Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Klient krčmár sa stal platiteľom DPH. Bol z toho veľmi smutný a strašne nerád ovádza DPH. Tak som mu vypočítal koľko jeho 5 členná rodina za štvrťroka spotrebuje a minimálne z tej hodnoty som mu bypočítal odvod DPH. Bol veľmi nespokojný a pýtal sa čo má robiť keď jeho krčmoví kamaráti neodvádzajú na DPH skoro nič.

Poradil som mu aby zmenil účtovníka.

apo
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

[quote=VTerezka;429938]Perličky z RZ :

- dávala som podpisovať zamestnancom Žiadosti (vytlačila som to 2x, aby mali aj oni kópiu,že mi niečo odovzdali -poznáte to, každá aktivita je po zásluhe potrestaná) a hovorím im : Podpíšte mi to 2x. Podpísali sa - 2x na jeden a ten istý list, nad seba.
Skôr narodení si budú pamätať. Niekedy sa hovorilo, že iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ. Mám to v zásuvke a vždy sa na to pozriem, keď chcem byť prehnane iniciatívna
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Ja poznám z minulosti aj iný výrok - ale ten je aktuálny aj dnes. Jeden hlupák je horší ako stádo nepriateľov.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Alebo: iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ!!!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci ... Idem asi na prechádzku
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

zuhl Pozri príspevok
Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.

...je to náklad na dosiahnutie a udržanie príjmu. Pravdepodobne plánuje, že keď bude stará sa bude syn sa o ňu starať...možno si to obháji!!!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

evina Pozri príspevok
teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci ... Idem asi na prechádzku
mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marianna01 Pozri príspevok
mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať.

Tomu sa hovorí profesionálna deformácia. Neboj, nie si sama, obávam sa, že viac ako 90 % z tých, čo sa pohybujeme na týchto stránkach trpí tým istým problémom
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

zuhl Pozri príspevok
Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.
nedávno mi klient, dlhoročný, dobre ho poznám, doniesol doúčtovať rok 2006. Mal tam siahodlhý doklad z reštaurácie. Ešte som uvažovala, či to nie je doklad za celý mesiac, pamätám ešte z čias, keď som rešt. robila, že si veľa firiem dávalo vystavovať doklad raz za mesiac za všetkých zamestnancov. Trošku som spozornela, keď k tomu istému bol pripojený doklad za ubytovanie v meste, kde klient býva. Tak ma napadlo, že sa ho opýtam, komu preplácal ubytovanie a že to budú repre, v jeho prípade osobné. Nejaký červíček však zavŕtal a tak som sa pustila do dôkladného študovania dokladu z reštaurácie. 62x kuracie prsia boli trochu zvláštne, ale budiž. 62x hranolky, jasné, príloha. Ale 62x polnočná kapustnica, to už nebolo s kostolným poriadkom. Rovnako ako rôzne druhy alkoholu na konci bloku. Až potom ma napadlo, že v ten deň sa ženil...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marianna01 Pozri príspevok
nedávno mi klient, dlhoročný, dobre ho poznám, doniesol doúčtovať rok 2006. Mal tam siahodlhý doklad z reštaurácie. Ešte som uvažovala, či to nie je doklad za celý mesiac, pamätám ešte z čias, keď som rešt. robila, že si veľa firiem dávalo vystavovať doklad raz za mesiac za všetkých zamestnancov. Trošku som spozornela, keď k tomu istému bol pripojený doklad za ubytovanie v meste, kde klient býva. Tak ma napadlo, že sa ho opýtam, komu preplácal ubytovanie a že to budú repre, v jeho prípade osobné. Nejaký červíček však zavŕtal a tak som sa pustila do dôkladného študovania dokladu z reštaurácie. 62x kuracie prsia boli trochu zvláštne, ale budiž. 62x hranolky, jasné, príloha. Ale 62x polnočná kapustnica, to už nebolo s kostolným poriadkom. Rovnako ako rôzne druhy alkoholu na konci bloku. Až potom ma napadlo, že v ten deň sa ženil...
Dúfam, že si to zaúčtovala na reprezentačné, veď svadba si zaslúži reprezentáciu.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Marianna01 Pozri príspevok
mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať.
No super. Nám sa podarilo namiesto sumy pri likvidácii záväzku nahodiť variabilný symbol. Robili sme deň pred daňovým priznaním dve účtovníctva manželov krčmárov. Ako vzorový som dal príklad pre maželku, ktorá mala akurátny HV a nebolo nutné robiť žiadne korekcie. Nakoniec keď sme pozerali neuhradené záväzy tak sme zistili náš OMYL so sumou a mohli sme s pani manželkou začať optimalizovať celý rok odznova nakľko mala ešte väčší neporiadok ako manžel.

To sa stáva 5 minút pred daňovým priznaním.

apo
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Mne sa stala pre niekoľkými rokmi takáto príhoda: Dala som zamestnancom vypísať žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane. Po chvíli príde jeden zamestnanec a pýta sa ma, že nevie aké číslo má napísať do riadku :Manželka (manžel) žila so mnou v (spoločnej) domácnosti – uveďte počet mesiacov: či 120 alebo 126. Pýtam sa odkiaľ nabral také číslo : On. no predsa počítam mesiace odkedy sme spolu: Len neviem či mám počítať aj tých šesť mesiacov, čo sme už žili pred svadbou .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... no ale to je blbé tlačivo... nie zamestnanec...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

evina Pozri príspevok
teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci ... Idem asi na prechádzku
Teda Evka priznám sa že aj ja som tie čísla čítala takto: tri štyri tri, tri tri jedna a ešte ma napadla aj tá DPH a zamestnanci A zaplo mi až keď som čítala tvoju poznámku, že ideš na prechádzku.
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

...tak toto je najlepsia tema aku som tu kedy nasla... som sa davno tak dobre nezasmiala, najma ked je tyzden pred terminom DP.... podobne veci som zazila aj ja a myslela som si, ze to sa moze stat len mne... )
0 0
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

Ja mam klientku, ktoru nemozem nazvat igelitkarka ale knizkarka, alebo obalkarka. Nosi blocky zalozene v knizke z roku x, a tu mi odovzdala celu, ze sa mam polistovat, vsetko tam najdem!!!! A ze tam niekde, ked budem poriadne hrabat najdem aj priblizny zoznam jazd, ktore za posledne dva roky spravila. A k tomu mi hodila hromadu malych listockov, tam ze ma tak odoka napisany prehlad prijmov a este dajake cesty, a ze ked bude ciest malo, sag si zasa nieco vymyslim. Aspon keby pekne pisala, ale to lustenie hakov-bakov ma absolutne nebavi (tak som polovicu vyhodila...). A este aby mi luto nebolo, tak mi hodila asi desat obalok, ze tam je este nieco, co zacala triedit ale uz nedospela ku koncu.... A ja mam dospiet ku koncu? No ale tohto roku aspon mala vsetky seky od ZP (co je uzasny uspech, po minule roky som chodila osobne do ZP pre zoznam platieb). Keby takychto nebolo, bola by nuda.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

erybka Pozri príspevok
Ja mam klientku, ktoru nemozem nazvat igelitkarka ale knizkarka, alebo obalkarka. Nosi blocky zalozene v knizke z roku x, a tu mi odovzdala celu, ze sa mam polistovat, vsetko tam najdem!!!! A ze tam niekde, ked budem poriadne hrabat najdem aj priblizny zoznam jazd, ktore za posledne dva roky spravila. A k tomu mi hodila hromadu malych listockov, tam ze ma tak odoka napisany prehlad prijmov a este dajake cesty, a ze ked bude ciest malo, sag si zasa nieco vymyslim. Aspon keby pekne pisala, ale to lustenie hakov-bakov ma absolutne nebavi (tak som polovicu vyhodila...). A este aby mi luto nebolo, tak mi hodila asi desat obalok, ze tam je este nieco, co zacala triedit ale uz nedospela ku koncu.... A ja mam dospiet ku koncu? No ale tohto roku aspon mala vsetky seky od ZP (co je uzasny uspech, po minule roky som chodila osobne do ZP pre zoznam platieb). Keby takychto nebolo, bola by nuda.
Ja mám tiež strašne rada vetu: začala som to ukladať, ale v polovičke mi došla trpezlivosť, praskli mi nervy, prestalo ma to baviť, neviem sa z toho vysomáriť, neviem to dať dokopy, neviem, čo som tu platil...To je veľmi povzbudzujúce do ďalšej práce. Hlavne keď to vidím vysypané na stole...
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

dievcence, som v duchu s vami a spominam na tie casy, ako keby boli vcera...
kedze moj zat zacal tzv. podnikat tuna v usa, bola som "mudra" a radila dcere, co vsetko sa ma spytat svojho "daniara", lebo nepoznam ich zakony. Ten jej dal odpoved na to, co sa uz odpisuje a co este nie v tomto duchu...noooooooo, ked si kupila volaco, povedzme uz nad 1000 $, tak mi napis, co to je, ja to rozdelim na viac rokov /na kolko, podla coho? otazka/ ..to nechaj na mna, dam ti to uz hotove, ved ty to aj tak nebudes vediet a nikde to v knizkach nenajdes, netrap sa, nato predsa mas mna.. a tym si ju poistil, ze jej bude robit dane aj po dalsie roky, lebo nikto nevie, kolko budu odpisy..On doda hotove!!!! DP a podklady-vypocty ostavaju u neho!! Nehovoriac o tom, ze bol tak skupy na informacie, co som chcela vediet, ze vlastne viem menej, nez som vedela...Tu je to fajn dzob, lebo zakony sa nemenia, len nie su verejne zname mnohe informacie, cize "daniara" potrebuje takmer kazdy...to by som si zarobilaaaa
som v duchu s vami, hlavne teraz, ked uz malo byt napecene a igelitkari este stale stoja pred dverami a volaju kamarati na kavicku...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Pocuvala som v pondelok vecer rádio...jedna uctovnícka tam spominala príhodu, ktorá sa jej stala v tomto roku..prisiel klient s dokladmy, ktoré si doniesol v šuflíku a polozil jej to na stol, účtovnícka sa len pousmiala a pri odchode sa jej klient spytal, či by si mohol zobrat ten suflik pretoze má doma v obývačkovej stene dieru..........takže už nemusíte stretnút len igelitkára ale aj suflikára
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať