Zavrieť

Porady

Príjem z ČR

E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Prosím o poradu, nikdy som takého DP nerobila. Daňovník mal 3 mesiace živnosť.
Príjem zo živnosti: 20.000,-
Poistné: 9.762,-
Potom ako zamestnanec v ČR. Priniesol potvrdenie o príjme:
Úhrn príjmov: 229.494 Kč
Úhrn poistného: 28.697 Kč
Základ dane: 200.797 Kč
Zrazená záloha na daň: 30.269 Kč
Chcem mu uplatniť 40 % výdavky.
Neviem si s tým poradiť a už vôbec nie do akých riadkov v DP to dať.
Ďakujem.
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý večer, potrebovala by som radu... Švagor mal za rok 2010 príjem iba z ČR, zvyšok roka bol nezamestnaný na SR, registrovaný na ÚP. Idem mu robiť DP A, ako ho vyplniť? Vopred ďakujem za odpovede . pekný večer
Vyplníš ho akokeby bol zamestnaný na SR len s tým rozdielom, že príjmy z ČR prepočítaš kurzom.
Zákon o dani z príjmov
§ 31
Prepočítací kurz

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

Nárok má na celú nezdaniteľnú čiastku = 4 025,70 Eur.

Použiješ metódu vyňatia príjmov, takže daňová povinnosť bude = 0.

Skús ešte trošku pohľadať nejaké témy, určite nájdeš viac.
4 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

a nárok na daňový bonus má?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tu nájdeš odpoveď http://www.porada.sk/1214512-post18.html
2 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

no, on nemal daňový bonus uplatňovaný v ČR, takže problém s uplatnením v SR by nemal byť. Len som nevedela, že ako to je s tými príjmami , že ked nemá v SR príjmy, či vôbec má nárok na daňový bonus. ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, má nárok si uplatniť daňový bonus.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Len doplním Evičku, za podmienky, že spĺňa zákonom stanovenú výšku príjmu.
Zákon o dani z príjmu
§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
1 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

prečo 19,32 eura? Ved danový bonus do 6/2010 bol 20 eur a od 7/2010 20,02 eura.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lenka.ba Pozri príspevok
prečo 19,32 eura? Ved danový bonus do 6/2010 bol 20 eur a od 7/2010 20,02 eura.
S úpravou súm životného minima automaticky súvisí aj úprava výšky daňového bonusu, od výšky životného minima sa totiž odvíja.
Okrem § 33 ods. 1 Zákona o dani z príjmu je potrebné si pozrieť aj spoločné, prechodné a záverečné ustanovenia toho istého zákona, viď § 52 ods. 48.
(48) Daňový bonus podľa § 33 sa zvyšuje rovnakým koeficientom a za rovnaké kalendárne mesiace zdaňovacieho obdobia ako suma životného minima.39a) Tento postup sa po prvýkrát použije za zdaňovacie obdobie roku 2007.
39a)§ 2 písm. a) zákona č. 601/2003 Z. z. o životnom minime a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Naposledy upravil Marína : 14.03.11 at 01:16
1 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, stále si neviem rady. Písala som už vyššie, že kámoška mala dohodu v ČR od 1-2/10 kde jej zrazili daň, a od 8-12/10 bola SZČO. Podľa toho čo študovala a ak tomu dobre rozumiem, tak DP podáva len v SR typ B a pre ňu je výhodnejšie vyňatie príjmov. No ona mi stále tvrdí, že podá priznanie v ČR, že jej zrazenú daň v ČR vrátia. Podľa mňa nemá podať DP v ČR, neporadíte mi?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, stále si neviem rady. Písala som už vyššie, že kámoška mala dohodu v ČR od 1-2/10 kde jej zrazili daň, a od 8-12/10 bola SZČO. Podľa toho čo študovala a ak tomu dobre rozumiem, tak DP podáva len v SR typ B a pre ňu je výhodnejšie vyňatie príjmov. No ona mi stále tvrdí, že podá priznanie v ČR, že jej zrazenú daň v ČR vrátia. Podľa mňa nemá podať DP v ČR, neporadíte mi?
Na Slovensku podá DP "B", v ktorom prizná aj príjmy z ČR, metódou vyňatia príjmov.
V ČR si tiež môže podať DP len z príjmov z ČR a daň jej vrátia.

Doplnenie:
http://www.porada.sk/t161543-do-ktor...ml#post1672013
Naposledy upravil rodina1 : 14.03.11 at 08:03 Dôvod: Doplnenie
3 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

rodina1 Pozri príspevok
Na Slovensku podá DP "B", v ktorom prizná aj príjmy z ČR, metódou vyňatia príjmov.
V ČR si tiež môže podať DP len z príjmov z ČR a daň jej vrátia.

Doplnenie:
http://www.porada.sk/t161543-do-ktor...ml#post1672013
Ďakujem veľmi pekne, vlastne keď si ona podá DP v ČR, tak ja jej tak či tak, musím dať príjmy z ČR do DP v SR s metódou vyňatia príjmov? Či ich vôbec v SR neriešim, keď si české príjmy dá do DP v ČR? Asi nie?
Naposledy upravil seda : 14.03.11 at 10:47
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
seda Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, vlastne keď si ona podá DP v ČR, tak ja jej tak či tak, musím dať príjmy z ČR do DP v SR s metódou vyňatia príjmov? Či ich vôbec v SR neriešim, keď si české príjmy dá do DP v ČR? Ani nie?
Keďže je daňovým rezidentom SR, tak v tejto krajine podáva daňové priznanie, v ktorom priznáva nielen slovenské príjmy, ale aj celosvetové.
No, a ako nedaňový rezident v ČR, podá DP, v ktorom uvedie len príjmy získané v Česku.
1 0
marijko marijko

marijko je offline (nepripojený) marijko

Ahojtem, snad trosku ina otazka a verim ze mi poskytnete odpoved :-)

SZCO pracovala prilezitostne v CZ na zaklade nejakej umeleckej zmluvy. Ma potvrdenie o zrazej dani z Ceskeho financneho uradu. Akym kurzom prepocitat cely zdanitelny prijem? bol vyplateny v troch splatkach ale na potvrdeni je uvedena len celkova suma. Su tam dalej uvedene datumy kedy bola v CZ zaplatena dan.
Pouzit rocny priemerny kurz alebo?

Jedna s tych 3 platieb dane bola 20.1.2011 cize uz v tomto roku, ako toto ovplyvni slovenske DP? aj posledna platba prisla v januari aj ked za december,

Dalsia moja otazka, ci spravne rozmyslam:
DP FOB
- riadok 34: sem napisem vsetky dohody co mal vratane tohoto zarobku z CZ (kurz neviem - otazka vyssie :-) )
- prijmy a vydaje zo zivnosti zadam podla uzavierky v tab. 1 VI. odd
- uplatnuje preukazatelne vydavky
- riadok 82 - prijem z cz podla potvrdenia
- riadok 83 - dan podla potvrdenia
- r. 84 - 86 - podla predpisu na DP

JE to tak OK?

Dakujem Vam!
0 0
spruzinova spruzinova

spruzinova je offline (nepripojený) spruzinova

Prosím poradte. Vlastnik sro na Slovensku s trvalym pobytom v SR - mal prijem zo zisku tejto spolocnosti. Vsetky ostatne prijmy dosiahol v CR, kde aj podal DP. Prijem ako advokat (uplatnil si pausalne vydavky 40%), Prijem zo zavislej cinnosti za jeden mesiac, ktory mal zdaneny zamestnavatelom, Prijem z prenajmu v CR (uplatnil paus.vydavky 30%), Prijem z urokov vkladu v banke. Ako odpocitatelne polozky ma v DP v CR uvedene uroky z hypotek. uveru a zivotne poistenie. Potrebujem tieto udaje dostat do DP v SR - prijmy by som teoreticky vedela, ale co s tymi pausalnymi vydavkami, ktore si uplatnil v CR? a urokmi z hypotekarneho uveru? Ci si to nemusim vsimat? ak chcem, aby si uplatnil Vynatie prijmov?
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

dobry den,
poprosila by som o jednu prosbu.
zamestnanec na slovensku cely rok 2012
v ceskej republike prijem statutara.
na slovensku si musi podat danove priznanie z celosvetovych prijmov.
moze mu vyjst preplatok na dani, z dovodu pouzitia metody vynatia prijmov?
ak by som mu spracovala rocne zuctovanie dane tak zo slovenskych prijmov ma par centov nedoplatok.
na nezdanitelnu cast uz nema narok.

Vopred dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Santal11 Pozri príspevok
dobry den,
poprosila by som o jednu prosbu.
zamestnanec na slovensku cely rok 2012
v ceskej republike prijem statutara.
na slovensku si musi podat danove priznanie z celosvetovych prijmov.
moze mu vyjst preplatok na dani, z dovodu pouzitia metody vynatia prijmov?
ak by som mu spracovala rocne zuctovanie dane tak zo slovenskych prijmov ma par centov nedoplatok.
na nezdanitelnu cast uz nema narok.

Vopred dakujem
Uveď konkrétne čísla - ťažko posúdiť. Prečo nemá nárok na NČZD ?
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

dobry den, mohla by som Vam uvedene cisla poslat cez sukromnu spravu?
dakujem,
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

skusim to napisat co najjednoduchsie pouzivam tlacivo A.
riadok 40 ZD: 175063,82
riadok 41 vypocitana dan: 33262,12
riadok 46:vynate prijmy: 656,60 (v potvrdeni z CZ zaklad dane 656,60, dan zvlastni sadzbou 117,41)
riadok 47: 174407,22
riadok 48: dan po vynati prijmov: 33137,37 = danova povinnost
riadok 61 zaplatene preddavky: 33262,08 (preddavky zaplatene na SK, v cechach bola zaplatena dan 117,41 eur)
Preplatok: 124,71

moze to vyjst takto? ci dan zaplatenu v CR mam zapocitat do k slovenskym preddavkom.
Vopred velmi velmi pekne dakujem.
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

dobry den, viete mi s tym niekto poradit? dakujem,.....
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

posuvam....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať