslať opravné DP?
A aké pošlem kópie, keď prvopisy som poslala už v prvom DP?

A ešte mi stále vrta v hlave, keď si podáva takýto občan DP na Slovensku priklada k DP potvrdenie príjmu z ČR. Keď si tam nerobí u zamestnávateľa ročné zúčtovanie tak na potvrdení má uvedený úhrn príjmov, poistné a preddavok na daň. Keď mu nerobili ročné zúčtovanie tak tam v r. 16 nemá uvedené nič. K DP v SR priloží toto potvrdenie a ako zrazená daň v ČR sa uvedie preddavková daň z tohto potvrdenia?
Naposledy upravil Ludula : 10.03.08 at 05:58
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Ludula Pozri príspevok
Ja som jedno takéto DP spravila a daň vrátenú som nezapočítala.
Keď som DP prepočítala už opravené tak mi dokonca vyšlo že má ešte doplatiť daň.
Čo mám teraz robiť? Mám poslať opravné DP?
A aké pošlem kópie, keď prvopisy som poslala už v prvom DP?

A ešte mi stále vrta v hlave, keď si podáva takýto občan DP na Slovensku priklada k DP potvrdenie príjmu z ČR. Keď si tam nerobí u zamestnávateľa ročné zúčtovanie tak na potvrdení má uvedený úhrn príjmov, poistné a preddavok na daň. Keď mu nerobili ročné zúčtovanie tak tam v r. 16 nemá uvedené nič. K DP v SR priloží toto potvrdenie a ako zrazená daň v ČR sa uvedie preddavková daň z tohto potvrdenia?
Prosím vie mi niekto poradiť?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ludula Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť?

Podaj opravné DP. Ak nemás uz ziadne doklady, lebo originály si odovzdala s prvým DP skús sa dohodnút so správcom dane. A v budúcnosti vzdy odovzdávaj len kópie a originál si ponechaj. To platí aj pre styk s DÚ.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Jarka 1 Pozri príspevok
Podaj opravné DP. Ak nemás uz ziadne doklady, lebo originály si odovzdala s prvým DP skús sa dohodnút so správcom dane. A v budúcnosti vzdy odovzdávaj len kópie a originál si ponechaj. To platí aj pre styk s DÚ.
Ďakujem za odpoveď.
Len stále ešte neviem či k DP v SR z príjmu - závislá činnosť v ČR stači urobiť toto DP len na základe potvrdenia príjmu za r. 2007 v ČR. Ide mi o tu preddavkovú daň.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ludula Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.
Len stále ešte neviem či k DP v SR z príjmu - závislá činnosť v ČR stači urobiť toto DP len na základe potvrdenia príjmu za r. 2007 v ČR. Ide mi o tu preddavkovú daň.
Áno stací to potvrdenie o príjme v CR.
0 0
luciagr luciagr

luciagr je offline (nepripojený) luciagr

Ahojte, osoba mala prijem iba v CR, zavisla cinnost, trvaly pobyt ma na Slovensku, co musi urobit?
0 0
luciagr luciagr

luciagr je offline (nepripojený) luciagr

Fakt mi nevie niekto poradit
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Urobí si daňové priznanie typ A .
0 0
luciagr luciagr

luciagr je offline (nepripojený) luciagr

DanielaSĽ Pozri príspevok
Urobí si daňové priznanie typ A .
Super, dakujem velmi pekne, podava na Slovensku, ze???? a vyplnuje len riadky 49 a 50?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

luciagr Pozri príspevok
Super, dakujem velmi pekne, podava na Slovensku, ze???? a vyplnuje len riadky 49 a 50?

http://www.porada.sk/t71882-p3-danov...tml#post683030
0 0
zelenac zelenac

zelenac je offline (nepripojený) zelenac

Poradte mi aku ciastku si mozem odpocitat na manzela, ktory v r.2oo7 nemal ziadny prijem a manzelmi sme od o8/2oo7. Dakujem Zelenac.
0 0
zelenac zelenac

zelenac je offline (nepripojený) zelenac

Poradte mi aku ciastku si mozem odpocitat na manzela, ktory v r.2oo7 nemal ziadny prijem a manzelmi sme od o8/2oo7. Sest mesiacov v danom roku som pracovala v Cesku mam dat danove priznanie ohladom vratenia dane aj v Cesku , alebo si mozem uplatnit odpocet iba na Slovensku.Dakujem Zelenac.
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

Môže si slovák zamestnaný v CR uplatniť preddavok na dań zrazený v CR v DP na slovensku,alebo nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fabianko Pozri príspevok
Môže si slovák zamestnaný v CR uplatniť preddavok na dań zrazený v CR v DP na slovensku,alebo nie?
S ČR máme metodu započtu dane - teda môže. Príp. preplatok mu však v SR nevrátia.

--------
Veronika
0 0
akademik akademik

akademik je offline (nepripojený) akademik

V roku 2008 som bol do 6/08 študentom, od 7/08 som pracoval na pracovnú zmluvu v ČR. Žiadny iný príjem som nemal. Je nejaká možnosť, aby mi vrátili daň zrazenú v Čechách, čo bola nemalá čiastka? Môžem požiadať o ročné zúčtovanie dane českého zamestnávateľa, alebo si musím podať DP na Slovensku a dane zaplatené v Čechách už nikdy neuvidím? Vopred ďakujem za ochotu poradiť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Najprv si prečítaj Daňové priznanie za rok 2007 - príjem v zahraničí
Ak niečomu neporozumieš, kľudne sa opýtaj.
0 0
akademik akademik

akademik je offline (nepripojený) akademik

Výborný článok, ďakujem za odporúčanie. Ak som dobre čítal, moje šance ešte nie sú zmarené, lebo ak som správne porozumel, ja môžem podať DP aj v Čechách. Alebo mohol by som požiadať aj svojho českého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať