Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

duficek Pozri príspevok
bacha aby to nebol potom Senil Member
Nestraš!
0 0
marcela76 marcela76

marcela76 je offline (nepripojený) marcela76

mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

marcela76 Pozri príspevok
mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??
Niektorí sa možno budú pýtať, prečo to nie je 16,--
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

marcela76 Pozri príspevok
mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??
Nakoľko sa jedná o príjmy vôbec im to nebude vadiť. Možno to bude aj v najbližšej novele nejakej novely .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Rada by som vedela ako potom zaokrúhľuje tisíckoruny?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Kazu Pozri príspevok
Rada by som vedela ako potom zaokrúhľuje tisíckoruny?
no predsa 1007,- zaokrúhli na 2000,-
čím vyššia suma, tým vyššie zaokrúhlenie! O tomto bude aj najbližšia novela zákona o dani z príjmov - tzv. novela o priamej úmere. Samozrejme, nebude riešiť len zaokrúhlenie, ale napr. aj výšku úplatku - čím vyššia hodnota možného nadobudnutého majetku, tým vyšší úplatok bude môcť štátny úradník žiadať. Bude to platiť aj u lekárov - čím dlhšia operácia, tým vyššie "dýško".
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marianna01 Pozri príspevok
no predsa 1007,- zaokrúhli na 2000,-
čím vyššia suma, tým vyššie zaokrúhlenie! O tomto bude aj najbližšia novela zákona o dani z príjmov - tzv. novela o priamej úmere. Samozrejme, nebude riešiť len zaokrúhlenie, ale napr. aj výšku úplatku - čím vyššia hodnota možného nadobudnutého majetku, tým vyšší úplatok bude môcť štátny úradník žiadať. Bude to platiť aj u lekárov - čím dlhšia operácia, tým vyššie "dýško".
Dofrasa, ako je to možné, žena s takýmito vedomosťami a s takouto jasnozrivosťou ešte nie je vo vláde? Mariannka, obávam sa, že ak by toto čítal niektorý z našich ministrov/ministeriek hneď by Ťa zobrali za svoju odbornú poradkyňu. V tom prípade by som Ti síce nezávidela plat (ktorý by si si takto krásne vedela zaokrúhliť ) ale určite by som išla niekde za hranice všedných dní žiadať o azyl Najsmutnejšie na tom je, že si presne popísala našu slovenskú reality show
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Eulalia Pozri príspevok
Dofrasa, ako je to možné, žena s takýmito vedomosťami a s takouto jasnozrivosťou ešte nie je vo vláde? Mariannka, obávam sa, že ak by toto čítal niektorý z našich ministrov/ministeriek hneď by Ťa zobrali za svoju odbornú poradkyňu. V tom prípade by som Ti síce nezávidela plat (ktorý by si si takto krásne vedela zaokrúhliť ) ale určite by som išla niekde za hranice všedných dní žiadať o azyl Najsmutnejšie na tom je, že si presne popísala našu slovenskú reality show
Evka, neviem, čím to je, ale za mojej éry na porade je to už druhá "výzva" , aby ma zobrali na hrad . No - neviem, neviem, či o tom nezačnem vážne uvažovať, a len potom sa tešte na tie zákony!!!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Klient: Prišiel som, či mi nespravíte účtovníctvo, doteraz som si robil sám.
Účtovník: Podľa toho, čo tu čítam, mali ste viesť podvojné.
Klient: No čo je to taký problém, dám si tam teda kopirák.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

V prvom rade sa chcem poďakovať Johanke, že ma naviedla a túto tému. Už dávno som sa tak z chuti nezasmiala. A aj ja pridám :

Podnikateľ, ktorému som už niekoľko rokov účtovala sa začalo dariť.

Podľa mňa rovnica:

Viac dokladov + viac zamestnancov = viac práce a to sa = vyššia odmena za účtovníctvo.

Tak som mu navrhla:
Máte viac zamestnancov, čo znamená viac práce pri prijímaní, prepúšťaní, výplatách ..... Dohodnime sa na určitej paušálnej čiastke na jedného zamestnanca. V uvedenej firme je veľký pohyb zamestnancov, niektorí odídu a vystriedajú ich iní, a aj keď ich celkový počet zostáva, práce je veľa.
Odpoveď klienta: No dobre, ale keď sa mne nezvýši počet zamestnancov, ja nezarobím a vy len pri robení výplat zatlačíte gombík na počítači a program vám to celé vypľuje. A za to chcete vyšší plat ? ......
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
dnes to napr. bolo:

lístok z ERP : 3 malé pivá v erotickom salóne
faktúra za test na HIV
faktúra za nákup karaoke prístroja...

no nie sú zlatí?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja som raz objavila v dokladoch blok na zlatý prsteň. Zákazníkovi som ho potom s tajomným výrazom vrátila naspäť s vyjadrením že toto by nám asi daňový úrad asi nezhltol. On sa len veľmi začervenal a ja som sa pravdepodobne dozvedela niečo čo malo byť utajené. Má totiž tak okolo tridsiatky a dlhodobú známosť. Že by zásnuby?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
betulka Pozri príspevok
dnes to napr. bolo:

lístok z ERP : 3 malé pivá v erotickom salóne
faktúra za test na HIV
faktúra za nákup karaoke prístroja...

no nie sú zlatí?

Ja som tiež raz našla bloček z ubytovacieho zariadenia, konkr. apartmán so sprchou, v meste, kde dotyčný býva a naúčtované to bolo o 12. 00 hod.

Slušne som mu ich vrátila, že toto účtovať nebudeme....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Určite sa Vám už stalo, že ste mali zaúčtovať komplikovaný účtovný prípad, tak ste siahli po osvedčených "šibeničkách" a účtovali a účtovali. Toto sa mi stalo nedávno: Nakreslené šibeničky, zaúčtované prípady a nakoniec som škrtala šibenice, keď konkrétny účet vykazoval nulový zostatok. Škrtám, škrtám, až mi klient povie: Aké jednoduché, ako vylúštiť krížovku!
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Inak, ja som sa tu pred pár mesiacmi smiala nad príbehom o talianoch, a čo čert nechcel? Teraz (od septembra) pracujem vo firme, ktorú vlastnia Taliani!!!
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Dnes som dostala list od firmy od ktorej máme program.
Ospravedlnujú sa, ze nestihli pripravit tlacivo DPH /ak boh dá bude v januári 2008/. Ziadajú nás o pomoc lebo ako písu
" máme k dispozicii návod na vyplnenie nového danového priznania,
ale máme obavy,aby sme to pochopili správne."
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
apsgroup Pozri príspevok
Dnes som dostala list od firmy od ktorej máme program.
Ospravedlnujú sa, ze nestihli pripravit tlacivo DPH /ak boh dá bude v januári 2008/. Ziadajú nás o pomoc lebo ako písu
" máme k dispozicii návod na vyplnenie nového danového priznania,
ale máme obavy,aby sme to pochopili správne."
a ja sa im vôbec nečudujem
http://www.porada.sk/t65818-tarchopis.html
http://www.porada.sk/t63477-p7-vypananie-noveho-danoveho-priznania-k-dph.html#post576333
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pomáham známej s účtom jednej s. r. o. Ten stav dokladov ma šokoval. Dva či tri roky nepodali DP PO, za rok 2006 podali nejaké z brucha vymyslené, lebo potrebovali úver a momentálne sa im ozvala daňová kontrola práve na ten rok 2006 . Všetky DPH podávali vymyslené, len aby boli podané.

Všetky doklady dostala v banánovej krabici (pardón škatuli), piate cez deviate, veľa vecí chýba - zmluvy, splátkové kalendáre, nejaké faktúry, bankové výpisy, nevie sa odraziť od začiatočných stavov.... a veľa veľa podobných vecí. Konateľka si myslí, že je to jednoduché, vraj to má napasovať, aby to nejako sedelo....

Snažila som sa je pomôcť ako sa dá, ale myslím si, že je to nad jej sily. Odporučila som jej zbaviť sa toho, lebo už pár nocí nespala a osobne si myslím, že tie peniaze za to nestoja.....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Konateľke sa nič lepšie ako daňová kontrola nemohlo ani prihodiť....

Možno sa uvedomí.
Známej si odporúčala veľmi dobre, tiež by som sa do toho nepúšťala a to ma už postretlo kadečo...
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Nie som účtovník a ani nepracujem v tejto brandži, ale táto téma ma veľmi pobavila ( a zhltla kopu času - neľutujem). Ste veselé kopy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať